Reciprocal Linking вече е Google Violation - ОФИЦИАЛНО

coolice

Owner
Гугъл пуснаха нов webmaster guidelines page кръстен Link schemes:

Examples of link schemes can include:

* Links intended to manipulate PageRank
* Links to web spammers or bad neighborhoods on the web
* Link exchange and reciprocal links schemes ("Link to me and I'll link to you.")
* Buying or selling links

http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=66356&query=link+exchange&topic=&type

Ясно че линк ексчеинджа беше девалюеитнат но досега Мат Кътс и Google Webmaster Centra казваха че в някои случаи линк ескчеинджа е ОК. Какво се промени ами вече е официално против правилата.
 
Не е съвсем така, има и други случаи в които е разрешено!

Ако примерно имаш няколко сайта и страста са ти хапчетата (че гледам тука доста фанове имат :) ) - имаш 1 сайт който ги продава един който е блог на тая тема, друг да речем форум по темата и всичките са cross линкнати няма проблем отчитат се като organic и са добри линкове.

Разсянения по горното.
http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2007/08/server-location-cross-linking-and-web.html
 
само ме притеснява че това е от 2 август а новината е която пускам е от 7

както напсиах до скоро мат кътс и г уебмстър центал разправяха че при някои случаи линк ексчеиджа е ОК...

П.П имам едно наблюдение че преди ПР ъпдеит гугъл пускат някоя голяма бомба... ще видим ко ще стане...
 
Нормално, блог е все пак това са отзивите и разсясненията които са пуснали на конференцията тогава е detonate-ната бомбата ... това в support area-та нормално докато се избистри и обобщи да стане след няколко дена :)
 
Ами като за начало Google Toolbar-a e само и единствено да си гледаш ПР, та да знаеш от кои да си купиш/обмениш линкове. Те го показват с цел да следят милиони мастери каде ходят и какво правят, а те от своя страна си гледат ПР на даден сайт - всички печелят.
Наскоро преебаха така че нова страница и страница с линкове седи "No page rank information" с цел да пречи на линк обяната.
Изглежда че от доста време предприемат действия срещу линк обяната, защото "It really does work!"

Какво трява да имаме предвид ...

Правете обяна с подобни сайтове на вашия.
Правете one-way линк обяна или още по добре 3 way.
Правете обяна на статии, направете си линк страница подобна на артикъл и в нея сложете много линкове.

Абе не се бойте, G. да си пишат каквото искат, докато няма 10-20 треда в различни форуми че дадени сайтове са изгърмяли от купуване на линкове или линк обяна начи нямя страшно!
 
Не мисля че ще баннат link exchange. Може би някой който много такива линкове и никакви "natural links". ако е такъв случая аз нямам нищо против. Или ако съответните линкове са напарвени автоматично, защото има адски много хора които си правятр по този начин линковете и дори не знаят към кого линкват. Просто има прекалено много "high value reciprocal links" които трябва да се вземат предвид.
 
vitohol каза:
Ами като за начало Google Toolbar-a e само и единствено да си гледаш ПР, та да знаеш от кои да си купиш/обмениш линкове. Те го показват с цел да следят милиони мастери каде ходят и какво правят, а те от своя страна си гледат ПР на даден сайт - всички печелят.
Наскоро преебаха така че нова страница и страница с линкове седи "No page rank information" с цел да пречи на линк обяната.
Изглежда че от доста време предприемат действия срещу линк обяната, защото "It really does work!"

Какво трява да имаме предвид ...

Правете обяна с подобни сайтове на вашия.
Правете one-way линк обяна или още по добре 3 way.
Правете обяна на статии, направете си линк страница подобна на артикъл и в нея сложете много линкове.

Абе не се бойте, G. да си пишат каквото искат, докато няма 10-20 треда в различни форуми че дадени сайтове са изгърмяли от купуване на линкове или линк обяна начи нямя страшно!

Евалата, бате. Докато няма резултати, няма и събития. Аз ще си продължавам, независимо от това какво са наложили, пък и Yahoo не са сложили такива условия, което означава, че повечето webmasters ще се целят в позиции на тази търсачка => Yahoo ще стане по-посещаема.

