Seo без пукната стотинка

От: Seo без пукната стотинка

вече новата сила са социалните сигнали - а и те също са линкове, дефакто :) а и са фрии
 
Да, фри са, ако има стимул да се споделя това съдържание и да види повече профили, както се вика. :)

Моята статистика е така - ударили да речем над 20 шера дадена статия, тя мигновенно се превръща и в споделен ресурс извън социалните мрежи - форуми, блогове, нишови сайтове, споделяне през мейл, месинджъри и т.н. ;)
 
От: Seo без пукната стотинка

Възможно ли е да се постигне нещо с нулева инвестиция или винаги сериозните проекти са свързани с пари и купуване на "по-тежки" линкове?:(


И какво? Как установи от опит след няколко години?
Гледам въпроса е бил зададен от студентски град :):) Там върви всякаква seo оптимизация :)

le_penseur_de_la_porte_de_lenfer_musc3a9e_rodin_4528252054.jpg

Иначе след задълбочен анализ на въпроса и години прекарани в размисъл по принцип, мисля, че трябва да имаш пари поне за интернета и тока хахахах Освен виж ако не ти подари някой лаптоп и не си гъстак с барман, дето работи в кафене с уай фай... ма ше трябва и тока некой да ти плаща, деева...
 
От: От: Seo без пукната стотинка

И какво? Как установи от опит след няколко години?
Гледам въпроса е бил зададен от студентски град :):) Там върви всякаква seo оптимизация :)

Виж файлът 8896

Иначе след задълбочен анализ на въпроса и години прекарани в размисъл по принцип, мисля, че трябва да имаш пари поне за интернета и тока хахахах Освен виж ако не ти подари някой лаптоп и не си гъстак с барман, дето работи в кафене с уай фай... ма ше трябва и тока некой да ти плаща, деева...
Е, що бе? Та нали "гъстия" барман ще му включи зарядното през това време в близкия до масичката контакт, докато човека си оптимизира, пиейки кафенцето си на аванта.. Тока го отпиши от сметките.
Виж, ако ти даде 5 лева на теб да му свършиш работата за месец четене, сканиране и пр., си е направо на далавера. Все ще събере толкова, докато се разхожда гледайки връзките на обувките си.
 
От: От: От: Seo без пукната стотинка

Е, що бе? Та нали "гъстия" барман ще му включи зарядното през това време в близкия до масичката контакт, докато човека си оптимизира, пиейки кафенцето си на аванта.. Тока го отпиши от сметките.
Виж, ако ти даде 5 лева на теб да му свършиш работата за месец четене, сканиране и пр., си е направо на далавера. Все ще събере толкова, докато се разхожда гледайки връзките на обувките си.

Прав си, познавам един дето живее у гората у една вила и нема ток, разправяше на един познат, че си продава лаптопа, тряя да му кажа да не го продава, че може да стане сео оптимизатор без ток и без пукната стотинка хахах
 
От: От: От: Seo без пукната стотинка

Офтопиккккккккккккккккк:

Братле да го махаш тоя аватар, че направо няма да мога да спя довечера :D

Е, що бе? Та нали "гъстия" барман ще му включи зарядното през това време в близкия до масичката контакт, докато човека си оптимизира, пиейки кафенцето си на аванта.. Тока го отпиши от сметките.
Виж, ако ти даде 5 лева на теб да му свършиш работата за месец четене, сканиране и пр., си е направо на далавера. Все ще събере толкова, докато се разхожда гледайки връзките на обувките си.
 
От: От: От: От: Seo без пукната стотинка

Офтопиккккккккккккккккк:

Братле да го махаш тоя аватар, че направо няма да мога да спя довечера :D
Малък стрес тест ;) Ще измисля нещо друго :twisted:
 
От: От: Seo без пукната стотинка

И какво? Как установи от опит след няколко години?
Гледам въпроса е бил зададен от студентски град :):) Там върви всякаква seo оптимизация :)

Виж файлът 8896

Иначе след задълбочен анализ на въпроса и години прекарани в размисъл по принцип, мисля, че трябва да имаш пари поне за интернета и тока хахахах Освен виж ако не ти подари някой лаптоп и не си гъстак с барман, дето работи в кафене с уай фай... ма ше трябва и тока некой да ти плаща, деева...
Въпроса беше зададен още като си бях на село. Там си имаме и ток и компютри, модерно село. Не си интересен с този офтопик, каквото е имало да се казва по темата е казано, от хора, които наистина са с години в занаята.
 
