profitshare.bg

От: profitshare.bg

Те затова Affiliate4me дадоха фира (това е от днес):

--------------------------------
Здравейте,

Бих искал да Ви уведомя, че считано от 01.04.2015г., „Афилиейт Фор Ми“ ООД преустановява своята работа като афилиейт мрежа.
Причината за това, е че фирмата ще развива своя софтуерен продукт в друга посока и ще предлага различен тип услуга.
------------------------------------------
 
Re: От: profitshare.bg

Те затова Affiliate4me дадоха фира (това е от днес):

--------------------------------
Здравейте,

Бих искал да Ви уведомя, че считано от 01.04.2015г., „Афилиейт Фор Ми“ ООД преустановява своята работа като афилиейт мрежа.
Причината за това, е че фирмата ще развива своя софтуерен продукт в друга посока и ще предлага различен тип услуга.
------------------------------------------

Ха, ново 20. Това не го очаквах. А 2 лева си оперират още, нали? :) Ее, бях много въодушевен, че се появят толкова много. ;)
 
От: profitshare.bg

Блинки,
Те си бяхa обречени. Aз лично го зaподозрях товa още преди 6 месецa.
 
Re: От: profitshare.bg

Блинки,
Те си бяхa обречени. Aз лично го зaподозрях товa още преди 6 месецa.
Да, но все мислех, че набират скорост, не толкова, че нещо вървят към приключване, защото са си сравнително млади. ;)
 
От: profitshare.bg

Ами добре че дойдоха румънци да вкарат малко съвременни похвати, че нашите търговци са още в минали век.
Но и емага са малко стиснати - дават само 3% комисион.

Тези които не са гъвкави ще напуснат пазара, нормално е. Но дано все повече търговци се ориентират към този вид маркетинг в БГ.
 
Re: От: profitshare.bg

Ами добре че дойдоха румънци да вкарат малко съвременни похвати, че нашите търговци са още в минали век.
Но и емага са малко стиснати - дават само 3% комисион.

Тези които не са гъвкави ще напуснат пазара, нормално е. Но дано все повече търговци се ориентират към този вид маркетинг в БГ.
Бате, те ни афилиейтват, нито дропипват. И не обвинявам търговците тук, а реално официалните представители и производители. На един търговец като му дадеш 15-20% търговски марж, каква афилиейт програма да пусне, да не говоря за дропшипване. :) Дано някак нещата успеят да се наместят, защото е пълна трагедия от към тези методи. За тов се радвам на всеки нов играч в афилиейт маркетинга. Но няма да е лошо да мислят малко по-глобално - Европа ли ще е, Балканите ли ще е, Източна Европа ли ще е, но на 7 мил. пазар, от който активните онлайн юзъри са едва ли повече от половината, направо си е обречена работа, верно. ;)
 
Re: От: profitshare.bg

Блинки,
Те си бяхa обречени. Aз лично го зaподозрях товa още преди 6 месецa.

Не мислех и аз ще приключат така бързо. Баси, еми така е на таъв шит пазар. Кво да им продаваш на тия скъсанящи и мишки.....а и като са и малко, хептен се чудиш. Блинки е прав, че един онлайн бизнес тук трябва да гледа навън, и няма никакво управдание да не го прави. ;) Ето ги дойдоха румънците и там със сигурност ще устискат повече, защото им и един 22 милионен пазар, който ги храни като компания, щото ако разчитат само на този, направо могат да преостановят дейност. ;) Тук некви нишоови малки магазинчета и нишови сайтове от любителска гледна точка, заеби бизнес тук, особедно ако ще продаваш реклама на сайта си. Там пък е мафия и така. ;)
 
От: profitshare.bg

Като цяло са супер сложни процедурите при тези афилиейтъри.

Ако имат елементарни интеграции
Лесна регистрация
Облекчение при по-малките фирми
Минимални изисквания

Тогава ще се регистрирват десетки сайтове..
А сега инвестиици от тва, фирми, работи, договори, неустойки.. не мерси :)
 
От: profitshare.bg

Имам питанка. На някой който ползва профитшеър да му се получават анулирания на големи комисионни?

Вече имам няколко поръчки и тея дребните от по 1,2,4 лв са одобрени, но имам и 2 по-големи комисионни от 8 и 16лв, които са анулирани - като едната сравнително бързо 2 дена след направа на поръчка се анулира. Някой друг, който ги ползва има ли одобрени големи комисионни? O_O
 
От: profitshare.bg

Имам питанка. На някой който ползва профитшеър да му се получават анулирания на големи комисионни?

Вече имам няколко поръчки и тея дребните от по 1,2,4 лв са одобрени, но имам и 2 по-големи комисионни от 8 и 16лв, които са анулирани - като едната сравнително бързо 2 дена след направа на поръчка се анулира. Някой друг, който ги ползва има ли одобрени големи комисионни? O_O

Никой ли не ползва профитшеър?
 
Re: От: profitshare.bg

Никой ли не ползва профитшеър?

Като гледам доста големи брандове работят с тях. Адрес, еМаг, другите са ми малко известни. А от тук се сещам за 1-2ма, които работеха с тях. И и май мисля, че и Турбалана ги бе пробвал.
 
От: Re: От: profitshare.bg

Като гледам доста големи брандове работят с тях. Адрес, еМаг, другите са ми малко известни. А от тук се сещам за 1-2ма, които работеха с тях. И и май мисля, че и Турбалана ги бе пробвал.

Е да, но засега няма отговор дали има някой друг с анулирани големи комисионни и одобрявани само малки такива?

Иначе да, работят с големи брандове, а пък и системата е доста добра - за мен най-добрата, на която съм попадала досега.
 
