remix.bg Пожар в склад за дрехи в района на Казичене

bobbydigital

Active Member
http://news.bnt.bg/bg/a/pozhar-v-sklad-za-drekhi-v-rayona-na-kazichane-nyama-postradali

https://remixshop.com/bg/

Скъпи клиенти, поради пожар в централния ни склад, временно спираме продуктите ни от продажба.
Всички, които са платили продукти електронно, но не могат да ги получат, ще получат сумите обратно.

бати гадната история, толкова работа и на края всичко отива на кино
 
Последно редактирано:
upload_2017-7-15_23-25-42.png

Толкова много тонове контейнери от иначе специализираните контейнери за даряване в West EU/NA, както и благотворителни организации (които нямат какво да ги правят, а и ги продават, ВМЕСТО да отидат по предназначение към деца, стари хора, домове, клошари, Африка и прочие), изкупени на безценица на едро, а продавайки ги НЕ „на килограм“ (както е в другите 2nd hand shops), а „на дреха“ (както и с регионализизирани цени спрямо: BG/RO/GR/HU/CZ/PL/SK), и накрая всичко отива в киното на Inferno…
 
Толкова много шаранки пазаруват от там, че не е истина, навярно и Вашата жена/братовчедка също. Как „съжаляват“, че не могат вече да бъдат ЦАКАНИ с „купуване on wholesale в тонове, а продажба на бройка, а не на килограм“, не е истина, но е истина.
 
Толкова много шаранки пазаруват от там, че не е истина, навярно и Вашата жена/братовчедка също. Как „съжаляват“, че не могат вече да бъдат ЦАКАНИ с „купуване on wholesale в тонове, а продажба на бройка, а не на килограм“, не е истина, но е истина.
Много ми е интересно, защо толкова много ги плюеш и тук и във фейса. Да не са ти изяли далаверката. Искам да те попитам какво стои в основата на успешния бизнес? Купуваш евтино и продаваш скъпо, другия фактор е намирането на подходяща ниша. Е намерили са ниша, намерила са стока, намерили са успешен бизнес модел и са намерили финансиране. Кой е казал че трябва да продават на килограм? Това някакво не писано правило ли е? Втора ръка = килограм. Другото нещо за което ги плючеш че купували от благотворителни организации, извинявай кой е виновен купувача или продавача? Като са им дарени защо ги продават? И последно защо продавали на различните пазари на различна цена? Ми те трябва да са мега бълъци на всички пазари да продават на една цена. Ти така ли правиш?

п.с.
и последно малко извън темата, забелязал съм те отдавна, всяко твое мнението изобилства от html, то са цветове, италик, подчертваки, болд, кавички, големи букви направо лудница, мега трудно е за четене. Това защо го правиш?
 
Последно редактирано:
Всъщност "дарение" в случая е много неточно понятие. Ако живеете в някоя от държавите, откъдето идват дрехите втора употреба, веднага ще видите, че хората назовават даването на дрехи на тези организации с думата "изхвърляне". Тоест, те изхвърлят дрехи, които така или иначе не им трябват, но вместо на боклука ги дават някъде, където ще бъдат разпределени на хора, които имат нужда или ще бъдат рециклирани. За да достигнат тези дрехи до хората, които имат нужда от тях се правят разходи, калкулира се някаква печалба и затова няма как да са безплатни. Не виждам нищо лошо, нито нередно в това. В днешно време се правят огромни разхищения на ресурси и аз лично съм ЗА търговията с дрехи втора употреба.
 
Да но... не забравяйте, че монетата има и друга страна. Имам приятелка, която е работила точно в такъв магазин за дрехи втора ръка в Пловдив, работила е за малко при сортировачите, а после на касата, не е успяла да се уреди да бъде разпределена за постоянно при сортировачите, защото там са само с връзки. А номерът е, че в дарените дрехи има оставени малки "дребни" предмети, като бижута - гривни, пръстени, синджири или пък направо пари, дребни суми от порядъка на 5-10 евро. Тези предмети и пари се оставят нарочно от хората, които даряват/изхвърлят дрехите, защото те мислят, че дрехите отиват при бедни хора и искат да им помогнат. Моята приятелка е намирала и пари и бижута, според думите и има дни когато има доставка на дрехи и от такива суми сортировачите дневно си изкарват една заплата.

Така, че много не ги съжалявайте.
 