От: От: От: Seo без пукната стотинка

Въпроса беше зададен още като си бях на село. Там си имаме и ток и компютри, модерно село. Не си интересен с този офтопик, каквото е имало да се казва по темата е казано, от хора, които наистина са с години в занаята.

Радвам се, че още влизаш в тая тема толкова години вече, евала, явно си разбирач.

На мене студентски град ми е любимото място. В първи курс като бях и живеех в студентски град влязох в занаята на seo оптимизацията на практика като си написах ръчно тогава един сайт на notepad и го хостнах в хит.бг, макар като теория много по-късно. От тогава са минали вече 12 години, щото са съм на 30 г., значи от 12 години съм аз реално в занаята на seo оптимизаторите... спред мене е интересен офтопика...

Иначе по темата и аз не съм плащал линкове, един мой шеф/клиент плащаше на морето.нет и ги хвалеха линковете от морето нет. преди 3-4 години това, сега не знам даи от там още е модерно да се купуват линкове...

Ама аз не бих посъветвал днес, който и да е да си плаща за линкове от гледна точка на сео оптимизацията.

не че нещо кой знае какво ще кажа, ама все пак това предполагам би трябвало да са го чели повечето бг seo специалистите :) https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=en

Ти сега кой курс си и в студентски ли си още?
 
От: Seo без пукната стотинка

Изобщо не се набутвай с пари за сео в България.

Едно, че почти всички само ще ти вземат 200-800 лв и после тъжно ще вдигат раменца и махат с уши ами и ефекта никакъв.

Не бързай, развивай си сам линк билдинг, ползвай социалки, форуми, сайтове за обяви и нещата ще станат. Сега на гурата дето ще се развълнуват за сайтовете за обяви в БГ това е един от най-добрите начини да си докараш реален трафик и клиенти или потребители за сайта. Не, че не желая, но няма на кого да дам пари за да рекламирам или реално да ми оптимизара сайта. 99% са с някакви странни цени и поведението на мега про предриемачи а не могат да си вържат гащите сами. Не съм дал един лев за реклама или сео а съм на първа страница по доста дума в адски конкурентна ниша. Не е става дума за сайта в подписа
 
От: От: От: От: Seo без пукната стотинка

Радвам се, че още влизаш в тая тема толкова години вече, евала, явно си разбирач.

На мене студентски град ми е любимото място. В първи курс като бях и живеех в студентски град влязох в занаята на seo оптимизацията на практика като си написах ръчно тогава един сайт на notepad и го хостнах в хит.бг, макар като теория много по-късно. От тогава са минали вече 12 години, щото са съм на 30 г., значи от 12 години съм аз реално в занаята на seo оптимизаторите... спред мене е интересен офтопика...

Иначе по темата и аз не съм плащал линкове, един мой шеф/клиент плащаше на морето.нет и ги хвалеха линковете от морето нет. преди 3-4 години това, сега не знам даи от там още е модерно да се купуват линкове...

Ама аз не бих посъветвал днес, който и да е да си плаща за линкове от гледна точка на сео оптимизацията.

не че нещо кой знае какво ще кажа, ама все пак това предполагам би трябвало да са го чели повечето бг seo специалистите :) https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=en

Ти сега кой курс си и в студентски ли си още?
Чак пък да съм разбирач..
От сео-то ме отказаха да се занимавам активно пандата и пингвина. Сега наблягам на програмирането, просто мразя да съм зависим от някой, в случая гоогле. Един добре написан сайт, се класира в пъти по-добре от cms-те.
 