Re: От: Re: От: profitshare.bg

Е да, но засега няма отговор дали има някой друг с анулирани големи комисионни и одобрявани само малки такива?

Иначе да, работят с големи брандове, а пък и системата е доста добра - за мен най-добрата, на която съм попадала досега.

Щеше да е добре да има някои техен човек да обясни и даде повече информация. Сигурно има някой, който вече е работил с тях. Имам предвид някой друг. ;)
 
От: Re: От: profitshare.bg

Като гледам доста големи брандове работят с тях. Адрес, еМаг, другите са ми малко известни. А от тук се сещам за 1-2ма, които работеха с тях. И и май мисля, че и Турбалана ги бе пробвал.
Emag са помияри, мога да вляза в подробности дори. А това е техен проект, нормално е да работят със себе си :lol:
 
Re: От: Re: От: profitshare.bg

Emag са помияри, мога да вляза в подробности дори. А това е техен проект, нормално е да работят със себе си :lol:

Абе някои толкова не си вярват, че и със себе си не биха работили. :D

Шегата на страна. Мисля, че са още прекалено млади, за да сложат други. Ако са умни, ще се опитат да подгонят големите сайтове преди всичко. А и някаква по-силна реклама. ;)

Честно казано ми се иска да погледна някакви статистики на някой публишър и адвъртайзър. Колко кампании имат? Някой запознат?
 
От: Re: От: Re: От: profitshare.bg

Абе някои толкова не си вярват, че и със себе си не биха работили. :D

Шегата на страна. Мисля, че са още прекалено млади, за да сложат други. Ако са умни, ще се опитат да подгонят големите сайтове преди всичко. А и някаква по-силна реклама. ;)

Честно казано ми се иска да погледна някакви статистики на някой публишър и адвъртайзър. Колко кампании имат? Някой запознат?

Ми според мен са 5-10, но си има различни банери и други неща, така че може и повече да са. Разнообразие има откъм продукти. Дано се сетят да добавят и нещо за туризъм ще е супер. Тая ниша дано не я подминат, ако четат темата - ето им един хубав съвет. И много кофти тези банери от кампаниите са нереспонсив. Лепкам в сайта, цъкам през телефона, всичко оразмерено, само техния банер един такъв 2 пъти колкото сайта на мобилна и излиза половината извън рамките на сайта, което е кофти. Дано си го оправят това.

Друго забелязвам, че тея афф линкове, явно са валидни само в някакъв срок, щото 30 дни по-късно цъкам на един дето съм генерирала и чучу - няма никой.

Ей това не ми харесва на емаг, че само си сменят цените - много кофти. То поне да измислят как при промяна и в сайтовете да се сменят. В смисъл, примерно поствам продукт, бам цената (да кажем 300,00лв) и след 10 дена ми пише някакъв разгневен потребител да ме пита що е 320, ми не 300,00лв, както съм посочила и излиза, че съм написала лъжлива цена, което не е така. O_O Поне някакви нотификейшъни да сложат като си сменят цената. Така и така си има генерирани линкове и се знае примерно в системата кои продукти се използват, така че спокойно за тях могат да измислят някакъв начин. Макар, че сигурно ще е доста работа.

Засега се сещам за тези забележки. Иначе профитшеър правят някакви обновления от време на време и подобряват системата.

Кофтито е, че няма как да се следи за "анулираните" поръчки дали действително са "анулирани" или просто занарочно си ги пишат. Ей имам 2 големи анулирани с доста добра комисионна. А малките дето са по 2-4 лв си стоят до момента нямам една анулирана. Ако измислят по някакъв начин да има по-голяма прозрачност, няма да е зле в това отношение.

Ся се сещам и за още едно неприятно нещо. Значи, обещават бонуси по 50,00лв, обаче ще са валидни само за срок от 6 месеца (или колко там беше) като в рамките на този срок могат да се изтеглят само, ако е начислена още 50 лв комисионна без ддс. Само, че тая комисионна няма как да бъде изтеглена, тъй като физически лица не могат да теглят пари - опцията е забранена. От януари или февруари беше гледам, че както са посочили самите те в сайта си " очаква официалното решение от НАП с оглед на удръжките, които трябва да бъдат извършвани от физическите лица според Българското законодателство." Да не стане само опцията да стане валидна като изтече бонуса.

Та това ме подсеща да питам други хора, действително ли може да отнеме 5 месеца НАП да изпрати решение на фирма за изплащане и тттт..., както е посочено в сайта? В смисъл, наистина ли толкова бавят или просто профита нещо се бавят?
 
От: Re: От: profitshare.bg

Е да, но засега няма отговор дали има някой друг с анулирани големи комисионни и одобрявани само малки такива?

От 50 конверсии имам една анулирана за 4-5 лева. Имам одобрени и изплатени доста, които са по 10-15-20 лева.
 
От: profitshare.bg

Здравейте, да изкажа и аз мнение активно се занимавам с тях и най вече с промотиране на vmzona пускам различни продукти в страниците си в фейсбук стартирах от 1 май до днес нямам ден без поръчки, доволен съм от системата.

Някой пробвал ли е да рекламира директна реклама в Facebook защото аз пробвах но за бюджет от 10 долара имах само 5 клика което е супер зле някой има ли представа защо така се получава и къде бъркам.
 
Re: От: profitshare.bg

Някой пробвал ли е да рекламира директна реклама в Facebook защото аз пробвах но за бюджет от 10 долара имах само 5 клика което е супер зле някой има ли представа защо така се получава и къде бъркам.

Не съм го правил с тях, но ти с какво получаваш този резултат - с спонсорирани постове или с ppc рекламката им? Интересно ми е....сигурен съм, че добре си си таргетирал аудиторията, което само е плюс де. ;)
 

Горе