Seo без пукната стотинка

От: Seo без пукната стотинка

Ако имаш хора и познати които имат сайтове, може да стане и безплатно. Но иначе не знам как ще стане...
 
От: Seo без пукната стотинка

Здравейте, сори за тъпия въпрос, но...може ли някой да ме светне какво е това чудо дето го наричате '"Seo"?
 
От: Seo без пукната стотинка

и как става то с пари и без пари?! :( сори за тъпия въпрос наистина!
 
Re: От: Seo без пукната стотинка

Здравейте, сори за тъпия въпрос, но...може ли някой да ме светне какво е това чудо дето го наричате '"Seo"?

Няма тъпи въпроси, но случайно си в секцията, за която питаш какво е. :)

SEO = Search engine Optimization = Оптимизация за търсачки = Оптимизация за търсещи машини (някои "гурута" така си позволяват да го пишат).

С пари става лесно и бързо, без пари в повечето случаи се опираш на много голям опит, връзки и вече изградени от теб ресурси. ;) Такова заключение мога да дам. ;)
 
От: Re: От: Seo без пукната стотинка

някои "гурута" така си позволяват да го пишат

По-лошото е, че в България е навлязъл термина "SEO оптимизация", което е напълно грешно. Все едно да кажеш "Оптимизация за търсачки оптимизация"...
 
От: Seo без пукната стотинка

Добре, благодаря! Питам, защото го срещам навсякъде, а се чудех какво е!:)
 
Re: От: Re: От: Seo без пукната стотинка

По-лошото е, че в България е навлязъл термина "SEO оптимизация", което е напълно грешно. Все едно да кажеш "Оптимизация за търсачки оптимизация"...

Да, и аз съм го забелязал това. От доста време все така се казва, което наистина е неправилно. Както и Се О, както го произнасят. :) Никой на нищо не е изпълнителен директор, просто SEO - което като произношение си е Ес И О. :)
 
От: Re: От: Seo без пукната стотинка

По-лошото е, че в България е навлязъл термина "SEO оптимизация", което е напълно грешно. Все едно да кажеш "Оптимизация за търсачки оптимизация"...

Да и най-лошото е, че веднъж тръгне ли така и като натежи като ключова дума не можеш да се опълчиш, защото само ти би загубил ако не я напишеш като масата от хора я ползват :)
 
Re: От: Re: От: Seo без пукната стотинка

Да и най-лошото е, че веднъж тръгне ли така и като натежи като ключова дума не можеш да се опълчиш, защото само ти би загубил ако не я напишеш като масата от хора я ползват :)

Защо бе? Плесна един тайтъл SEO - Оптимизация за търсачки и надхитряваш системата. :)
 
От: Seo без пукната стотинка

SEO-то стана доста нерентабилно,особено докато съществуват индииците
 
От: Seo без пукната стотинка

SEO-то стана доста нерентабилно,особено докато съществуват индииците

Скоро попаднах в Elance на едни индийци с $15к печалби. В портфолиото им имаше един ексел файл, който съдържаше пакети с предлаганите от тях "SEO" услуги. Викам я да го дръпна да ги видя какво им съдържат пакетите. Гарантиран брой блог коментари, соц. събмити, директории, лайкове (предполагам фейк) и още куп други шитове...
 
От: Seo без пукната стотинка

Естествено че може без инвестиция, просто трябва постоянство, много търпение и работа... почнал съм от нулата без нищо и сега правим 300к+ посетители. Така че горе главата.
 
От: Seo без пукната стотинка

Чудя се защо всеки тук използва думата безплатно като има предвид пари. Ами ако по цял ден бъкаш линкове на сайта/блога си и това ти отнема цялото време. През това време е можело примерно да извършваш дейност, която се възвръща веднага. Тоест пропускаш тези моментални печалби и всъщност си на загуба, т.е. платил си, но с това, че не си спечелил. Безплатното SEO е до време, все ще му излезе края някъде.

Зависи как "таксуваш" използваното време - като пропуснати ползи или като събрани дългосрочни активи под формата на ценен опит, знания и контакти. ;)
 
От: Seo без пукната стотинка

Или трябва да разбираш от SEO и сам да си го правиш (в което се съмнявам щом питаш) или да четеш постоянно авторитетни сайтове публикуващи необходимата ти информация. Аз ти препоръчвам да започнеш с On page SEO факторите и след това да преминеш на Off page SEO.

Успех!
 
От: Seo без пукната стотинка

една седмица без цигари = здраве + тематични линкове към сайта! :)
колко по-добра инвестиция от тази освен двуседмична инвестиция? :п

Ако се спре кафето и алкохола ще е на първа страница :)
 
От: Seo без пукната стотинка

Може да се постигнат много добри резулатати без никакви линкове. Изключително, качествено, уникално и полезно съдържание + сериозна активност в социалните мрежи (да се набляга на г+). Разбира се преди това трябва да си стъпил на една стабилна основа - добра архитектура, абе страхотна онпейдж оптимизация. Имам солидни доказателства за всичко това.
 
От: Seo без пукната стотинка

А за новинарски сайт добре ли е новините да са на началната страница или тя трябва да е статична ? :(
 
От: Seo без пукната стотинка

А за новинарски сайт добре ли е новините да са на началната страница или тя трябва да е статична ? :(
Въпросът е подвеждащ или не можеш да се изразяваш правилно?
 
Re: От: Seo без пукната стотинка

А за новинарски сайт добре ли е новините да са на началната страница или тя трябва да е статична ? :(

Ако съм разбрал правилно имаш предвид дали да е някъде забита като страница или да е динамичен елемент, зареждащ се в определени страници (хоума например) с няколко поста (всички техни елементи) и линкче с "прочети още новини". Това ли имаш предвид?
 

Горе