Мат Пръц само си пълни блога с некви си простотии, и сдухва обстановката. Иначе от доста време насам се знае че 1 Way линка е по ценен и то е едно от нещата които ще останат, а това за линк размяната ще стане с: аднах те тук, ти ме адни на другия ти сайт със същата тематика. Аба има си вратички. Но се съмнявам повечето webmasters да сдухат и да почнат да трият линк партюрите си, най-малкото те им носят трафик.

А то че PR може да се манипулира с линк размяна - абе той може да се манипулира с още 100 неща, като алекса ранг; блог коментари (говоря за нежелани такива); купуване на линкове с висок PR (не ми казавайте че чрез прайвет съобщени между двама webmasters Google ще засече че е купен).....
 
Лошото че като партньорите ти се паникьосат и те махнах трябва да ги махнеш и ти иначе си на загуба... а това означав изкъсо да си следтите линк директориите през следващите няколко седмици ... щото иначе ще има спад
 
coolice каза:
Лошото че като партньорите ти се паникьосат и те махнах трябва да ги махнеш и ти иначе си на загуба... а това означав изкъсо да си следтите линк директориите през следващите няколко седмици ... щото иначе ще има спад
Да това е много задължително. Но аз съм на мнение че повечето няма да си ги пипат, ще са на мнение: "Каквото било, било. От сега няма да правя линк размяна.". Силно се надявам да е така, а тези които се паникюсат и почнат да трият ще се попрецакат, защото ще получат същото от другата страна. :)
 
Големи пости по време на празници! Всичко е PR (public relations, де).
Ще тръгат те да режат милиарди сайтове, заради това, че линковете им не са таргетирани... Айде, бе!
Най-много, ама най-най-много, да резнат няколко сега в началото и то големи и после - край.
Колкото повече такива изказвания има, толква повече големи клиенти има AdWords.
 
Доста хора повдигнаха въпросите с новата забрана и платени директории, директории с реципрочен линк и продаването на линкове чрез TextLinkAds(.com); Интересно ми е какво биха казали Google по въпроса, въпреки че аз продължавам да ползвам и директории, и TLA.
 
Ухуу направо се спуквам от кеф в момента....
Що не земат да забранят линкването изобщо one-way, two-way , кво е значението....
Не ви е срам Page Rank манипулатори такива....
 
Reciprocal Linking | Link Exchange | Google

Цъкайте си и гледайте партюрите ви да не сдухат капаците и да си чистят директорийте. По принцип има "Про-та" които си ги редирекват към индекса, за да са "SEO" пичовете. Но следете настоящите си линк партьори.

Иначе мисля че да се пазят сходните партьори е най-умното. А това за забраната на линковете, Митака, не мисля че и директорийте са в списъка. Те са отделен вид линк - 1 Way, даже и да е с бек линк към директорията. Тези с бизнесите за линк селкане, май ще осетят сътресение. Аз ще видя, как е по света. :) Ако офертите за линк продажба и линк купуват са в същото количество, то май това ще си остане поредното изкревено изказване - не са го имали предвит точно така.

Мился си че трябва да се видят някои сериони падане в резултати или изчезване на някой наш конкурент в резултата (или пар падането или качването му) линк билдинг, а и защо това да не се окаже жокер за някои - сайта му да дръпне от добрия линк билдинг. :D
 
vitohol каза:
Аз само да добавя. Който го е страх от лисицата да не гледа кокошки :)

Бате ако имахме карма мод ще ше да получиш +1 от мен на това му се казва юник версия на Които го е страх от мечки да не ходи в гората :)
и нали знаете това са на улицата правилата :mrgreen:


ZzZaPyr каза:
Ухуу направо се спуквам от кеф в момента....
Що не земат да забранят линкването изобщо one-way, two-way , кво е значението....

Предполагам за първи път се сблъскаш с нещо такова ? Няма страшно добрите оцеляваме.... може да има някакъв спад в приходите за извеестен период от време но ако си работиш по саитовете се наваксва, а както каза блинки спад може и да няма ще поживеем ще видим :)

П.П Пичове честито които сменя линкове вече е блек хет :wink: Яко генегста сме сега :twisted:
 

Горе