Да но... не забравяйте, че монетата има и друга страна. Имам приятелка, която е работила точно в такъв магазин за дрехи втора ръка в Пловдив, работила е за малко при сортировачите, а после на касата, не е успяла да се уреди да бъде разпределена за постоянно при сортировачите, защото там са само с връзки. А номерът е, че в дарените дрехи има оставени малки "дребни" предмети, като бижута - гривни, пръстени, синджири или пък направо пари, дребни суми от порядъка на 5-10 евро. Тези предмети и пари се оставят нарочно от хората, които даряват/изхвърлят дрехите, защото те мислят, че дрехите отиват при бедни хора и искат да им помогнат. Моята приятелка е намирала и пари и бижута, според думите и има дни когато има доставка на дрехи и от такива суми сортировачите дневно си изкарват една заплата.

Така, че много не ги съжалявайте.

и един мармот завива шоколади в станиол ...

 
и един мармот увива шоколади .... ти сериозно ли :)?

Напълно. А за тази практика разбрах случайно, когато моя близка си взе дреха от магазин втора употреба в града и намери в нея 5 евро, преди това бях чувал от други, че са намирани дребни предмети и суми, но мислех, че е случайност, тогава реших да използвам момента, че моя приятелка работи в подобен магазин, питах я да обясни и така... Разбира се, може да не ми вярваш, както са казали мъдрите хора: На тебе лъжа, на мен истина!
 
За мен интересен е фактът че пожара е възникнал точно като са влезли данъчни в склада ...
Сега този пожар много навремено идва да скрие някакви неща.
Какво може да крие пожара?
Всъщност основната игра и големите продажби и печалби на Ремикс не са от дрехите 2ра употреба а от доста сериозното количество реплики които шиткаха между 2рата употреба.
 
Винаги ми е било интересно идеята за 2нд хенда, че нещо струва толкова колкото тежи ...
 
bobbydigital:

Ако Tony в ясно коя група не беше споделил статията от Капитал за тях на 1 май, навярно въобще нямаше и да разбера и зная за тях. Но след като я прочетох, това нямаше как да не се изкоментира още там тогава, а сега и тук. Нямам общо с този род бизнес, дрехи, модел. Но като краен клиент се чувствам унижен. Разбирам, да беше нещо китайско, турско, ако ще counterfeit дреха да е, менте да е, реплика, но това да ПЕЧЕЛИШ на гърба на хора, даващи ги на благотворителни организации (или модерната дума „изхвърляне“, ref.: Test), е един вид измамно и некоректно точно толково, какъвто е бизнес моделът на „Коректна фирма“.

„Какво стои в основата на успешния бизнес?“ – това е въпрос, който може да се приравни на „Как става този фокус?“ на маговете и фокусниците. Когато го разбереш обаче, вече не ти е кеф да те баламосват по този начин. Разбулените тайни на магията предполагам си гледал някога. Ако въобще не беше дала съсобственичката това интервю за Капитал, въобще нямаше никой да го прочете и разбере, камоли да се раздухва толкова много за тях. Но те предпочетоха да разкрият още повече за плановете си и в кои държави оперират с такъв род стока (общо 7).

„Кой е казал че трябва да продават на килограм? Това някакво не писано правило ли е?“ – никой не е казал, но има натрупване на доза „некоректност“. Един път печелиш от изхвърлени/за дарение дрехи, втори път продаваш НЕ на килограм, а на бройка. 3-то, печелиш от оставените пари в джобовете (ако това е вярно и мармотът всъщност е шаран).

„извинявай кой е виновен купувача или продавача?“ – разбира се, че купувачите. Което не пречи да се държи становище, че купувачите се шарани или шаранки (поне тези, които пазаруват от тях). Видях и мнение, че някои от цените им се доближавали из МОЛ-овете (на жена), което не знам до колко е вярно или не.

„Като са им дарени защо ги продават?“ – директно може да се сметка за това към благотворителните организации, които я кажат нещо или свое становище, я не. Или директно „нямаме какво да ги правим, за това ги продаваме“. Честно, наистина ли това е извинението, че нямали какво да ги правят?

