Slides.bg с анти-Vivacom реклама

Blinky

Owner
Днес гледам news feed-а си на Facebook и какво да видя. Slides.bg са сложили един доста предпочитан от повечето рекламодатели рекламен спот - бекграунд реклама на Vivacom, но не какъв да е, а анти-реклама, която доста се набива на очи. Както знаем, сайтът се радва на не малка популярност в БГ интернет пространството.

vivacom.jpg

А е пуснато в точно тази секция, защото все пак доста шер получи и определено минава за горила маркетинг или вирусен такъв. Явно доста са набрали на самия оператор. :) Не е поръчка на конкурентна форма, защото линка, след цъкването на бекграунда, води до http://stoqnov.biz/2097/vivacom-izmamnici/ - където има изповед на потърпевшия в кратък вариант. Като гледам и мненията под поста, явно добра кампания е стартирана. Не взимам страна, просто исках да покажа как може да се прави и негативен PR.

Случи ми се преди известно време нещо, за което днешната тема ме подсети. Караме си с едно приятелче и ни спират. Сещате се кои. Той си беше в нарушение, за което бе готов да понесе последствията. След като започнаха някакъв вид финансово обвързване, случайно бе попитан какво работи. Отговорът беше - блогър. Кратно замисля бе нужно от страна на органа, представляващ закона и се спря, каза му да внимава следващия път и му пожела приятен ден, без да взима "наказателната глоба".

Изводът е. Вече всеки внимава с кой се базика, като блогърите (най-вече тези с популярните блогове) взимат своето йерархично място в обществото. Все пак едно е да стигнеш до 20 човека (твои приятели), друго до 1000 и горница. Нали? :)
 
Последно редактирано:
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

много ми е смешно като вземе да се оплакваш от операторите - има само три - и трите са едни и същи
оплаквания има от всички.

няма да си правя труда да чета това - аз съм на виваком от 6 години и до сега проблеми не съм имал проблеми...

п.п. Този Стоянов най-вероятно е един от собствениците на сайта
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

"на учи"? човече - ти ме застреля :shock: Иначе адмирирам поведението :) И аз съм слагал подобно съобщение - банер беше даже, когато от една рекламна агенция взеха да се правят на важни
 
От: От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

много ми е смешно като вземе да се оплакваш от операторите - има само три - и трите са едни и същи
оплаквания има от всички.

няма да си правя труда да чета това - аз съм на виваком от 6 години и до сега проблеми не съм имал проблеми...

п.п. Този Стоянов най-вероятно е един от собствениците на сайта

Аз пък съм на глобол от години и никакви проблеми не съм имал, а на виваком няколко пъти са ни слагали двойни такси и трябва да ходим и да се оплакваме, докато ги махнат, уж били грешка. Грешка ама баба ми беше платила така 30 лева, при положение че таксата е 15, просто си начисляват за 2 месеца и който се оплаче му казват че е грешка. Сигурно много хора дори не забелязват, на някои им е неудобно да ходят да се разправят и те на това разчитат. Като цяло всички са мошеници и трябва много да се внимава, явно си подбират кой и как да лъжат.
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

дето имаше един виц звъни един на енергото, ало енергото ли сте, не ВИК - дави .... и на вас

и трите съм ги ползвал и ползвам и трите са ми въртяли номера със сметките
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

Ххахах съгласен съм, блогърите и собствениците на сайтове изобщо имат някаква власт, ето че и някои се сещат как да я използват, да видим дали ПР-ите на Виваком ще предприемат нещо :)
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

дето имаше един виц звъни един на енергото, ало енергото ли сте, не ВИК - дави .... и на вас

и трите съм ги ползвал и ползвам и трите са ми въртяли номера със сметките
Монопол братче.. монопол..
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

И трите са долни, но най-долни без съмнение са от Виваком. В тази компания цари такъв хаос и такова незачитане на клиента, че нищо чудно, че е пред фалит. Нялъде из форума бях описал страданията си с тях.
Разбира се - глобул също са мърши.
мтел мисля, че е най-малкото зло.
С интерес очаквам булсатком. Може би ще съм един от първите клиенти.

А колкото до темата - не виждам нищо лошо компаниите да се съобразяват с хората страхувайки се, че ще се окажат някои блогъри. Така клиентите ще получават по - добро отношение :)
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

хахаха пича им е набрал и явно си е накупил малко рекламка за поста :D Евалата, много хитро :D
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

Това с допълнителните такси е стар номер и връзва декиш.
Един приятел, който е теглил кредит се оплакваше че на няколко пъти нещо по сметката му не е наред, а те от банката си дърпали някакви пари и след като отишъл да провери, се оказало че било "грешка"
Обаче се замислете на колко хора им цъкат така сметките и колко от тях ще забележат и ще се оплачат. Това си е 100%-ва далавера, която на всичкото от горе е и безнаказана. Правят си каквото искат гадовете, а мутрите във властта са зад тях.
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

Аз какво чух, че булсаткома щели да пускат оператор? Ако има нещо такова ще видим дали ще изскочи заек под шапката.

Епа ти навреме си чул, те вече и лиценз взеха :)

2014 пролетта ако не се лъжа трябва да са стартирали.
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

Епа ти навреме си чул, те вече и лиценз взеха :)

2014 пролетта ако не се лъжа трябва да са стартирали.

Тук остава въпроса, ще влошат ли качеството си на другите услуги или ще се стараят и там да запазят името си на добър кабелен оператор.

