profitshare.bg

От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: profitshare.bg

Ее, как бе. Мои приятели са си купували много дебели фотоапарати, телефони от там. Дори телевизори. Но това може да е по-рядко, от тези с тънките телефони, просто вие афовете на програмата знаете по-добре. :)

Иначе това с каква конверсия се получават тия 3 лева, защото каза, че е по-силно от PPC-то, може би имаш предвид Google–кото. ;)

По-силно е, защото например при 100 клика към моя сайт (тоест 100 посещения) не печеля нищо или някакви жълти стотинки от PPC, тоест (Адсенс де) - тоест от рекламите, които поставям и печеля от кликове. При 100 клика имам по 1-2 продажби от афилиейт - и то не само от тази програма, ами и при други примерно. И печалбата ми от тях е между 2-20лв (зависи какво е продадено) като усилията хвърлени за афилиейт (за реализираните продажби) са много по-малко, в сравнение с тези хвърлени по сайта.

Да се печели от банер реклама е много по-трудоемко и нискорезултатно, в сравнение с афилиейта. Та към момента по мои наблюдения 1,2 продажби при 100 клика ми е моя резултат.

Сега съм планирала насочване на таргетиран трафик към определена група продукти, да видим как ще е и ще се опитам да кача. Иначе тея пробните продукти малко нахвърляно. :)

Обаче напоследък все проблеми с тея афилиейт линкове. Аз си пускам PPC с тях, те не работят и само ме набутват. Добре, че видях навреме. :D :D
 
От: profitshare.bg

Всичко зависи какво продаваш, в какъв сайт и на каква аудитория. Аз последната седмица постигнах по 5 конверсии на 100 клика средно. Техника обаче колкото и да се мъча не върви, а когато правя продажби са с много малки комисионни които са по-ниски от тези на сайтовете за дрехи и тем подобни. Ако ми остане време тези дни ще споделя стратегията си за начина на промотиране.
 
Все пак гледам, че доста добре се развиват. И само им пожелавам все повече да радвам афилиейтите си. Абе от скоро някой нов играч (търговец разбирайте) да се е включил в мрежата им? Гледам, че се се рекламират добре тук, реално доста обнадеждаващи изглеждат нещата. И сега като чета, по-добре е от изтръпналия адсенс. ;)

@fifi, защо с банери? Ревютата не са ли по-ефективни в случая?
 
Re: От: profitshare.bg

Много съм доволен от тях.

За 2 месеца 100лв с минимален, но таргетиран трафик, почти без усилия.

Супер добре звучи. Ако се форсират нещата, може да отиде и към 100 лева на месец, което не е никак зле, нали? :)
 
От: profitshare.bg

Аз пък напоследък изобщо не съм доволен.

Преди правих по 1-2 конверсии на ден, сега на седмица. Лято е слабо, слабо, ама колко да е слабо.
 
Re: От: profitshare.bg

Аз пък напоследък изобщо не съм доволен.

Преди правих по 1-2 конверсии на ден, сега на седмица. Лято е слабо, слабо, ама колко да е слабо.

Трафикът не е същия нали? В смисъл паднал е, и най-вече таргетирания. Ако почва и от май-юни месец, то си е май от почивния сезон, което никога не е бил много благосклонен към който и да е бизнес, освен този, който е пряко или косвено свързан с лятото. ;:)
 
От: profitshare.bg

Трафика е паднал с 30%, конверсиите с 300% ...
В момента може да се сравни eCPM -a с адсенс. Преди доста по-висок.
 
От: profitshare.bg

Интересно, как разбират, че е направена продажба. Смисъл, при мен главно пазаруват по телефона и ги мързи да поръчват през системата на сайта.
 
От: profitshare.bg

Интересно, как разбират, че е направена продажба. Смисъл, при мен главно пазаруват по телефона и ги мързи да поръчват през системата на сайта.

Няма как да разберат. Освен ако не питат купувача как е намерил сайта, но едва ли. :)
 
Re: От: profitshare.bg

Няма как да разберат. Освен ако не питат купувача как е намерил сайта, но едва ли. :)

Ето една добра ниша - бг ап. с аф. продукти. Вместо да си избира да сваля всеки отделен, за да пазарува през него - OLX, eMag, Grabo, те си имат (без OLX аф. програми) и реално всяко нещо може да се напазарува от там.

