PPC Reviews - Къде да рекламираме

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте! Тъй като ми трябва PPC програма, реших да тествам няколко, за да си избера. Една по една ще добавям програмите, които съм тествал, за да можете да видите и вие пплюсовете и минусите при тях. Нека само кажа, че ми трябва програма, с която да рекламирам Grey-Hat продукт. Какво ще рече това? Това е продукт, който по закон и според условията на програмите не е забранен, но въпреки това му се мръщят.

1. AdWords.
Това е програмата на Google. Изключително бавно се работи с нея. Плащането става чрез кредитна / дебитна карта. Отнема до 3 дни, за да видиш парите в сметката си. След като създадеш кампания се изискват още около 3 дни за одобряването и. За моя продукт не става. Google веднага ми suspend-наха целия акаунт в AdWords, а да не говорим, че веднага след това страницата на продукта беше деиндексирана и изпадна извън топ 100 по някои думи. Refund-a на парите става до 1 седмица.

2. BreezerAds.
Общо-взето програмата изглежда добре. Плащането става веднага, чрез Paypal. Рекламирането на подобен продукт не е забранено, но според условията им, за да активираш първата кампания, трябва да внесеш $50, които са non-refundable. Тоест ако ти лимитират кампанията, гориш с парите. Писах на съпорта им да ги питам, дали одобряват такъв тип реклами, но след 3 дни реакцията е нулева. Изнамерих Skype, завързахме разговор и се оказа, че одобряват подобни реклами, но просто няма пъблишери, където да се показва рекламата ми.

3. 7Search.
Тази мрежа се води като най-добрата за показване на GH и BH реклами. Плащането става веднага, чрез Paypal. Регистрирах се и внесох минималната сума от $25. Сложих рекламата, която дори не минава през редакторски контрол. Въпреки това, за 3 дни няма нито една импресия, камо ли клик. Според техният инструмент, думите, по които таргетирам имат над 50 000 търсения месечно, но очевидно tool-а лъже. Тук парите също са non-refundable. Обновление: добавих сайта да се показва в АБСОЛЮТНО ЦЯЛАТА им мрежа и за три дни имам ЕДНА импресия. Обявявам ги за крап.

4. BidVertiser.
Вчера се регистрирах и заредих $35. Това е минималното ако решиш да сложиш бюджет на рекламите си от $5 на ден. Парите могат да се върнат ако нещо се случи. Плащането става веднага, чрез Paypal. Пуснах реклама и казаха, че до 2 дни ще я одобрят. На мен я одобриха след около 3-4 часа. Реагират бързо. Лошото е, че не може да се таргетира рекламата по ключови думи, а само по категории сайтове. Пуснах рекламите си в 600 сайта с цена на клик около 5% под най-високия бид. Доста е скъпичко, имам някои категории, в които давам над $2 на клик. За 1 ден направих 5000 импресии, но няма нито един клик и не мога да споделя ROI, CTR или нещо подобно. Обновление: Тук хората цъкат малко по рекламата. CTR-a е доста нисък. На 10 000 импресии имам по 2-3 клика максимум. ROI никакво - един клик $2, от $50 една продажба не съм видял. Bounce rate - 100%

5. Chitika.
Тях няма какво да ги коментирам. Изискват от рекламодателите бюджети от поне $50,000 месечно, което не мога да си позволя.

Надявам се темата да се развие и да е полезна и за други. Ще обновявам този пост с информация за други мрежи, които тествам, както и с повече информация за тези, които вече съм описал.
 
Последно редактирано:
От: PPC Reviews

Здрасти, относто BreezeAds са нова мрежа но засега с хората които съм говорил съм чувал добри отзиви.

Ако искаш пиши ми лично ще ти пратя скайпа на Customer Support-a на Брииза
 
Re: PPC Reviews

Какъв е този нулев интерес? Мислех, че ще е интересно, но май спирам да пиша. В този форум да не би да сте само SEO специалисти и всичките сайтове да ги държите в топ 10? Моите въпреки, че са в top ten, продължавам да търся алтернативни начини за трафик и увеличаване на продажбите.
 
От: PPC Reviews

Bing Ads

Преди беше AdCenter обединява рекламата в двете търсачки Yahoo и Bing. Гледам пуснали и PayPal като възможност за плащане аз като се регистрирах едно време беше само с карта плащането. Доколкото съм чел рекламите са по-добре таргетирани от AdWords-a. Пробвах да рекламирам CPA простотии и не получих много импресии и кликове и затова го позарязах. Може с други продукти да има по-добри резултати - не съм пробвал.
 
