SEO за 1000лв. на месец?

mymall

New Member
Здравейте,

ако имате 1000лв. на месец, които бихте дали за SEO на голям сайта, за какво бихте ги дали? Линкове, статии, блог коментари, форумни подписи ? Говорим за български сайт.
Интересно ми е как бихте ги изразходвали.

Благодаря :)
 
От: SEO за 1000лв. на месец?

Форумните постове и коментарите пак са линкове.

Поне половината бих ги дал за постове в затворени блог мрежи. Малко сателитки, стандартен събмит на сателитките, по 10-15 статии на сателитка....

Общо взето има за какво да се похарчат ;)
 
От: SEO за 1000лв. на месец?

Дай ми ги на мен и ще ти покажа как :D хах

сега сериозно: значи аз бих похарчил по-голяма част от тях в линкове във сайтове със сходна (дори същата) тематика като твоят.

Останалата част във стандартен линкбилдинг.

Това разбира се няма да се направи за месец или два, така че не са кой знае колко пари .... но зависи и тематика на сайта ти. Тези пари може да са предостатъчни, може и да не стигнат до никъде...
 
От: SEO за 1000лв. на месец?

Ще бъда винаги на първо място... Като си купя платена реклама от Гугъл Адуордс.
 
и това за адурдса е вярно щом е за бг където пазара е свит и повечто рекламиращи не са светнати... стига да имаш устоичив месечен бюджет за дълъг период от време... бяха разпрвяли мисля бг кулинара за мениджър на голям хотел който бил светнат за адурдса 1500 лева на месец излизал за всичките си хотелски киурди топ резултат и бил много доволен... какво сео да му предложиш ?


иначе похарчи една част за контент след това търси къде да го гест блогнеш този контент и пробваи да публикуваш новини за сайтати по новинарските портали... това е максимално уайт стратегия и не изисква ежемесечно плащане за линковете...
 
От: SEO за 1000лв. на месец?

Това за адуърдс не ме кефи много като идея. Не мисля, че ще го има този резултат, който ще има сео-то. Тук говоря за онлайн магазин с около 300 - 400к продукта. Не говоря за оптимизация за 2-3 ключови думи.
 
От: SEO за 1000лв. на месец?

Това за адуърдс не ме кефи много като идея. Не мисля, че ще го има този резултат, който ще има сео-то. Тук говоря за онлайн магазин с около 300 - 400к продукта. Не говоря за оптимизация за 2-3 ключови думи.

То хубаво, че имаш толкова продукти. Но дори да НЕ ползваш PPC, за тази сума няма как да оптимизираш за много думи. Избираш това, което най-продаваш и оптимизраш за него. Грешка ще е да хвърляш пари за стоки и продукти, от които не си продал и 1 бройка.

Нали се сещаш какво правят големите онлай магазини. Всяка седмица пускат брошури с промоции. Там колко са продутите? Не повече от 50-60. А те също имат хиляди. Но като отидеш в магазина за евтин шпек например ще вземеш и от това, което не е на промоция.

Така, че логиката ти е грешна. Избираш си 3-5 главни ключови думи, по които искаш да те намират. Ето ти приме за добре оптимизиран онлайн магазин. Мисля, че БГ Кулинар му е правил оптимизацията.
 
Последно редактирано:
От: От: SEO за 1000лв. на месец?

То хубаво, че имаш толкова продукти. Но дори да НЕ ползваш PPC, за тази сума няма как да оптимизираш за много думи. Избираш това, което най-продаваш и оптимизраш за него. Грешка ще е да хвърляш пари за стоки и продукти, от които не си продал и 1 бройка.

Нали се сещаш какво правят големите онлай магазини. Всяка седмица пускат брошури с промоции. Там колко са продутите? Не повече от 50-60. А те също имат хиляди. Но като отидеш в магазина за евтин шпек например ще вземеш и от това, което не е на промоция.

Така, че логиката ти е грешна. Избираш си 3-5 главни ключови думи, по които искаш да те намират. Ето ти приме за добре оптимизиран онлайн магазин. Мисля, че БГ Кулинар му е правил оптимизацията.

Ще дам за пример pazaruvaj.com - те разполагат с милиони продукти сигурно, а винаги като търся нещо те ми излизат най-отгоре и дори да не са най-отгоре излизат в топ5. Тук не говорим ли за точно лонг тейл оптимизация или бъркам термините ? По информация, която имам pazaruvaj наливат няколко пъти по-голяма сума именно за оптимизация на месец.
 
като натрупащ дотатъчно линк джус към хоума и евентуално категориите, добре направен онпейдж И ако имаш добра структура на сайта (виж темата от вчера за големи магазини) ще пролазва и на вътре по продуктите и ще се ранкнеш и ти :)
 

Горе