От: От: От: От: От: Seo без пукната стотинка

Чак пък да съм разбирач..
От сео-то ме отказаха да се занимавам активно пандата и пингвина. Сега наблягам на програмирането, просто мразя да съм зависим от някой, в случая гоогле. Един добре написан сайт, се класира в пъти по-добре от cms-те.

От гледна точка човек да бачка като програмист за добра заплата, по-добре наистина да набляга на писането и разбирането на код, отколкото на цмс-и, ама от гледна точка на практиката няма как сам човек да догони работата на 100 програмиста работещи бая години по един цмс, както е при wordpress примерно. И не случайно милиони сайтове са на wordpress
 
От: От: От: От: От: От: Seo без пукната стотинка

От гледна точка човек да бачка като програмист за добра заплата, по-добре наистина да набляга на писането и разбирането на код, отколкото на цмс-и, ама от гледна точка на практиката няма как сам човек да догони работата на 100 програмиста работещи бая години по един цмс, както е при wordpress примерно. И не случайно милиони сайтове са на wordpress
Именно там е проблема, че има милиони сайтове с wordpress, да не говорим колко хора използват едни и същи темплейти. До колкото съм забелязал custum се индексира доста по-добре. За по-малки сайтове и ниско бюджетни сайтове и аз ползвам cms joomla.
 
От: От: От: От: От: От: От: Seo без пукната стотинка

Именно там е проблема, че има милиони сайтове с wordpress, да не говорим колко хора използват едни и същи темплейти. До колкото съм забелязал custum се индексира доста по-добре. За по-малки сайтове и ниско бюджетни сайтове и аз ползвам cms joomla.


Проблема е в това, че хора претендиращи да правят custom сайтове на неразбирашите си клиенти вземат wordpress, joomla, maento, presta и прочие CMS -та правят 3 пормени на кръст вземат им 5 бона ей ви мега яки е писан сайт ?!?

А това за индексацията е относително и дали е писан система или готова е от съвсем малко значение за търсачките. Дори смятам, че някой определени готови системи се толерират много от гугъл
 
От: От: От: От: От: От: От: Seo без пукната стотинка

Проблема е в това, че хора претендиращи да правят custom сайтове на неразбирашите си клиенти вземат wordpress, joomla, maento, presta и прочие CMS -та правят 3 пормени на кръст вземат им 5 бона ей ви мега яки е писан сайт ?!?

А това за индексацията е относително и дали е писан система или готова е от съвсем малко значение за търсачките. Дори смятам, че някой определени готови системи се толерират много от гугъл


Това се опитвам да разбера и аз, понеже не съм навътре в писането на код и програмирането от 0...

Значи ако примерно промени човек някоя тема за уърдпрес на ниво смяна на картинки, това за уникален дизайн ли го броят?

А за самото писане на онлайн магазин да речем... То те нали пак взимат копи/пейст огромна част от кода, едвали я пише някой ръчно, като има написани такива неща и безплатни в нета. И какъв е смисъла въобще да се прави това, като има толкова развити cms-и?

И като няма никакъв шанс да настигнат wordpress, какъв е въобще смисъла някой да пише сайт от 0-та. Хем е е мноого по-зле като функционалности, хем ще е много по-скъпо, хем няма бъдеще един ръчно писан сайт и вероятно рано или късно ще се наложи да мигрира към cms...

Ако е сайт на някоя банка, ок, ама иначе какъв е смисъла?

Знам ли де, ама така ми се струва...
 
От: Seo без пукната стотинка

хем ще е много по-скъпо - ето са сам си отговорил защо.
 
От: Seo без пукната стотинка

Здравейте,
Мисля че тук е мястото да потърся SEO оптимизатор, при осигурени добри условия :) За повече информация - 0882 429 822

Поздрави
 
От: Seo без пукната стотинка

Kакво е cms?
CMS: Content Management System
Демек система за управление на съдържанието
За повече инфо питай чичо Гошо
 
От: Seo без пукната стотинка

Правил съм без никаква инвестия и резултати имаше даже след 2 год никакво баране поициите са почти не променени говорим за 1 страница. Уловката е че отнема доста време но за мен това не е проблем. :)
 

Горе