От: От: PPC Reviews

Аз съм много доволен със Adknowlidge ( за съжаление не мога да поставя линка тук понеже съм новобранец, но ако го вкарате в Гугъл ще ви се оплези на 1-ва страница).
 
От: От: PPC Reviews

за какво си ги ползвал, какво точно си рекламирал ако не е тайна
благодаря

Аз съм много доволен със Adknowlidge ( за съжаление не мога да поставя линка тук понеже съм новобранец, но ако го вкарате в Гугъл ще ви се оплези на 1-ва страница).
 
От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

Някой рекламирал ли е с http://www.directcpv.com/. Ако да, може ли да изкаже мнение за тази програма и дали си струва да се регистрирам?
 
От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

Някой рекламирал ли е с directcpv. Ако да, може ли да изкаже мнение за тази програма и дали си струва да се регистрирам?

зависи каква е целта ти? имат минилаен праг за захранване на акутна със $100 за разлика от другите цпв мрежи, което си е значително предимство. Качествтото на трафика не се води от най-доброто.
 
От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

не съм съгласен за 7search ревюто. Трафикът им не е толкова силен като бинг и гугъл, но мрежата е добра и при добро планиране се доставя достатъчно добър и евтин трафик.
 
не съм съгласен за 7search ревюто. Трафикът им не е толкова силен като бинг и гугъл, но мрежата е добра и при добро планиране се доставя достатъчно добър и евтин трафик.

Не съм ползвал от години това PPC. Да си кажа честно тогава имаше не лош трафик, но не бях доволен от конверсията му. Каквото и да се оптимизира и каквото и да се прави, винаги бюджета не се избиваше. Може сега нещата да седят по друг начин и ще се радвам, ако някой сподели това. ;)

Ако трябва да съм честен най-добрите мрежи на принципа PPC, с които съм работил са Bizrate, Google, Bing & Yahoo (само съм ги проучвал), Goclick (пред време бяха силни, сега вече не съществуват - купени от Google май), Shopping.com и това са. :)
 
От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

7сърча нямат обем колкото бинг и гугел, но определено с малко оптимизация могат да се избият ппц кампаниите. А какво това шопинг.ком ? Нищо не ми говори и ми изглежда като сайт за пазаруване не ппц платформа?
 
Shopping.com е шопинг бог, нещо като Bizrate. Правиш си Product feed и го ъплодваш, като си определяш бюджет на клик / дневен. Виж долу в Work with us. Там има за търговци регистрация. От доста време не съм се завъртал натам, но преди време добре работеше. ;) Сега не мога да дам подходяща информация. ;)
 
От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

Някой има ли който се връзва на тези схеми вече :D
 
Re: От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

Някой има ли който се връзва на тези схеми вече :D

Добре дошъл тук. Само да те предупредя приятелски, че ако даваш в същия дух, ще те начервят с негативна репутация. Карай го по-кротко с постовете, ако въобще може да се нарекат коментари. Успехи и приятен престой тук. ;)
 
От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

Нека не разводняваме темата на Fozzy, тя е специално за продукт, който е във тъй нареченият fleamarket и иска да се използва рекламен чейнъл за PPC. Тези агрегати наречени "Comparision shopping sites", като Shopping, Google Marketplace, Pricegraber, Nexttag etc. няма да му свършат работа.

P.S Аз мога да дам мнение специално за adwords ако знам естеството на продукта.
 
От: Re: От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

Извинявам се... Признвам си, че част от тези 10 постта бяха безсмислени само, за да прескоча лимита по-бързо.
 
От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

Извинявам се... Признвам си, че част от тези 10 постта бяха безсмислени само, за да прескоча лимита по-бързо.

Ценя високо честността и затова имаш реп от мен за добър старт, но не го прави почече това :)
 
Re: От: Re: От: PPC Reviews - Къде да рекламираме

Извинявам се... Признвам си, че част от тези 10 постта бяха безсмислени само, за да прескоча лимита по-бързо.
Мъжко поведение.....имаш реп от мен. Успехи.

Тези PPC базирани компейр сайтове са ни вършили доста работа на нас лично. Изключвам 7search, там не знам какво трябва да продаваш, за да избиваш - дължа го на кофти трафика. Имаше и едни doubleclick, бяха също с много добър трафик. ;)
 

Горе