searchengines.bg # Оставка ?

От: searchengines.bg # Оставка ?

Ромба виждам че искаш да ти обръщам внимание ама след като на повече от 10 твои поста не съм ти отговорил би трябвало да се сетиш че съм те игнорирал от списъка на хората с които искам да водя диалог или спор в този форум.

Не съм длъжен да осмислям деня на всеки който му се спори без да има идея за какво говори.
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

Да и на мои сайтове има банер "оставка" (преди даже коментирания сайт). Естетически и мен даже много ме дразни, но това си е мое решение и не ми пука, че част от потребителите не им харесва. Да си призная обаче трафика не ми е намалял.
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

Ромба виждам че искаш да ти обръщам внимание ама след като на повече от 10 твои поста не съм ти отговорил би трябвало да се сетиш че съм те игнорирал от списъка на хората с които искам да водя диалог или спор в този форум.

Не съм длъжен да осмислям деня на всеки който му се спори без да има идея за какво говори.

Точно така. Като другаря Сталин. "Няма човек - няма проблем".
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

Да и на мои сайтове има банер "оставка" (преди даже коментирания сайт). Естетически и мен даже много ме дразни, но това си е мое решение и не ми пука, че част от потребителите не им харесва. Да си призная обаче трафика не ми е намалял.

Скарамуш и да ти намалее трафика това няма никакво значение ако ти го правиш спонтанно и по този начин отстояваш своята гражданска позиция - Аз бих направил евалата на всеки който защитева някаква кауза и истински вярва в нея.

Обаче тук работата намирисва защото - Излезнаха факти за това как ръководителите на "спонтанният" протест са платени а те се оказаха блогърчета тоест колеги и почваш да се питаш дали спонтанността не е преляла и към други колеги.

Но понеже ти твърдиш че го правиш спонтанно и аз го приемам като чиста монета - Би ли ми каза ти лично какво очакваш да се случи ако утре правителството подаде оставка - защото не може като малките деца да ревеме искам това искам онова без да имаме ясна визия какво поне искаме да се случи след една такава оставка ?????
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

"Скарамуш и да ти намалее трафика това няма никакво значение"

Така е при мен няма никакво значение защото го правя за кеф (за сайтовете става въпрос). Моя бизнес не е онлайн и мога да си го позволя. На всичкото отгоре повечето хора които ме посещават редовно имат нужда от мен, а не аз от тях. Но ако това ми беше бизнес нямаше да сложа банер. В бизнеса винаги спазвам определени правила, но въпреки това пак щях да си изкажа мнението, ако се налага.

Относно протестите, аз протестирам от 30 години вече (още от соца). За последните 24 години изтърках жълтите павета (включително и при предходното правителство). Какво искам, нещо много просто, морал. Големия проблем в България е, че се научихме постоянно да правим компромиси. Искам българите да реагираме така. Омръзна ми все да прощаваме (писна ми и да мразим, но това е друга тема).

Представете си една жена която е постоянно обект на домашно насилие и желае да се разведе, но не го прави защото е много вероятно следващия и съпруг да я бие отново. Ми не я разбирам. Ако трябва ще се жени 100 пъти, но няма да търпи да я бият. В крайна сметка ще търкам жълтите павета и следващите 24 години.

п.п. Относно спонтанността. Не го правя спонтанно, а напълно осъзнато и обмислено.
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

Представете си една жена която е постоянно обект на домашно насилие и желае да се разведе, но не го прави защото е много вероятно следващия и съпруг да я бие отново. Ми не я разбирам. Ако трябва ще се жени 100 пъти, но няма да търпи да я бият. В крайна сметка ще търкам жълтите павета и следващите 24 години.

п.п. Относно спонтанността. Не го правя спонтанно, а напълно осъзнато и обмислено.

Ако си представя подобна жена няма да мога да свърша...
Това не е жена а дебил и си заслужава напълно ежедневния бой и ритане. Щом като мисли така, бой и скубане на трева за зайци до смърт!
А за търкането на жълтите павета, как да ти кажа, казвам ти браво, но всъщност си мисля - и какво направи като си ги търкал 24 години? Какво постигна?
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

оооо свали ми се филма :) Оставят те този път сам с чашката си.... и поезията естествено :D

Кофтито е че където отидеш ти, всичко става скучно и банално....не знам как да се справиш с този проблем, и двете - и чашката и годините няма как да пребориш :beer:

на тебе май всичко ти е тъпо и банално като гледам?
Я пусни една яка жива тема да и се изкефим всички.
 
Последно редактирано:
От: searchengines.bg # Оставка ?

"и какво направи като си ги търкал 24 години?"

Това е по скоро философски въпрос (отговор). По отношение на конкретните протести, по някога са се получавали понякога не. Но в случая това не е важно. Важното е формирането на характера и мирогледа. Когато се научиш да не се оставяш по течението и да си отстояваш правата, това помага цялостно в живота. Това е като каране на велоергометър, колкото и да въртиш си стоиш на едно място, но това не значи, че няма ползи.

За това и лично аз съм добре материално, смятам се за успял и съм щастлив (разбира се има неща с които не може да се бориш, здраве смърт и т.н.). По отношение на останалата част от обществото, когато се научат да си отстояват правата (не само по протести) нещата ще се подобрят. Докато чакат някой друг да им защитава правата, да им върши работата, да им казва какво да правят и т.н, ще тъпчем на едно място и болшинството от хората ще се оплакват и чувство което ще преобладава в живота на такива хора ще е омразата.

Когато нещо не ти харесва трябва да го казваш и да се опитваш да го променяш. Разбира се всеки има право на избор, аз съм направил своя избор за себе си и се чувствам добре в кожата си.
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

И вече банера е свален доста по надолу и не пречи толкова, дали е заради тази тема?
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

Не, имаше смяна на версията на cms и още темата и css не са наместени.
 
От: searchengines.bg # Оставка ?

И вече банера е свален доста по надолу и не пречи толкова, дали е заради тази тема?

Тъкмо погледнах и се зачудих. Там, където е сега - долу в дясно, с черен фон и бели букви, хич не бих го забелязал.
Когато съм на даден сайт, обичайно е да забелязвам неща по тематиката. Каквото и да е друго, стига да не ме удря по носа като отворя страницата, не бих забелязал. Същото е и с фоновите реклами в ляво и дясно от текста - това е за хора с много свободно време...
 

Горе