Revolut

cuam4o

Member
Не мога да повярвам, че никой не е публикувал още за тези приятели.

Много добра услуга, предлагат безплатни транзакции, доставят ти карта безплатно, сметките са в Евро/Долари/Британски лири, но се очаква да пуснат и в левове скоро.
 
Е па това ли е Дъ Форум-а!
Има супер подробна тема в един друг форум и там всичко е разискано от няколко години.
 
Е па това ли е Дъ Форум-а!
Има супер подробна тема в един друг форум и там всичко е разискано от няколко години.
Ами да беше дал линк към тая тема в тоя друг форум? Аз например за първи път чувам за тези, как очакваш да знаят всички за този друг форум и за темата там?
 
Не дадох линк, че да не ми се кара някой! Ето ТУК. Четете и се наслаждавайте. Аз от както разбрах за тях, разкарах няколко Бг банки.
 
Последно редактирано:
И аз съм си го мислил, че тия банки почват да ме дразнят. Особено ПроКредит с 10 лв месечна такса ... Това, което ме спира е липсата на достатъчно информация относно разликите между двете, какво ще се промени - например плащането с карта ( знам, че издават ) дали ще има някаква промяна, такси и прочее.
По-склонен съм да мина на Уникредит, те имат готино мобилно приложение.
 
Няма такси при плащане, а при теглене от банкомат до 200 евро безплатно, след това вече има (поносими) такси. Картата няма никакви такси за издаване и поддръжка.
 
Няма такси при плащане, а при теглене от банкомат до 200 евро безплатно, след това вече има (поносими) такси. Картата няма никакви такси за издаване и поддръжка.

Ти използваш ли им услугите ?
 
Да, основно получавам там пари от UK, като дори в събота от UK банка към моя revolut пристигат за 2-3 часа. Ако е от revolut към revolut е мигновено.
 
Да, основно получавам там пари от UK, като дори в събота от UK банка към моя revolut пристигат за 2-3 часа. Ако е от revolut към revolut е мигновено.

Да разбирам, че това е нещо като PayPal, само дето имаш и карта към акаунта си - така ли ? И тази карта може да се захранва от Бг-сметки, а може ли да се прехвърлят пари към Бг-сметки и какви са таксите?
Ще вляза да ги поразгледам по късно.
 
Аз ползвам основно Revolut от 2г. Има предимства, има и недостатъцим като всяко нещо :). Ако имате въпроси, насреща съм : )
 
Странно, аз като си отворя контактите и може би една трета имат револют :)
Недостатъци:
1. Курса е различен при различните търговци и варира и в дните от седмицата. Като цяло в повечето случаи е че над 1.95, което е добре. В някои редки случаи, например в Практикер веднъж бях платил на 1.91.
2. Не можете да си плащате данъци, защото не приемат карти издадени извън България(непонятно за мен защо?!)
3. Ако ползвате epay, като мен, за да си плащате разнообразни месечни услуги, одобрението на картата може да е доста бавно, макар че пишат 3-5 работни дни. При мен отне 3 седмици и 3 прозвънявания.
4. Таксата на epay е доста по-сериозна при плащане с револют. Например последно платих 12лв такса вместо 2-3лвпри плащане на декемврийската сметка за ток :)
 
Плащал съм сметката си за ток директно от Револют към банковата сметка на ЕнергоПро. В основание слагам клиентския номер. Парите отиват за 2-3 дни без никаква такса и за двете страни.
 
Да разбирам, че това е нещо като PayPal, само дето имаш и карта към акаунта си - така ли ? И тази карта може да се захранва от Бг-сметки, а може ли да се прехвърлят пари към Бг-сметки и какви са таксите?
Ще вляза да ги поразгледам по късно.
Реално Revolut ти дават IBAN и са регистрирани като банка, тоест можеш да правиш всичко, което и с нормална банкова сметка/карта, включително и защита на парите до 100к Евро както при стандартен депозит + безплатни транзакции, много опции за сигурност към картата (можеш да разрешаваш и забраняваш всички видове плащания по отделно, картата ти да не работи ако е отдалечена от телефона ти), можеш да създаваш и триеш виртуални карти на воля, и още куп неща. Има и платени нива 8 и 15 Евро на месец, при които получаваш по-висок лимит за безплатно теглене от банкомат и разни други благини. В момента, в който добавят Левове като валута - зарязвам си българската банка.
 
Transferwise не е ли по-добрия вариант или?

След като ЦЦБ вдигнаха и тая година таксите, вече е 2.10лв на месец. Догодина може и 2.50-3лв да стане, ще търся други варианти вече.
Не бях си поглеждал ЦКБ сметката какви са ми таксите.. мда. В момента, в който револют пуснат левчета, закривам я.
 
icard, a1 wallet/то си е пак icard/, revolut, phyre.. всичко са подобни.
icard издават също безплатна пластмасова дебитна карта да си теглиш пари от банкомат, имат и бг съпорт, phyre мисля че взимаха 10 лв за карта, ако си абонат на А1, таксите в приложението са по-малки за услугите, които не са безплатни. Може да се каже, че са еднакви услугите.
Цялата работа е, че ако всички имаме някое от тези приложения, ще ни е много по-лесно да си пращаме пари помежду ни и на момента, отколкото по пейпал, epay и други такива.
 
Последно редактирано:
И аз ползвам карта на револут отдавна, много удобна , няма никакви такси. Всичко каквото платиш го виждаш веднага в апликацията , от там си следиш баланс , може да си блокираш картата с едно бутонче или да и смениш пина или да си вкараш пари.
 
Как да прехвърля пари от моята българска дебитна карта в моят акаунт в revolut.
 

Горе