SEO на сайт за флаш игри

От: SEO на сайт за флаш игри

Не мисля, че горепосочения сайт за игри е трудно преборим. Като му гледам хавата... Един да вземе да направи ненаакан сайт като хората и го поддържа свястно до годинка ще припне в топ 10. Пък що не и на в топ 3.
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Защо си мисля че да докараш 35к посещения в bg сайт за флаш игри вече е малко невъзможно :? Просто конкуренцията е огромна като разбира се това е мое мнение.
А относно това черни сео техники и веднага големите посещения няма как да стане. Панди и пингвини дебнат и рано или късно се пада под 100 посещения с бързо сео :|
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Ми да ти кажа сега като погледна по една ключова дума каква е работата в серпа, в сравнение с преди няколко месеца, има промяна в топа като в момента са класирани някакви нечувани (от мен) досега екземпляри. Така, че не е невъзможно. Мисля, че повечето залагат на "МНОГОТО" и пропускат качеството, което дава предимство пък на тези, които нямат кой знае какви средства за инвестиране.

Така, че според мен си е напълно възможно. Вариантите за постигане на въпросната аудитория са - или класиране на 1-3-5 думи (някъде), които да събират тези търсения и фокусиране само върху тях, или повече думи с по-ниска конкуренция. И двата варианта са трудни. При първия по-малко думи, но силна конкуренция, следователно повече време за класиране. При втория по-ниска конкуренция, но повече думи и по-трудно за поддържка.

Ама не е невъзможно гарантирано! Ако някой се захване и направи един сайт за игри, както трябва (говоря от гледна точка на сео), за няколко месеца или най-много 1-2 години, резултатите ще са налице. Друг е въпроса дали ще има възвръщаемост на инвестициите.
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Благодаря за информацията :D
Сайтът не е за мен, аз лично смятам, че не си струва тази ниша. (макар че така мислех и за dating-а, докато не видях как хората все още правят стотици долари на ден...)
Пропускате още нещо, което прочетох в шапката и с което се съгласявам - на таблетите и телефоните вече има много по-зарибяващи игри. Трафикът на тоя тип сайтове сигурно вече е в пъти по-малък. Преди 10-12 години, като нямаше конкуренция, имаше едно кефче, дето вече никой не го помни.
Между другото, допреди малко се потях над съвети за оптимизация на онлайн магазин - те такова животно нема :/
Флаш игрите ми се струват нещо подобно :D Ама да видим :) Такъв сайт не съм ранквал, но ще ми е забавно да опитам ;)
 
Доста хора, с които съм комуникирал и имат сайтове в тази ниша казват, че си било заслужавало. И силно мисля, че е така, ако си от топ сайтовете. Но също така споделят, че ако бяха го правили за чужбина, тогава вече щяхме да си говорим и за друго.

Абе да ти кажа, за онлайн магазина сякаш има повече свобода. На мен флаш сайтовете ми се виждат идея по-трудно начинание, говорейки за оптимизация. А и най-малкото един онлайн магазин може бе проблем да го насочиш към мобилните потребители (аз съм купувал не рядко от таблета си, но вече сдаде багажа и пак съм на монитор), докато сайта с флаш игри, дори и да го направиш - то флаш през мобилно устройство не става. Загуба на ресурс и време.

Аз например Vgames.bg не знам дали е успешен проект за Нет Инфо, но определено имат такъв сайт в портфолиото си при кампании насочени към деца, млади и хора, които обичат да си цъкат онлайн. В момента има AdSense и банери на техни сайтове от мрежата.
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Еее не бива да се подценяват биг мониторс. Колкото и да рекламират таблетите, факт е, че са по-скоро гъзария, отколкото нещо нормално. Лично аз имам приятели, които са пробвали и таблети, но си предпочитат компютрите примерно. Плюс това, таблет + малко дете = счупен таблет. Иначе персоналните компютри и лаптопите са много по-здрави. Най-много да му извадят по някое копче децата и това е. И затова точно те се предпочитат повече от хората.

Таблетите може и да са популярни, но все още по процент ползваемост са доста далеч от персоналните компютри и лаптопите - особено лаптопите! Другия минус е съотношението цена-качество - там таблетите в сравнение с лаптопите са пълна скръб. В смисъл по-скъпи са, а пък насреща нищо... Съмнявам се да има геймър, който да си цъка на таблет. Това си е мъка. :D
 
Re: От: SEO на сайт за флаш игри

Така е @fifi. Аз съдя по себе си. В повечето време стигам до такива игри, когато съм на път, или убивам време. Мисля, че си е фактор това. След силното влизане на мобилните устройства, няма как да не са дръпнали монитор потребителите. :)

За мен таблета беше супер удобство, особено когато ми се налагаше да съм за уикенда някъде, а не ми се мъкне комп. Но вече се отучих от това, тъй като не може да седнеш да направиш нещо, дори и малко, без да имаш сериозна машина пред себе си. Практични са, но за определени неща. И точно игрите са част от това. Да ви виждала някой таблет без поне 2-3 инсталирани игри. :) Аз трудно, дори и за телефоните мога да го кажа.

Не бих си взел пак таблет. Честно. :) Но не бих го и върнал. ;)

Обикновеният потребител ползва мобилните устройства най-вече за:

- Браузване из нета;
- Музика;
- Филми;
- Игри;
- Социални мрежи;
- Месинджъри;
- Снимки.

Докато човек, който разчита на мобилното си устройство (най-вече таблет):

- Браузване из нета;
- Презентации;
- Социални мрежи;
- Месинджъри;
- Обработка на файлове;
- Пощи.

Има разлика и това за едните е важно, за другите не толкова.

Малко се отклонихме от темата. :) Но за съжаление, такива сайтове не знам как генерират трафик от мобилни устройства. Ще се радвам да споделят хората тук, с такива сайтове. :)
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Аз винаги съм смятал таблета за супер непрактична и излишна джаджа, но си купих един. Купих го за администрация на FB страници и да гледам филми във влака, докато се прибирам (8 часа път са си 8 часа път...). Върши ми добра работа, не мога да се оплача. Въпреки че, сега нямам фреме за FB страниците и таблета само го зареждам на седмицата веднъж, за да е винаги на разположение, ако се наложи. Общо взето гледам часа и прогнозата за времето на тоя таблет в момента :D Но пък си взех китаец за 100$ и не ми е чак такава болка :) Не е като да съм дал много пари за него :)
Иначе за онлайн магазина не съм съгласен - много повече може да се напише за една игра, отколкото за един продукт. Особено ако става дума за гащи, чорапи, бижута и др. :)
 
От: SEO на сайт за флаш игри

Мда. Или някой шоп за мотики. Я иди напиши 10 статии за мотики, примерно - да изпишеш, че се копае, колко да пишеш - 1000 думи, после? :D :D Пък играта какво толкова. Стига да я разцъкаш за 2 минути и описанието е готово. Пък и съвременните флаш игри са елементарни, така че двуминутно разцъкване е достатъчно, за да им хванеш цаката. Не е като Супер Марио, например със скритите животи, стотинки, банки, и не знам си какво още.
 

Горе