Seo без пукната стотинка

От: Seo без пукната стотинка

Извинявам се, че толкова зле съм задал въпроса си!
На моя сайт когато кача нов пост (статия) тя отива направо на хоум пейджа (със снимка, един абзац и бутон прочети още). Та, въпросът ми е лошо ли е това, че много често се сменя съдържанието на началната страница... трябва ли тя да стои непроменяна, а новините да се избират от менюто с категории...
Извинявам се отново, ако не съм го обяснил правилно :( , ако желаете може да погледнете сайта в подписа, за него става дума.
Благодаря предварително! :|
 
От: Seo без пукната стотинка

А за новинарски сайт добре ли е новините да са на началната страница или тя трябва да е статична ? :(

Статична начална страница никога не е добра идея, даже и за малките сайтове, тип визитна картичка. Това казва на търсачките, че тук нищо не се случва! Защо не отвориш най-добрите сайтове в твоята сфера или просто погледни големите новинарски сайтове и виж как са подредени елементите. Имай предвид и потребителите - най-интересното, най-новото - най-напред :)
 
От: Seo без пукната стотинка

Извинявам се, че толкова зле съм задал въпроса си!
На моя сайт когато кача нов пост (статия) тя отива направо на хоум пейджа (със снимка, един абзац и бутон прочети още). Та, въпросът ми е лошо ли е това, че много често се сменя съдържанието на началната страница... трябва ли тя да стои непроменяна, а новините да се избират от менюто с категории...
Извинявам се отново, ако не съм го обяснил правилно :( , ако желаете може да погледнете сайта в подписа, за него става дума.
Благодаря предварително! :|

Не е лошо началната страница да бъде активна и често променяща се, даже напротив - хубаво е. Това показва че сайта е жив и нещо постоянно се случва. За съжаление ситуацията на началната страница в твоя сайт е малко скучнярска. Тази подредба дето си избрал е много характерна за блогове и сайтове тип блогове. За да привлечеш интереса на аудиторията ти ще трябва малко да я разчупиш. Това е лично мнение, нека и някой друг да каже.
 
От: Seo без пукната стотинка

Ясно и мен точно това ме притесняваше, ще я раздвижа малко...
Благодаря за бързите отговори ! :beer:
 
От: Seo без пукната стотинка

Извинявам се, че толкова зле съм задал въпроса си!
На моя сайт когато кача нов пост (статия) тя отива направо на хоум пейджа (със снимка, един абзац и бутон прочети още). Та, въпросът ми е лошо ли е това, че много често се сменя съдържанието на началната страница... трябва ли тя да стои непроменяна, а новините да се избират от менюто с категории...
Извинявам се отново, ако не съм го обяснил правилно :( , ако желаете може да погледнете сайта в подписа, за него става дума.
Благодаря предварително! :|

Аз бих заложил на частично динамична начална страница. Аз например подходих със следната идея - добре е една част от заглавната да е рандом изкарване на статиите. Дали тази част ще е акцент или по сбутана - въпрос на избор, но трябва да го има. Освен това, съветвам ако става въпрос за сайт със статии, да е възможно най-изчистен и опростен и олекотен дизайна. Не, само защото аз съм я правил тази заглавна страница ( http://treader.netai.net/ ), и макар да не е оптимална, е изчистена и акцентирано върху информацията. Примерно, ако го погледнеш, вместо HOME, началната ми е ПОСЛЕДНИ. Вдясно където е "в две думи" рандомизация, ако забелязваш, хем е доста по-сбито и кратко, но е на видно място. И един слайд банер също е от полза, може някои да го мислят за отживелица, но според мен работи. При положение, че тази заглавна страница, то не е и сайт, не съм я линквал никъде, не съм я промотирал или пращал на никой, на фрий хост е някъде в девета глуха и то на български, за 2 години иma 1300 уникални попадения.
Тъй или иначе щом става въпрос за сайт с информация, информацията трябва да ти е на първо място. Това не ти е империя/онлайн мега сайт натъпкан със статии, видеклипове и простотии, като примерно сайта на топ "конспиратора" Алекс Джоунс.

п.с. А и голямата идейна грешка, която съм направил тогава, да линквам клип качен в тубата. Не правете тази грешка ! Днес го има, утре може да го няма.
п.п.с. То изобщо и началната страница не е довършена, аз съм го заеал проектчето по някое време в началото. Това ми беше тестова качване на фрийй серв да го видя как ще изглежда на практика онлайн. Но другата грешка която мисля, че съм направил е да не сложа стоп бутон на слайд банера.
 
От: Seo без пукната стотинка

Здравейте, искам да задам конкретен въпрос към специалистите.

Решил съм да сложа на сайта си кратък списък с някои от най-важните и представителни клиенти на нашите услуги и продукти. За целта ще сложа лога, вероятно кратко представяне на бизнесите им, може и кратки референции. Все още не съм решил точно. Въпросът ми е, добре ли е да слагам линкове към сайтовете им, или те биха навредили? Какво показват добрите практики в такива случаи?

