PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Здравейте колеги, преди няколко дни на мен и на още няколко приятели ни дойде идея за български PhotoShop Форум-psbulgaria,използваме Invision Board 3.2
Форумът създаден е с цел да сплути потребителите работещи с Photoshop,да си помагат,и да оценяват творенията си и да е лесен за работа с лек и приятен интерфейс.
Но нямаме никакви идеи как да го направим по функционален и полезен за хората.
 
Последно редактирано:
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Oфициален български PhotoShop форум? За това не ви ли трябва разрешение oт Adobe ?!
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Привет.
Голяма идея ви е дошла, щом нямате идея как да я реализирате.

Пускайте полезни ресурси (четки, шрифтове), пишете уроци, правете състезания между потребителите, споделяйте интересни примери на дизайни, обработки, които да се споделят насам-натам. И така...

Трябва да разбирате поне малко от шоп за да може да сте полезни на потребителите си в началото, а не да чакате те сами да се саморазвиват. Защото вече има форум(и), които са доста полезни по темата и ако се издъните в началото ще ги пратите в другите форуми.
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Привет.
Голяма идея ви е дошла, щом нямате идея как да я реализирате.

Пускайте полезни ресурси (четки, шрифтове), пишете уроци, правете състезания между потребителите, споделяйте интересни примери на дизайни, обработки, които да се споделят насам-натам. И така...
Ние това сме го направили с уроците и така на татък но ни трябват още идей какво да добавим във форума
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Дай поне да го видиме този форум, гугъла не го намира...
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

"Изтеглете фотошоп" ... ?!?!
Въпреки disclaimer-а отдолу си е кофти работа.

Ако търсите общност, забравете тези значки, плащания и т.н. Или поне в началото. Тук званията трябва да се дават въз основа на полезност и качества, не въз основа на СМС.
 
Здравей, аз мисля, че идеята не е никак зле и даже супер. Дано да успееш да обединиш дизайнерската общност е този форум. Има огромен потенциал. Мисля да дам ревю, което да го изстреля към професионалните проекти. :) Ето ги ти тях:

1. Направете си добро и закачливо лого, отговарящо на стила и дизайна на сайта. ;)

2. Същото важи и за фав иконката.

3. Обогати сайта като допълниш елементи в дясно и ляво. От едната страна бързи линкове към ресурси, видеа, уроци. Даже и изнесени видеа (импекнати), за да се види, че имаш видео материали, а в другата FB страницата и другите социални придобивки.

4. Направи го закачливо за всеки - прави конкурси за дизайн на ... кутии за дъвки и подобни...

5. Сложи и обогати с иновативни в областта категории. Нещо като "creative design", "my vision for the future", нещо, което да кара хората да се задържат и гледат с кеф.

6. Попреведи го леко, менюта, бутони.

7. Направи си общи правила, като опишеш всичко около ползването на сайта и ресурсите в него.

8. Обогати менютата.

9. Прави чести анкети.

Като цяло, мисля, че ще се справиш супер. Най-малкото защото си дизайнер и знам как работиш. Сигурен съм, че форума с твоя инициатива, ще успее.
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

един дребен съвет - фърли едно очо на новината за показната акция как хванали фирма с пиратски софтуер за 75 000 евро и пак си помисли за оня пост "изтеглете фотошоп"

ония с качулките са на два клика и една цигара време разстояние - в хуиза гледам сте регнали домейна и хостинга в българска фирма?!?! обичате екстремните изживявания а? предлагаш сваляне на софтуер и се хостваш в бг? ония глупости отдолу, че файловете били на торенти изобщо не ви спасяват

иначе другото - супер, уроци, споделяне на ресурси и най-вече споделяне на опит. хубаво е да има такъв форум на бг обаче категорично разкарайте всякакви лицензни неща на адоб и забранете споделянето във форума. който иска да си ги намери - вие сте форум за взаимопомощ а не за пиратски софтуер

успех


ПП да не се хабиш да търсиш оняа тема с многото нули http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=34377
 
Последно редактирано:
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Премахнати са!
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Мисля, че Blinky беше достатъчно изчерпателен и се придържам към точките, които той ти е написал. Форума грабва окото, но седи празен особено отстрани наистина! Също и за превода, ако питаш мен - най-важното, оправи го. Логото също не ми допада, направи "по-закачливо", както каза колегата.

