SEO състезание

SEO състезание анкета


  • Общо гласове
    26
От: SEO състезание

Може просто да забраните на участващите да ползват домейни съдържащи името на таргет думата.
 
От: SEO състезание

1. Ако изкупим домейните, какво да правим след това с тях? Ама честно? От спонсорска гледна точка това са още 200+ лева разход.
2. Да не участват "exact match" е меко казано тъпо. В реалното SEO тези домейни участват. Идеята на подобни състезания е да пресъздадат реалната среда.

Според мен, най-добрия вариант е следния:
1. Организаторите/спонсорите изкупуват всички ключови домейни преди обявяването на ключовата дума.
2. След обявяването на ключовата дума ги пускат на търг с начална цена: покупната цена. Ако се продадат по-високо, печалбата отива за благотворителност ИЛИ към наградата (на мен втория вариант ми харесва повече).

Не можеш в едно състезание да изключиш Exact Match, това е живота. А в последното състезание (в БГ) видяхме, че екзакт мача не винаги печели.
 
От: SEO състезание

Предложението на Иво да се пуснат на търг е добро който иска да хване летящ старт да цака. А колкото до това че ще натовари организаторите или спонсорите с купуването на 5 домейна на стойност около 30 долара е несериозно.
Спонсора да е организатор мисля че не е проблем даже мисля че ще е резон да е така. Още повече че кандидат спонсорите са уважавани членове на форума.
 
От: SEO състезание

Предложението на Иво да се пуснат на търг е добро който иска да хване летящ старт да цака. А колкото до това че ще натовари организаторите или спонсорите с купуването на 5 домейна на стойност около 30 долара е несериозно.
Спонсора да е организатор мисля че не е проблем даже мисля че ще е резон да е така. Още повече че кандидат спонсорите са уважавани членове на форума.
1. Аз не съм спонсора. Аз го представлявам!!! Не, че има лошо име (не, че има и добро), но спонсора не трябва да е организатора.
2. За домейните - Вариантите са 2 (няма вариант да не участват): или който превари печели или да се изкупят всички и да се пуснат на търг, печалбата от който търг да влезе във фонда за наградите!

Има и друга дилема: 1 награда или повече? Щото за мен ако един сайт 2-3 месеца е бил номер едно, но накрая не е спечелил, също трябва да вземе някакви пари...
 
От: SEO състезание

Е по-добре са от нищо :) От темата разбрах едно, че спонсори има. И аз имам няколко евентуални. Остава да се ориентираме в броя на учатниците и основните неща са на лице.
 
От: SEO състезание

++++
Преценявайте си! Аз съм казал условията на спонсора, който мога да привлека! Ако Ви устройва - бачкаме заедно, ако не, търсети си вариант!
Дано състезанието стане!
 
От: SEO състезание

Нали не само хора, занимаващи се с про оптимизация, могат да се записват? Щото аз бих се пробвал ей така за калъбалъка... :)
 
От: SEO състезание

Ако е за keyword на латиница съм вътре :D

Няма да използвам Хрумер или Скрейпбокс(Или поне не директно към сайта) понеже каза без ултраблекхетшаномании.

Но grayhat си е позволено нали ? :)
 
От: SEO състезание

Според мен състезанието трябва да е брутално като форума :) кой оцелее оцелее - та ако ще да е с розова барета на черно сиви мечета
Защото след това ще се почне ма тоя май беше леко сивкав и то в тъмната гама и тн. Най верният критерии е Г. Оставил ли го е да си развява коня четири месеца значи е ОК. Също така мисля че ще е хубаво да има поощрителни награди за второ и трето място за да не се откажат хората които намат претенции да са мастери.
 
XR, SB не са баш ултрабляк,
подобре всеки сам да си преценява дали ще е добре с тях или без

и внимавайте с soulravager, pro е в областта :)
 
От: Re: SEO състезание

XR, SB не са баш ултрабляк,
подобре всеки сам да си преценява дали ще е добре с тях или без

и внимавайте с soulravager, pro е в областта :)

Хаха :)

Знам че не са Ултра Блекхет :)

Има си къде къде по-черни методи например като upload-vane на Joomla/WP темплейти в сайтове за безплатни темплейти и правене така че 20-30 дни след като сайта е пуснат да се появи твой линк.

Или един от любимите методи на някой хакери.
Хакват Shared Hosting ацц и си адват линк във всичките 100-1000 сайта в този акаунт :)

И така нататък.

Иначе ще е интересно.

Момчета и аз слагам 150-200 лева за спорта ;) Нали ще може да получа линк към 1 мой сайт ?
 
От: SEO състезание

Винаги е добре наградите да са повече. Добре е да се разчупи досегашния модел на правилата. Нека единственото изискване е да са нови домейни или субдомейни и това е. Никакво изкупуване на готините домейни и търгове.
 
От: SEO състезание

Никой не изяви желание да задвижи нещата за сега. Ще помоля желаещите да спонсорират проекта да ми пишат ЛС с изисквания за спонсориране - брой участници, времетраене и др. Пищете ми също и с каква сума сте готови да дадете, както и други предметни награди или услуги, които ще предоставите.
 
Re: От: SEO състезание

Винаги е добре наградите да са повече. Добре е да се разчупи досегашния модел на правилата. Нека единственото изискване е да са нови домейни или субдомейни и това е. Никакво изкупуване на готините домейни и търгове.

и аз така мисля..
И предлагам да се използват само .com домейни, като всеки участник си взема домейн с ник-а(или първите 4-5 букви от ника), например keyword-harro.com, keyword-brad.com, ... a keyword.com да е на организаторите и там да пише правила, регистрация .. и т.н за състезанието.
 

Горе