Сайта е на около 10 месеца /нов и непознат/ и идеята е този списък да прави добро впечатление на посетителите на сайта и евентуални наши бъдещи нови клиенти.

/OFF: вмествам ли се в темата? Все пак става въпрос за SEO без пари :) /
 
От: Seo без пукната стотинка

Г. разпознава брандове, лога, текстове от снимки, затова само описателно без линк би било полезно за самите партньори от една страна, и достатъчно да ги покажеш са своите клиенти, за да те оценят. Ако те са стари в брашна и усещаш непрекъснатото им развитие, постави и линк към тях - така периодично ще минава бот да проследи активната връзка (използвай в случая no follow атрубут към нея), и по между другото ще индексира и твоите новости. Обаче, ако брандирането е от скоро или "изоставено", не рискувай да линкваш, тъй като въпрос на време е въпросният линк да води към нищо, т.е. индексиране на грешка в WMT.
 
От: От: Seo без пукната стотинка

Благодаря за ясния пример ! Съжалявам, че толкова късно виждам отговора ти ! Горе долу и аз следвам същата философия за нареждане на начална страница, само че не съм съгласен със клиповете от тубата, защото те пък от своя страна предизвикват интерес и то не малък, поне за мен когато чета някоя статия ми е кеф да изгледам и клип по темата :|
 
От: Seo без пукната стотинка

Колеги, дайте съвети как да раздвижа сайта. На 1 месец е обаче нещо стоя все на 30-40 никални на ден и не мърдам. Казаха ми, че нишата, която съм хванал прсто е почти нвъзможно да го дръпна нагоре, щото там е било фул от цял свят със подобни сайтове. Направих дота неща, но нещо куца. Пиша и статии, сега ще наблегна на това най-вече. Съдържанието му е цаката за SEO 2015, ми каза един спец, та да видим.
 
От: Seo без пукната стотинка

Колеги, дайте съвети как да раздвижа сайта. На 1 месец е обаче нещо стоя все на 30-40 никални на ден и не мърдам. Казаха ми, че нишата, която съм хванал прсто е почти нвъзможно да го дръпна нагоре, щото там е било фул от цял свят със подобни сайтове. Направих дота неща, но нещо куца. Пиша и статии, сега ще наблегна на това най-вече. Съдържанието му е цаката за SEO 2015, ми каза един спец, та да видим.

Тоя спец те е излъгал. SEO-то зависи от много фактори един от които е съдържанието, но то не е достатъчно за определени ниши.
 
От: Seo без пукната стотинка

@zalozite дай да го видиме тоя сайт....може да си имаш хубави текстове ама останалите фактури може да са ти много зле, като мета тайтъли, линкове, структура на сайта и мн др...Когато пишеш текстовете е хубаво да ги оптимизираш и по определена дума, а не просто да си шляпаш някъв безцелен текст.
 
RSeo без пукната стотинка

Какво точно те е посъветвал, ако не е тайна, защото ако е мега трудна нишата контента е ОК, но е нужно много повече. Ако става дума за сайта ти в подписа, аз мога да кажа няколко неща за него. Първо, структурата му не е ок. Когаго категоризираш дадени програми е хубаво всяка да е отделена, добре разписана и най-вече разгърната в полезни за потребителя детайли. За жалост това най-добре се получава след регване в програмата и проучването и, зя да предадеш напълно полезно инфо. Дано твоя познат те е насочил към това. Също така структурирането на информацията - това е адски важно не само за доброто прекарване на потребителя на сайта, но и за доброто ориентиране на ботовете. Давам пример - бота идва и вижда няколко кратки ревюта на сайта ти, като на една страница имаш две. Това за него означава, че ще отнесе страницата и за това и за това, но няма да каже, че има фокус, а той наделява често при доброто оптимизиране. 2 и повече програми на страница е добра практика, ако се комперват. В противен случай е малко мазало, за това има категоризация и тя е част от доброто SEO.

Моя съвет е не само да наблегнеш на контента, но и да опрявиш всичко технически по оп пейджа. Сайт мапове, спиид тестове, код дебъгинг, интерлинкинг, тагове, изображения, соц. приставки и всичко това. Не забравяй и в роботс.тхт да ограничиш някои страници. ;)

После идвя трудното - популяризацият, трупане на линкове, бранд ауарнес и шеринг. Но това ще бъде успешно на 100% ако първоначално изписаното е добре изпълнено.
 
От: Seo без пукната стотинка

Здр., да за сайта от пдписа става дума www.affiliatesguide.net

Да кажа нещо за сайта, дизайна е респонсив, п принцип уърпрес със самата тема на 50% работата по сеото е свършена, тъй като върпреса е сео фриендли. Същото е и за джумла. Едно е да правиш сайт от нищото , друго е да ползваш ЦМС платформи,които си работят и в тази насока и всяка следваща е с по-добра оптимизация от старите. Примерно на един по-стар темплейт от 2013 ми дава в гугъл тълса, че трябва да му направя мобил версия, а на този си му дава още, че свичко е ок и за таблет и смартфон си е 100% ок, което е също един + за сеото. Да продължа нататък. Сайта си има дескрипшън, титлъл и киуърдс. Като пиша статии ги пиша с СЕО плъгина Йоаст, които ми дава къде какво да направя, колко пъти да се повтаря ключ.дума, колко символа да е текста и тн. Сайта съм го регнал в 40-тина директории с пейдж ранк над 2,3. Сега ще гледам да го регна в още 50-60 минимум. Ще започна да правя и линк ексчейндж с пдобни на оя сайт съдържание. Има още дста задачи, но основата е направена според мен. Мерси за съветите, ще ги взема навпредвид.
 