Успех :)

ЕДИТ: И кажи на администраторите ти да не допускат толкова правописни грешки. Грамотно написаните теми се четат с удоволствие! Не го считай за заяждане, просто препоръка :p
 
Последно редактирано:
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

И в самия пост има дразнещи правописни, печатни и незнамсикакви още грешки. Мене примерно ме изгубихте още там.

Погледнах сайта де. Мани софтуера - ок, ами какви са тия шервания на Темефорест продукти? Авторски права нещо? А и уж искате да се Фотошоп къмюнити и да си помагате, а ПРЕЦАКВАТЕ труда на колегите си?!

В какъв свят живеете?
Аз знам че в България, ама все пак...
 
Последно редактирано:
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Твърдо не одобрявам използването на IPB защото съм 99% сигурен че нямате лиценз закупен за него, но ако греша кажете и ще помоля най-учтиво да бъда извинен. Това което ми направи изключително добро впечатление обаче е факта че няма така наречените "поръчки" които са изключително дразнещи и не помагат по никакъв начин за развитието на каквото и да е къмюнити. Също така като съвет ви казвам поработете върху правописа! Начина по който пишете ми на 12-14 годишните които си пишат SMS-чета от типа "Kfo00 staAaa WeEE m0iIii?!" Успех с проекта! Ще имате конкуренция в бъдеще.
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Използват nulled ipb това си е ясно. Ех, те са на 12-14, нормално е да допускат грешки, ако не са били в часовете по български ( понеже аз съм на 13 и се старая да нямам правописни грешки ). Съветвам ви да не пускате nulled дизайни и изобщо nulled / нелегални софтуери/дизайни и всякакви изработки. В това число и PS спада. Понеже програмата е по-скъпа и от IPB. Имате доста да поработите. Сега като е лято, най-вероятно може да отделяте доста време за форума. Съветвам да се захванете да модифицирате някой дизайн за IPB ;).
ПС: Използвайте някаква добавка ( то в chrome и firefox я има вградена ) за правописните грешки ;).
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Ако предполагах че са на по 14 нямаше да им скачам тъй грубо. От първия пост не правеше впечатление на толкова малко..
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Да,забелязах че администраторите допускат много грешки и ги предупредих! :)И аз ще внимавам.
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

След малка пауза ние стартирахме отново!

PSBULGARIA е форум който има за цел да обедини дизайнери и уеб програмисти от цялата страна тук,за да могат те лесно да споделят свой тактики,дизайни,ресурси,уроци и много други.Ние от PSB сме се постарали да категоризираме максимално точно форумите,за да улесним работата на дизайнерите още повече.Тук те ще могат да обсъждат най-различни теми свързани с Уеб Дизайна и Уеб Програмирането.


Надяваме се тук да ви хареса! Поздрави от екипа на PSB
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Аз и част от моят колектив и екип с дългогодишен опит надминахме себе си и произведохме уникален сам по себе си продукт, който ще изуми всички. Не се съмнявайте в нашият професионализъм. Можем да постигнем още повече и да покорим върхове. ДНЕС СГОТВИХМЕ ТАРАТОР !!!!
 
От: PsBulgaria Стартира имаме нужда от съвети за развитие и функционалност

Трудна работа е да заработи един форум.
Хващайте 10-20 приятели и си задавайте въпроси и си отговаряйте взаимно. :)
Тъпа идея ама пак е някакъв старт, защото всеки влязъл във форума като види по една тема в категория и директно ще го затвори.
Като тръгне малко от малко аз бих заложил на конкурс с награда... ама тряба да е добре замислен и да се върже с share-ване, FB група и т.н.
Не е задължително да се охарчвате за награди за конкурса. 100% ще намерите желаещ спонсор да даде награда срещу реклама във форума и анонсирането им навсякъде из конкурса като спонсори.
Правил съм го това няколко пъти на сайта modelbg.com като в единия конкурс например подарихме 2 лаптопа и други подаръчета без да си бръкна в джоба.
 

Горе