SEO въпросче

Daenerys

Member
Здравейте, имам въпрос, който за някой може да се стори глупав, но ще си питам.
Според Вас какво може да държи един сайт на първа страница, имайки предвид, че няма нито вътрешно, нито външно СЕО като хората. Даже на home page не виждам дори H1 tag. А след site search проверка дори виждам, че страниците му нямат и мета описания. DA 4, PA 15 и е на 3-4 позиция на 1 страница за конкурентна кл. дума. Не искам да споменавам името на сайта, не е коректно.
Но това ме озадачава и не си обяснявам как се получава. Надявам се на интересни мнения, защото има много компетентни хора в този форум.
Благодаря Ви предварително!
 
Плаща на Гугъл доста за реклами, има доста посещения от социалните мрежи, доста по-стар е от другите в нишата, зарежда доста по-бързо от тях, много по удобен е за мобилни устройства, посетителите прекарват доста повече време на него от в на конкурентите сайтовете и други такива работи :)

А тва за H1 таг, не знам колко сайтове ползват такова още изобщо. Отделно зависи и каква е думата, ако не е някоя, която конкурентите са оптимизирали понеже не носи трафик, файда че е на първа страница.
 
Плаща на Гугъл доста за реклами, има доста посещения от социалните мрежи, доста по-стар е от другите в нишата, зарежда доста по-бързо от тях, много по удобен е за мобилни устройства, посетителитДо преди 3-4 месеца излизаше в е прекарват доста повече време на него от в на конкурентите сайтовете и други такива работи :)

А тва за H1 таг, не знам колко сайтове ползват такова още изобщо. Отделно зависи и каква е думата, ако не е някоя, която конкурентите са оптимизирали понеже не носи трафик, файда че е на първа страница.

До преди 4-5м. излизаше в Google рекламите, но от известно време не се показва въобще там, което ме навежда на мисълта, че не плаща в момента, отделно в социалните мрежи също не виждам реклами. Домейнът е 3-4 годишен, не е стар. За трафика не знам колко е, както и продължителността, но според това, което виждам не се прави почти нищо по този сайт. Ако имате желание мога да Ви го изпратя на ЛС. И ако знаете някакъв безплатен тул за проверка на трафика - ще съм благодарна. Поздрави!
 
Пратете да погледна, ако искате, иначе това че точно в момента няма реклами, не значи че преди не са плащани сериозни суми и Гугъл не го фаворитизира. Много SEO специалисти, ще отрекат, че това също влияе на класирането, но за мен оказва значение също.
 
За голяма кл. дума ли? Ако е за не толкова конкурентна, няма какво да се чудиш. Също така, какво разбираш от това, че външното SEO не е ок? Според мен сигурно там удрят и на това разчитат повече. Също така, ако си забелязал в много конкурентни ниши, много големи брандове са на топ позиции за доста конкурентни думички, а на практика он пейджа го нямат никакъв, а офф-а им е ОК, до някъде. Наливат по други канали и генерират бранд ауарнес, което автоматично светва лампичката на Гугъл след като някой почне да пише бранда и лепва до него някаква друга дума - продукта или характеристика.

Технически може да си супер, линковете и връзките към теб също, но това не винаги значи, че някой с голям бюджет, каращ потребителите да го търсят онлайн, а е стигнал до тях по другите канали, няма да мине пред теб. Все пак да си го кажем, добре разпределените бюджети за реклама са супер стратегия, но ако са и повече, си е по-добре. :)

Колкото до зависимостта между платените и органичните резултати. Да, има. И аз съм на това мнение. Но мисля, че са в големите бюджети. И е по-скоро менюал, отколкото да е вписано официално в някой техен алгоритъм. :) И още нещо, това може да е и греда, ако Гугъл ви е вдигнал мерника за нещо. Да се правиш на тарикат само за определени думички, а другите, които са по-скъпи - си излизаш натурално. И те бута надолу, за да почнеш да бидваш и там, но това е недоказуема, за жалост. Но съм го виждал в практиката си. :)
 
Здравейте, имам въпрос, който за някой може да се стори глупав, но ще си питам.
Според Вас какво може да държи един сайт на първа страница, имайки предвид, че няма нито вътрешно, нито външно СЕО като хората. Даже на home page не виждам дори H1 tag. А след site search проверка дори виждам, че страниците му нямат и мета описания. DA 4, PA 15 и е на 3-4 позиция на 1 страница за конкурентна кл. дума. Не искам да споменавам името на сайта, не е коректно.
Но това ме озадачава и не си обяснявам как се получава. Надявам се на интересни мнения, защото има много компетентни хора в този форум.
Благодаря Ви предварително!
Значи със стар сайт примерно ако е от 2006 година до сега ти удря първа позиция без дори да има каквото и да е Seo правило от днешна дата :)
 
Значи със стар сайт примерно ако е от 2006 година до сега ти удря първа позиция без дори да има каквото и да е Seo правило от днешна дата :)
Абсолютен факт е това! Имам сайт с перфектно сео и доста линкове, някои от които от най-силните сайтове, обаче има един - сайта му е буквално една страница, никакво сео, само един H1 и си стои на 1 място и не могат дори сайтове като nova.bg да го бутнат.

За да не отварям нова тема да дискутираме един казус. Боря се по една кл.фраза да изляза на 1 позиция. В крайна сметка издрапах до 6-7 позиция, като избутах адски стари и силни сайтове, но последния месец наблюдавам следното нещо - гугъл ме върти постоянно между 1 и 2 страница. Примерно - сега поглеждам и съм на 1 страница, 6 позиция, а след няколко часа съм на 2 страница накрая, след още няколко пак съм на 1ва, а дори има моменти, в които изчезвам от 1 и 2 дтраница, но не ме е свалили назад (2,3,4 стр и тн), а само изчезва сайта и после пак се появява. Каква е според вас причината да ме подмята така? По принцип ми се засили актиновстта в сайта (органик влизанията) последните 40-50 дни и може би не успява да намери точното място за сайта или нещо друго?
 

Горе