От: Seo без пукната стотинка

Извинявам се на колегата,че се намествам в темата му,но искам само да запитам нещо свързано с нея.
Тъй , като за пръв път искам да имам Сео на сайта си интересува ме тия плъгини за WP,които са след като се инсталират нещо трябва ли да се пише при всяка публикация,да се въвеждат някакви ключови думи и каквото и друго да е било или самия плъгин си прави всичко сам !?
Благодаря на отзовалите се
 
Абе той е SEO френдли до момента, в който някои кодер не си е оставил ръцете или се боднат няколко десетки плъгини, кой от кой по-тежък. Казвам го от опит - за това SEO-тата имат хляб, защото не всичко е така както трябва да е. Винаги има има какво да се донаглася, а не дай си Боже и доправя. :)

Ако нещо има, може да питаш тук, с радост ще се отзовем. ;)
 
От: Re: Seo без пукната стотинка

Тоест не трябва да барникам нищо след,като съм инсталирал някой сео плъгин? За по дълбоко сео до колкото четох трябва да се пише всичко по начин после да бъде търсено от търсачките , да се изпипват заглавия,тагове и всичко останало,но не съм наясно дали сега след като съм го инсталирал върши някаква задача или просто ми товари допълнително :D Мерси за помоща!
 
Re: От: Re: Seo без пукната стотинка

Тоест не трябва да барникам нищо след,като съм инсталирал някой сео плъгин? За по дълбоко сео до колкото четох трябва да се пише всичко по начин после да бъде търсено от търсачките , да се изпипват заглавия,тагове и всичко останало,но не съм наясно дали сега след като съм го инсталирал върши някаква задача или просто ми товари допълнително :D Мерси за помоща!

Аа, не, настройваш си го и попълваш всичко нужно. Хубаво е, че върви с доста инфо как се прави всичко. Супер лесно е, дори няма да усетиш, освен че отнема още малко занимавка, но няма как. ;)

SEO-то е една цяла стратегия и куп анализи. Не знам защо някои мислят, че с писане на контент и два три линка ще стане. Едно време (а и сега) като се прави SEO се хващаше първо с аналза, после се минаваша топ конкурентите да се види какво са, що са, дори се стигаше до кейуър дестинито в %, та чак се обираха само хубавите линкове, които имаха те, ако е възможно, скапаните се пропускаха. Да верно, че сега е по-лесно с готовите платформи, които супер много еволюираха, но като цяло методите са си останали същите. Няма кой знае какво ново, освен социалните канали, които се включват в стратегията. ;)
 
От: Seo без пукната стотинка

Извинявам се на колегата,че се намествам в темата му,но искам само да запитам нещо свързано с нея.
Тъй , като за пръв път искам да имам Сео на сайта си интересува ме тия плъгини за WP,които са след като се инсталират нещо трябва ли да се пише при всяка публикация,да се въвеждат някакви ключови думи и каквото и друго да е било или самия плъгин си прави всичко сам !?
Благодаря на отзовалите се

Колега, това е плъгина, само го инсталираш и започваш по него , виж скриншота, трябва всичките или поне 80 % от кръгчетата да станат зелени, желатено е 90% и нагоре.Инсталваш го и го разучи не е сложно, каквото пише го прави. Примерно пише снимката ви няма алт атрибут, отиваш слагаш алт думичка сейваш гледаш опс станало зелено, после другото и така.
https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/screenshots/
 
От: Seo без пукната стотинка

Колега, това е плъгина, само го инсталираш и започваш по него , виж скриншота, трябва всичките или поне 80 % от кръгчетата да станат зелени, желатено е 90% и нагоре.Инсталваш го и го разучи не е сложно, каквото пише го прави. Примерно пише снимката ви няма алт атрибут, отиваш слагаш алт думичка сейваш гледаш опс станало зелено, после другото и така.
https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/screenshots/

От вчера и аз се заиграх с този плъгин. Голямо разучаване-голямо нещо:)Струва ми се, че имам голям "напредък" със спама обаче.
Забелязвам голяма разлика (верно, че е от вчера все пак и не съм барнала още всички публикации) в едно. Google Dashboard ми показва голяма разлика между users и page views. Оказва ли някакво положително влияние покачване броя на разглежданията или само броя на "посетителите" е от значение за оптимизацията на сайта.
Предполагам не е нужно да добавям, че съм лаик по темата. Проличава си със сигурност:)
 
От: Seo без пукната стотинка

"Струва ми се, че имам голям "напредък" със спама обаче." Аз това не го разбрах, в какъв смисъл го каза?
 

Горе