„И те трябва да са мега бълъци на всички пазари да продават на една цена.“Towards a Digital Single Market Act:

In many respects, the Parliament supports the initiatives envisaged by the Commission. For example, the EP shares the view that unjustified geoblocking in terms of online sales and unfair price discrimination should be banned. Cross-border portability of online content is seen as a first step in this direction. In this context, the parliamentarians however emphasize that territoriality of copyrights and a digital single market are not contradictory. In particular, it is stressed that territorial licensing is of high importance for the refinancing of European film productions.

Combating Consumer Discrimination inthe Digital Single Market: Preventing Geo-Blocking and Other Forms of Geo-Discrimination доклад. Също дори VALVe си спряха техният Tier 2 pricing в EU и от 16.02.2016г. вечe charge-ват по-слабите държави с Tier 1 pricing (DE) директно, благодарение на европейските депутати (вкл. и наши гласували там) относно unfair price discrimination-а.

upload_2017-7-16_23-42-2.png

Пазаруване: Вашите права – Ценообразуване и плащания – Ценова дикриминация:

upload_2017-7-16_23-52-33.png

Откъм merchant гледна точка, ако имаш интереси: Antitrust: Commission publishes final report on e-commerce sector inquiry – frequently asked questions.


BBCodes винаги съм ползвал през годините във всички форуми, където това е било възможно, не е от вчера. На предходната версия на форума (vB) не можеше за съжаление и беше ограничение, но след обновяването към новата версия вече е OK. Запазена марка ли, част от мен ли, не знам, но както искаш го наричай и разбирай, така съм свикнал, така и пиша/правя. Държа на важните неща от дадено съдържание да се отбелязват.

По-важните неща, който излязоха наяве, след като публикува тази тема дотук са:
  1. Неморално изкупуване на дрехи от благотворителни организации („които и без това нямали какво да ги правят тези дрехи“; ref.: Капитал от съсобственичката);
  2. „Дарение“ всъщност е „изхвърляне“ (ref.: Test);
  3. Печалба от страна на оставените пари в самите дрехи от страна на нищонеподозиращите хора, които ги „изхвърлят“ за благотворителност (ref.: Странникът);
  4. Пожар по време на влизане за проверка (ref.: CTAH) и то в събота ~10ч.?;
  5. Replicas/counterfeit дрехи измежду „оригиналните“ 2-ра ръка такива (ref.: CTAH).
Коя от всичките тези точки е вярна или кои от тях, или всичките, оставам на читателите.


Самият пожар не коментирам, да, наистина е „гадна история“, както си писал най-горе. И дотук спираме с нея.

upload_2017-7-17_0-22-30.png
 
Аз чух за този магазин от клиенти които искаха прословутата им функция за "запазване/заплюване" на артикула в техните магазини на Opencart.
Следях ги от известно време и разнищих бизнес модела. Щото не е да не съм виждал онлайн магазини. Мнението ми е че докато другите ги гонят за реплики те успешно ги продаваха из между или уж втората употреба.

Колкото до инфото за данъчните имам го от нова телевизия

А ако искате да коментираме моралния момент за продажби на дарения то може да отворим друга тема или да се пренесем в някой християнски форум.
Аз са протокола дълбоко се гнуся от подобни практики.
Обаче практиката не е забранена а щом е законна то морала не важи!

Както и при много други казуси от нашето ежедневие. Закона е над морала.
 
и един мармот завива шоколади в станиол ...

Май мармота, който завива шоколад в станиол си ти. ;)

По-важните неща, който излязоха наяве, след като публикува тази тема дотук са:

Печалба от страна на оставените пари в самите дрехи от страна на нищонеподозиращите хора, които ги „изхвърлят“ за благотворителност (ref.: Странникът);

Така е Шерифе, вярно е това, но това е добре пазена тайна и само единици я знаят. Бих могъл да кажа и кой е въпросния магазин в Пловдив, но това е без значение, защото това е масова практика.

Виждам, че сте склонни да не ми вярвате, но даже не си направихте труда да направите едно елементарно търсене в Гугъл и щеше да ви "светне лампичката".

Цитирам:

Майка ми е рекордьорка в това отношение. Тя има магазин за дрехи втора употреба и винаги пере дрехите, като ги вземе. До сега е намирала многократно евра в джобовете - 10, 5, 20, дори мисля и 50 ми беше казала.
smilie1.gif

Линк към мнението, второто мнение.

Каквито са хиени тук във форума, вече усещам как половината форум ще отвори магазини за дрехи втора употреба. :D
 

Горе