SEO за сайт

bojkov

New Member
Здравейте,
интересувам се какво трябва да направим за да излиза сайта при търсене в цяла Европа
 
Последно редактирано:
SEO-то отнема време и наистина си струва, но резултатите идват бавно. Ако искате инстантно да се показвате на първи места в Гугъл и Bing използвайте PPC реклама.
 
Не пречи заедно с рекламите да се прави и СЕО. Така резултатите даже ще са още по-добри и ще заемате по-предни позиции при търсене. Наистина оптимизацията отнема време и средства, но ако е качествено направена определено си заслужава.
 
Не пречи заедно с рекламите да се прави и СЕО. Така резултатите даже ще са още по-добри и ще заемате по-предни позиции при търсене. Наистина оптимизацията отнема време и средства, но ако е качествено направена определено си заслужава.
Отнема време е относително казано, зависи какъв "разбирач" се захване да го прави. Ако имаш познанията няма да ти отнеме много.
 
Отнема време е относително казано, зависи какъв "разбирач" се захване да го прави. Ако имаш познанията няма да ти отнеме много.
Мисля, че говореше за техническото време. Индексации, преиндексации, отчитане на линкове, обхождане на роботи и прочие. Иначе много "разбирачи" го правят рязко, уж за да не губят време и резултатите са ОК, но в някои случаи имат обратния ефект. Сайт и домейн на 3 месеца с един тон линкове. Веднага започва да смърди на гнило. :)
 
Не пречи заедно с рекламите да се прави и СЕО. Така резултатите даже ще са още по-добри и ще заемате по-предни позиции при търсене. Наистина оптимизацията отнема време и средства, но ако е качествено направена определено си заслужава.
Даже е задължително, щом е за европа, няма да мине без SEO. Доста по-добре ще се получат нещата отколкото само с едното.
Мисля, че говореше за техническото време. Индексации, преиндексации, отчитане на линкове, обхождане на роботи и прочие. Иначе много "разбирачи" го правят рязко, уж за да не губят време и резултатите са ОК, но в някои случаи имат обратния ефект. Сайт и домейн на 3 месеца с един тон линкове. Веднага започва да смърди на гнило. :)
В повечето случаи след 6-тия месец до 9-тия винаги имат обратен ефект ''резките''движения :D
 
В повечето случаи след 6-тия месец до 9-тия винаги имат обратен ефект ''резките''движения :D
Така е. Винаги съм бил на мнение, не е нужно да се изсипеш с 100 линка за 1 седмица в некви шити сайтове, а ако трябва 10, но от добри и авторитетни. Винаги съм разчитал и едно време, на качеството, останалото ми е било по-скоро като "пълнеж" към линк профила на сайта, нещо което да "размие" малко картинката.

Не са лоши, но е голяма наигравка, ако само от там има даден сайт. Дори не го виждам след някоя преиндексация или ъпдейт. :) Но всеки си говори за готино съдържание и как то ще е линкбайт и от там ще тръгне линк билнфинга по вода, но реалността показва, че си е нужно и да се подбутне и с малко не толкова "натурални" методи. :)
 
Така е. Винаги съм бил на мнение, не е нужно да се изсипеш с 100 линка за 1 седмица в некви шити сайтове, а ако трябва 10, но от добри и авторитетни. Винаги съм разчитал и едно време, на качеството, останалото ми е било по-скоро като "пълнеж" към линк профила на сайта, нещо което да "размие" малко картинката.

Не са лоши, но е голяма наигравка, ако само от там има даден сайт. Дори не го виждам след някоя преиндексация или ъпдейт. :) Но всеки си говори за готино съдържание и как то ще е линкбайт и от там ще тръгне линк билнфинга по вода, но реалността показва, че си е нужно и да се подбутне и с малко не толкова "натурални" методи. :)
Това е така... Но едно е побутване, друго е, както един тука webdesignbulgaria ...или от сорта беше, има тема някъде съм писал преид много време... За няаколко месеца срина 3 от хубавите директории за линкове, споделяне и статии, които бяха с много добри показатели. Сега са яко наказани. Той си ''помагаше'' с по 100-200 линка на веднъж, водещи до странити от типа на сайт.ком/1 със съдържание един ред текст, който се повтаря на стрраници сайт.ком.2 и 3 и 4 само че с друга ключова дума :D :D :D
 
И мене ме интересува по-подробно ако може да някой да сподели, за цяла Европа стъпка по стъпка какво се прави? Благодаря Ви!
 
Здравей, зависи от нишата, зависи от езика и си иска човек който има сериозен опит в SEO, и къде точно да излиза на първите места си е подчти невъзможно но пак зависи от нишата.
Успех.
 
Ясно.
Какви са стъпките за оптимизиране на един сайт? Има ли някаква литература или от къде може да се вземе информация? Има ли фирми които да дадат подробни указания, стъпка по стъпка какво трябва да се прави? Страните за които се изисква това начинание са Испания, Германия, Чехия и България естествено. Проекта не е спешен, но скоро ще ми го стоварят и в момента събирам всякаква информация. Каква би била подобна цена за поддръжка на такъв сайт? Колко ще ми струва на мен ако някой го поеме за първата година? Сигурно задавам за някой глупави въпроси, но те първа влизам в тази сфера и моля за разбиране. Благодаря Ви!
 

Горе