scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

tatriki

Member
здравейте. нека хора с опит в 2те програми (scrapebox и sick submitter) да споделят коя от 2те програми е по-добре да се закупи и как стоят нещата от финансова гледна точка. sick submitter се плаша на месец и всеки пакет с database се заплаща отделно. scrapebox се плаща 1 път, но това ли е всичко или и там има допълнителни плащания някъде? МЕРСИ
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Scrapebox се плаща веднъж и повече нямаш дертове. НО - ще имаш разходи за проксита, листове(евентуално). Sick Subimitter има повече функции и е по-скъпа.
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Зависи за какво ти трябва и колко често ще я използваш. Всеки, който си е купил скрейпъра е останал много довелен.
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

ами пускам от време на време по някой сайт и както на всеки и на мен ми трябва SEO.
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Като ще е от време на време по-добре срейпа според мен, 1 такса само в началото и после си свиркаш :wink: , че даже може и да продаваш бластове :twisted:
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

а дали има следната възможност:
да се направи партия с познати (имам такива, който са в моята ситуация), после всеки да се я install на компютъра и да си е ползва спокойно?
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Не. Като си го купиш си е само за твоя компютър.
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Аз ползвам и 2-те :) Та те нямат нищо общо като цяло. Scrapebox-a пари за прокстита, които ще вършат работа и за Sick-a ако правиш акаунти на едни и същи места, АА листове се правят лесно. Sick-a ми е малко бавен за някой работи за това идва и Senuke x, но като цяло има много фукнции и може да се ползва за много работи, директории, социалки, артикъл директории, форумни профили ... Иначе като се притесняват от парите си вземи vps предлагат доста със тези всичките тулове, аз така или иначе изнесох Scrapebox-a на впс, че като пусна повече connection-и и няма интернет, то същност от впс-а ми си имаше инсталиран Scrapebox и на едното бластва, на лаптопа проверявам. Иначе щом ти трябва за твои сайтове ти трябват различни типове линкове, самия Scrapebox предлага само един, но пък ще ти върши идеална работа да си събираш каквото си пожелаеш за Sick Submitter-a
 
  • Like
Реакции: wood
От: От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Аз ползвам и 2-те :) Та те нямат нищо общо като цяло. Scrapebox-a пари за прокстита, които ще вършат работа и за Sick-a ако правиш акаунти на едни и същи места, АА листове се правят лесно. Sick-a ми е малко бавен за някой работи за това идва и Senuke x, но като цяло има много фукнции и може да се ползва за много работи, директории, социалки, артикъл директории, форумни профили ... Иначе като се притесняват от парите си вземи vps предлагат доста със тези всичките тулове, аз така или иначе изнесох Scrapebox-a на впс, че като пусна повече connection-и и няма интернет, то същност от впс-а ми си имаше инсталиран Scrapebox и на едното бластва, на лаптопа проверявам. Иначе щом ти трябва за твои сайтове ти трябват различни типове линкове, самия Scrapebox предлага само един, но пък ще ти върши идеална работа да си събираш каквото си пожелаеш за Sick Submitter-a

тези пари за прокситата + самата програма колко пари ти излязаха. само за scrapebox говоря.
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Scrapebox $57
private proxies $20-30/month
VPS $35/month
AA list $20-$70
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

AA лист махни ги парите, прави се лесно, виж това - http://www.youtube.com/watch?v=jYLvarYF6hI&list=UUClO6Zt_CVw-pGDTzA6i5Jw&index=6&feature=plcp. Другия метод намираш оспамени блогове ползваш аддона за extract all outbound links, след това ползваш backlink checkera за тези линкове и постваш с фаст постера, намираш живите линкове, след това trim to root, remove duplicate domains, скрейпваш всички урл-та на тези домейни, постваш пак, проверяваш и си готов.

VPS има и под 35, даже доста, аз ползвам един германски по 15$ с 1gb рам което е идеално, голям мал шанс беше че човека от съпорта е българин даже. Предлагат и инсталиран Scrapebox с валиден лиценз, интернет връзката е 100 мегабита.

Привейт проксита, за 20-30$ може да си вземе 20-30 проксита, само за негови сайтове смятам че 10 стигат т.е 10$, вижте BHW.
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

За човек тепърва запознаваш се със софтуера отнема малко време преди да се научи да прави качествени листове. Плащам 2 VPSa на Xsserver по $35 и един евтин $15. По-скъпите (xsserver) ми вършат много повече работа и скоро ще се отърва от евтиния. По 2-3 инстанции scrapebox + youtube upload tool + 2-3 инстанции link checker 24/7. Даже може fast poster и trackbacks без проксита. А иначе за прокситата единствените с добро качество на цена $1/прокси са от macbaren а той ги продава в пакети по 30.
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Е на човека едва ли му трябват 2-3 инстанции на scrapebox, ако го ползва само за себе си и 1 му е напълно достатъчна. newipnow предлагат 100% бонус за BHW и за 10$ може да вземеш 8 проксита, като съм ги пробвал и вършат работа, имат румънски и latency-то с домашен интернет дори е 150ms.
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

youtube.com/watch?v=r6szXxyZHAw&list=PL52C0178A48A9A419&context=C33d1d1eADOEgsToPDskJQx_FZ1MNwGshwsnm8REsC
тук човека казва, че може и да се намерят безплатни проксита с ежедневен update. просто успеха с тях е по-малък. някой да е ползвал такива безплатни или ... ?
 
От: От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

youtube.com/watch?v=r6szXxyZHAw&list=PL52C0178A48A9A419&context=C33d1d1eADOEgsToPDskJQx_FZ1MNwGshwsnm8REsC
тук човека казва, че може и да се намерят безплатни проксита с ежедневен update. просто успеха с тях е по-малък. някой да е ползвал такива безплатни или ... ?
Да, може да се намерят и може да се ползват, но не си заслужава времето и нервите. Както tuger отбеляза единственото сериозно решение са private проксита. (освен ако нямаш VPS на xsserver, там може да се поства и без никакви проксита, но въпреки това са необходими за другитe функции на SB).
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Безплатните проксита пак ще ти трябват за harvest-ването
 
От: scrapebox срещу sick submitter. коя да използваме

Scrapebox $57
private proxies $20-30/month
VPS $35/month
AA list $20-$70


описал си, че scrapebox е 57$, тази цена не е особено правилна. 97$ ми показва на мен и то с "намаление"
 

Горе