SEO състезание

SEO състезание анкета


  • Общо гласове
    26

djeims

Active Member
Четох преди 2 дни темата за импровизираното състезание и ми дойде следната идея.

SEO състезание на Predpriemach

Схема:

1. Входяща такса - 20-30лв - така ще се отсеят сериозните играчи.

2. Спонсори - доста хора във форума имаме нужда от линкове и бихме платили 100-200лв примерно за линкове с подходящ анкор или банер. Всеки според нуждите.

Примерен вариант:

такса 20 лв - 30 участници = 600лв

спонсори 10 с по 100лв = 1000лв

Награден фонд 1600лв

1-во място 800лв

2-ро място 500лв

3-то място 300лв

Цифрите са примерни. Може и всеки от спонсорите да предложи предметна награда или безплатни услуги според дейността си.

Ще помоля желаещите да спонсорират проекта да ми пишат ЛС с изисквания за спонсориране - брой участници, времетраене и др. Пищете ми също и с каква сума сте готови да дадете, както и други предметни награди или услуги, които ще предоставите.
 
Последно редактирано:
От: SEO състезание

Това е една чудесна идея и с радост бих се включил. Надявам се, че ще има хора, които да се включат.
 
Ако е за ENG ниша/кейуорд съм вътре :)
Идеята е добра, а за наградата може да е за благотворителност или нещо подобно..
 
От: SEO състезание

Той кейуорда ще е нонсенс някой на латиница, за се избегнат проблеми. А ако се съберат пари и за благотворителност още по-добре да затворим устата на тв каналите, които ръсят глупости ;)
 
От: SEO състезание

Да искат пари за благотворителност от депутатите, айде няма нужда. Иначе аз се включвам , само че трябва да се намерят 2-3ма организатора, защото ще е малко тегаво с правилата и например: .com домейна , .net домейна, и всички възможни тлд-та ще се изкупят ли предварително или ще е който първи сфари? И трябва тия организатори да са доста добри в пазенето на тайна коя ще е думата.
 
От: SEO състезание

Само да вметна:
10 спонсора = минимум 10 изходящи (без да броим останалите)
Трябва да са по-малко според мен.
 
От: SEO състезание

10 спонсора = минимум 10 изходящи
- Винаги може да се измисли вариант ;) Може линковете да идват от сателити или всякакви подрепящи сайтове на един участник. Бял кахър е това.
 
От: SEO състезание

Аз съм вътре, не съм сео, ама ей така за спорта :) Успех, дано стане.
 
От: SEO състезание

При няколко условия, мога да Ви намеря 1 спонсор, директно с 1,200 лева към наградата:
1. Той да определи безсмислената ключова дума.
2. Да има максимум още един спонсор.
3. Минимум 50 участника.
4. Спонсорът има думата (не решава сам) как да бъдат разпределени наградите (освен ако всички не искат 1 награда, само за първия накрая).
5. Линк към спонсора в сайта на всеки участник.
6. Минимум 4 месеца продължителност на състезанието.
7. Правилата да забраняват черни техники.
8. Да се организира от някой, който е добре познат във форума и хората имат добро мнение за него.


Не са малко условията, но ако имате интерес казвайте.
 
От: SEO състезание

Условията са ОК само по 7 точка - ако за четири месеца Г. не те усети и не ти бие шута значи си бял като на Снежанка бузките :)
 
От: SEO състезание

Условията са ОК само по 7 точка - ако за четири месеца Г. не те усети и не ти бие шута значи си бял като на Снежанка бузките :)
Тук по-скоро е за ултра брутални черни неща. По-сивите едва ли някой би ги усетил.
 
От: SEO състезание

Ами аз съм навит... проблема е с домейните, ще се изкупят ли предварително? Говоря за exact match на думата...
 
От: SEO състезание

Бройте ме за спонсор. Не със SPY.BG - с друг проект.
 
От: SEO състезание

Според мен ще е справедливо в условията да бъде прието че може да се участва само със субдомейни на собствени проекти така всеки ще има горе долу равен старт с ключовата дума в името. Недостатък е че след това по трудно ще е продаването на потенциални клиенти.
 
От: SEO състезание

От спонсорска гледна точка това хич не е добър вариант :)
Иначе ако spy.bg се навие да се кооперираме, мисля, може да стане добър калабалък!!!
 
От: SEO състезание

Тогава поне организаторите да изкупят предварително ком орг нет инфо и да ги направят официални на кампанията - иначе ще е малко като надбягване с куци понита :)
 
От: SEO състезание

Е то всичко е теоретично още. Организатори няма. Със сигурност ще бъдат изкупени домейните и няма да участват в състезанието. Всички имаме наблюдения от минали състезания, български и чужбински и знаем как трябва да са нещата.
 

Горе