Между другото с развиването на интернет тук, все повече фирми ще забележат, че таргетирания им трафик е идва от сайтовете, говоря за вече филтрирания, които е попаднал на аф. сайта от търсачките и вече е потенциален купувач. Ето защото тази мрежа вярвам, че ще има сериозно бъдеще. Дори според мен е добра идея да стъпват още по агресивно. Shareasale дори имаха програми, който подготвяха бизнеса за тази стъпка - афилиейтинга. ;)
 
От: Re: От: profitshare.bg

Ето една добра ниша - бг ап. с аф. продукти. Вместо да си избира да сваля всеки отделен, за да пазарува през него - OLX, eMag, Grabo, те си имат (без OLX аф. програми) и реално всяко нещо може да се напазарува от там.

Между другото с развиването на интернет тук, все повече фирми ще забележат, че таргетирания им трафик е идва от сайтовете, говоря за вече филтрирания, които е попаднал на аф. сайта от търсачките и вече е потенциален купувач. Ето защото тази мрежа вярвам, че ще има сериозно бъдеще. Дори според мен е добра идея да стъпват още по агресивно. Shareasale дори имаха програми, който подготвяха бизнеса за тази стъпка - афилиейтинга. ;)

Аз имах такава идея още преди 2-3 години. В смисъл за направата на такава мрежа като профитшеър, но поради липса на финансиране, съмишленици и технически умения, не можах да я реализирам, за което ме е яд, но поне някой се е сетил. :)

Наистина това е по-добрият модел за промотиране и за рекламодатели и за афилиати, според мен.
 
Готино е, защото точно сега е пика на такива неща. Повечето бизнеси за осъзнали, че на БГ пазара или трябва да имат голям дял или да търсят други. Иначе си загиват прави. Или кретат така цял живот, знайно, незнайно. :) Дано и бг бизнеса се отвори за това, защото има както аф., така и дропшипинг опция. Но се иска акъл и малко по-малко да се купуват Кайени, за да има средства за това. Доста печелишва стратегия би била и за profitshare.bg - да организират семинари, в които да съберат в първата си част бизнеса и да му обяснят за ползите от аф. програма, като се подготвят технически да могат да им интегрират такава, дори и с аутсорсинг. А във втората част да обяснят на собствениците на сайтове за възможностите, от които могат да възползват ако станат част от мрежата. Това им е играта. :) Естествено, да използват и ИТ сайтове, за да разпространят благата вест, с често присъствие тук и може би Калдатата. ;)
 
От: profitshare.bg

Здравейте, виждам много доволни коментари,но аз нещо съм разочарован.... Та да питам,на колко време ви отчита посещенията (импресиите тоест),кликове и продажби? Щото аз преди бях ги сложил с 1 банер на емаг за 3 дни 00.00лв. викам сиктира вчера викам да пробвам с кокетна 1 банер и пак 00.00лв........... пише ми че има 45к импресии явно са от предните опити и странно толкова малко отчетени ... а днес гледам целия ден имам 10 клика от 20к трафик и пак 00.00лв....
Или аз не правя нещо,като хората или тия се гъбаркат щото банер 300х600 няма как да направи от 20 000 посетителя и почти 40 000 импресии само 10 клика а реално банера си го показва и си функционира!!! Някакви идеи? то е ясно,че и тия ще ги разкарам след 2 дни щото всички се ебават носиш им е*ати рекламата и ти хвърлят стотинки за солетки .... ама то така се правят големите пари,като гъбаркаш народа .... а кво оставало скапаните чифачита да не ни пържат ...
 
От: profitshare.bg

Предполагам си зависи от трафика ти.
Определено тва не е за всякъв вид сайтове - по-скоро за блогове, които са насочени към дадено нещо.. правиш ревюта туй онуй.. иначе така просто да поставиш банер и да чакаш.. надали.
 
Бате, продажби се правят на кликове тук, не на импресии. :) Нещо си объркал типа монетиризация. Щом имаш/имат ктакъв CTR на банера, трябва да поработиш върху това или нещо не е много качествен или таргетиран трафика. Второ, 10 клика на банер и 0 продажби е повече от нормално. Не знам както точно се опитваш да ни кажеш с това, че е зле. Да, зле е, но не при тях. :)
 
От: profitshare.bg

даже последно бях на 10то място :D ама така като гледам май има общо около 30-40 участника :D
 
От: profitshare.bg

Колеги като гледам класацията в играта някой хора правят доста добри продажби за което евала. Има ли някой от тук който е на челните позиции в класацията, че нещо малко ми идва съмнителна класацията
 

Горе