SEO на практика

Martin Saikov

New Member
Здравейте, нов съм за този форум а и за SEO оптимизацията изобщо.. Темата ми е изключително интересна и изчетох и изгледах доста материали. Това което ми липсва, а предполагам и на доста начинаещи, е практически пример за изпълнено SEO.

Много се надявам някой от специалистите тук да онагледи професионалното SEO с пример от практиката си ( без onsite optimization ). С конкретен сайт и проследяване стъпка по стъка на развитието му вярвам ще е от изключителна помощ за нас зайците в сферата :)
 
От: SEO на практика

Охооо, искаш да крадеш занаят? Така не става, трябва по-умно да го правиш! Тук във форума си има достатъчно теми, четеш и правиш, грешиш и успяваш и ако си упорит след няколко години ще разбираш кое какво е и може би ще се превърнеш в специалист!
 
От: SEO на практика

Мартине, няма работеща формула, по която да се ръководиш. В тази сфера всичко е супер динамично и всеки път различно.

Ще ти дам пример: два идентични сайта (разбирай почти еднакви) с еднакво on и off page се класират на тотално различни позиции. В определени ниши работят определени тактики, в други ниши - съвсем други. Трябва сам да си счупиш главата и да разбереш кое и къде работи за теб.

Отделно на това, силно се съмнявам някой колега показно да си обяви нишата, сайта и всички стъпки, които е направил, за да го класира на първа страница :)

Моят съвет, продължавай да четеш и най-вече: експериментирай яко, защото само с четене може да се изгубиш в един момент във вълната от гуру съвети, практики, тактики и незнам още какво :)
 
От: SEO на практика

Мартине, няма работеща формула, по която да се ръководиш. В тази сфера всичко е супер динамично и всеки път различно.

Ще ти дам пример: два идентични сайта (разбирай почти еднакви) с еднакво on и off page се класират на тотално различни позиции.

Ок, стигам обаче до следната дилема: имам сайт, за който няма място за експерименти, нещата не са толкова прости. Мога да направя това онова сам, но се замислям дали има смисъл от професионална консултация. Може ли да препоръчате някой и как вървят цените тези дни?
 
Здравей и добре дошъл при нас. Радвам се, че си с нас и че това те вълнува толкова. ;)

Започни с нещо на безплатните блог платформи, като начало. Отвори си блог там, започни да го пълниш със съдържание, оптимизирай го и след има няма няколко месеца (успоредно с четенето) ще придобиеш едно ниво, върху което реално можеш само да надграждаш. ;)

Какво имаш в предвид за пример? Може да ти се даде като се посочи произволен. Реално никой не е почнал от 1ва позиция, освен ако не е на някой голям гигант и иска да излезе направо там, но това малко или много отнема време.
 
Re: От: SEO на практика

Ок, стигам обаче до следната дилема: имам сайт, за който няма място за експерименти, нещата не са толкова прости. Мога да направя това онова сам, но се замислям дали има смисъл от професионална консултация. Може ли да препоръчате някой и как вървят цените тези дни?

Какво точно имаш за оптимизиране? И коя ниша. Не е трудно да се направи една равносметка какво е правено, както се иска и какво правят другите, като ти естествено ще го направиш по-добре, за да постигнеш и по-добри резултати. ;)
 
От: Re: SEO на практика

Какво имаш в предвид за пример? Може да ти се даде като се посочи произволен. Реално никой не е почнал от 1ва позиция, освен ако не е на някой голям гигант и иска да излезе направо там, но това малко или много отнема време.

Произволен пример разбира се също би свършил работа. Теоретичната част, колкото и да е разностранна, я схванах в общи линии. Но явно имам проблем с визуализирането при конкретни проблеми :) Затова и беше въпросът ми за пример - интересно ми е как протича мисълта в конкретна ситуация и проблем, как се изгражда визията и идеята за развитие на някакъв сайт. Навсякъде е залято с общи приказки от сорта на сложете в директории, оптимизирайте за ключови думи и подобни - общата идея е ясна, но ако е обвързано с пример мислех, че ще е от полза и интересно за всички. Разбира се подобен анализ би отнел време, което е и пари, сигурно и ноухау (което е безценно)...

Колкото до моя проект - сайта е за малки обяви, но е на доста конкретна и специализирана тематика - домашни любимци. Комбинирано е с енциклопедия и определени, свързани с дейността, регистри и новини. Вкарани са средства и са предвидени още доста за популяризация. Онсайт оптимизацията мисля, че добре се е получила, но с оглед бъдещо развитие на проекта се колебая на къде да насоча усилия и пари. Опитвам се да нартупам качествена информация за всички свързани сфери около дейността :) Разбира се не е казано човек да е специалист във всичко, но трябва да знае поне основите. А и както казах темата ми е интересна и с добър потенциал дори и за хоби.
 
От: SEO на практика

И от форума има какво да научиш и от ето тази книжка за начинаещи е интересна, някой от форума беше я препоръчал, ама не помня кой.
Книгата е слабо казано Отлична!Много леко четиво и лесно се разбира.

@Martin Saikov сигурен ли си че си минал уроците на telerik за СЕО?
 
От: SEO на практика

Да, един приятел точно с тях ме зарибява :) Той им изкара курсовете за Linux и Windows и е много доволен. Изгледах ги всичките и със сигурност си струват.
 
Re: От: SEO на практика

Да, един приятел точно с тях ме зарибява :) Той им изкара курсовете за Linux и Windows и е много доволен. Изгледах ги всичките и със сигурност си струват.

SEO уроците на Телерик са хубави и по други причини - преподават лекторите, които са практици. А не да се седне някой теоретик да ти обяснява глупости. ;)
 
От: SEO на практика

Seo, няма никво seo вече. Всичко е на късмет за нови сайтове. Дигне ли те бива, намразили те край.
 
От: SEO на практика

без onsite optimization

Толкова ли си напред, че не искаш най-важната част?
Тогава си лесен - намираш софтуер, или човек, и за жълти стотинки пляскаш 10 000 връзки де сколасаш да се провреш.
 
От: SEO на практика

имам си човек за онсайт и за моя проект е направено а и не ми е интересно като материя - далеч съм от програмирането и не ми се започва отсега
 
От: SEO на практика

Точно нещо такова, разсърди ли се няма отсърдване. :)
Значи Гошо завързва рилейшъншипи и кат се разсърди къса форевър, аз отдавна имам подозрения, че Гошо е сменил пола:)
 

Горе