[video=youtube;8LEHbJJnE_w]http://www.youtube.com/watch?v=8LEHbJJnE_w[/video]

@nortrant, всички сме виждали адски много недоволни мнения както тук, така из целия интерент по адрес на мобилните ни оператори. Винаги има някой прецакан, винаги има някой недоволен, както и някой доволен. Но ми направи впечатлението, че вече се и такива кампании се правят, както го наричам аз - негативен PR. Все пак не е кой знае колко приятно. А като цяло можеха да се разберат по между си, но на кой му пука. Най-активно са блогърите по тези теми, което малко или много носи негативни настроения из читателите им, което си е загуба за съответния оператор. Защото сметката яко не излиза, ако си дал 20К лева на някоя телевизия (от големите обикновено - топ 5) и в същото време някой служител е направил нещо, от което клиента се е почувствал ощетен и неговия блог или сайт (в случая и двете), да се плесне една такава негативна кампания, която дърпа назад имиджа. И какво имаме - 20К, които трябва да стигнат до еди колко си милиона души, донасяйки еди колко си продажби на съответната услуга/продукт/пакет. Сметката не излиза и компанията е назад. Ето това е разковничето. И за да не се стига до там е редно да се говори това с управата, а ако не се стигне до някъде - следва и това. На мен лично това ми изглежда на нещо добре премислено преди да е направено, защото си е сериозно действие. Не е като да ги нахраниш в един блог. В момента го видях поне на 2-3 места по социалките.

Ххахах съгласен съм, блогърите и собствениците на сайтове изобщо имат някаква власт, ето че и някои се сещат как да я използват, да видим дали ПР-ите на Виваком ще предприемат нещо :)
Мога в друг пост или на лично да ти кажа как стигат PR-ите на операторите до малките сайтове и блогове. :) Големите медии си взимат пари за тях. ;)

"на учи"? човече - ти ме застреля :shock: Иначе адмирирам поведението :) И аз съм слагал подобно съобщение - банер беше даже, когато от една рекламна агенция взеха да се правят на важни

Оправено. Сори, от бързината. :)
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

А как мислите, до каква степен Виваком могат да осъдят тази анти кампания. Въобще може ли да се стигне до съд за нарушаване на имидж и тн.
До колкото знам анти-рекламите са забранени в толкова прав текст
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

Тук остава въпроса, ще влошат ли качеството си на другите услуги или ще се стараят и там да запазят името си на добър кабелен оператор.

[video=youtube;8LEHbJJnE_w]http://www.youtube.com/watch?v=8LEHbJJnE_w[/video]

@nortrant, всички сме виждали адски много недоволни мнения както тук, така из целия интерент по адрес на мобилните ни оператори. Винаги има някой прецакан, винаги има някой недоволен, както и някой доволен. Но ми направи впечатлението, че вече се и такива кампании се правят, както го наричам аз - негативен PR. Все пак не е кой знае колко приятно. А като цяло можеха да се разберат по между си, но на кой му пука. Най-активно са блогърите по тези теми, което малко или много носи негативни настроения из читателите им, което си е загуба за съответния оператор. Защото сметката яко не излиза, ако си дал 20К лева на някоя телевизия (от големите обикновено - топ 5) и в същото време някой служител е направил нещо, от което клиента се е почувствал ощетен и неговия блог или сайт (в случая и двете), да се плесне една такава негативна кампания, която дърпа назад имиджа. И какво имаме - 20К, които трябва да стигнат до еди колко си милиона души, донасяйки еди колко си продажби на съответната услуга/продукт/пакет. Сметката не излиза и компанията е назад. Ето това е разковничето. И за да не се стига до там е редно да се говори това с управата, а ако не се стигне до някъде - следва и това. На мен лично това ми изглежда на нещо добре премислено преди да е направено, защото си е сериозно действие. Не е като да ги нахраниш в един блог. В момента го видях поне на 2-3 места по социалките.


Мога в друг пост или на лично да ти кажа как стигат PR-ите на операторите до малките сайтове и блогове. :) Големите медии си взимат пари за тях. ;)



Оправено. Сори, от бързината. :)

С голям интерес бих прочел как стигат. Имам малки впечатления от подхода им
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

С голям интерес бих прочел как стигат. Имам малки впечатления от подхода им
Под формата на мейли от техния отдел или от наета от тях PR агенция. Здравейте колеги, Дрън-дрън, ето го материала. :) Няма лошо, но примерно ще пуснеш 2-3. После кво? Като отидеш да си плащаш сметката, еми не можем да ви направим отстъпка. Много хубаво, mark as spam следващия път. :)

Като се прави кампания е редно да се мисли малко над нещата. И като за начало да се селектират таргет сайтове, а не произволни. Все се чудя как става номера да продаваш след турски сериал на някой пенсионер лаптоп с интернет. :) Но всеки сам си преценява, за мобилни планове - масовката явно е важна, но за по-специфични продукти, не е зле да се замислят как ще има по-голям ефект, а в конкретния случаи и кой обслужват, че все някой с голям блог може да не им хареса идеята. :)
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

@nortrant, всички сме виждали адски много недоволни мнения както тук, така из целия интерент по адрес на мобилните ни оператори. Винаги има някой прецакан, винаги има някой недоволен, както и някой доволен. Но ми направи впечатлението, че вече се и такива кампании се правят, както го наричам аз - негативен PR. Все пак не е кой знае колко приятно.

Че то негативен ПР винаги е имало...това не е първата публикация в интерент за това...
и блога въобще не е известен и затова му е направена реклама в сайта.


А като цяло можеха да се разберат по между си, но на кой му пука.

Можеха..всички могат, но не го правят...
то държават ни лъже - ти говориш за някакви чужди фирми-монополисти
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

Че то негативен ПР винаги е имало...това не е първата публикация в интерент за това...
и блога въобще не е известен и затова му е направена реклама в сайта.
Аз визирам предимно рекламата, публикацията е ясно, има много като нея в нета. Даже се чудя как не са решили да предприемат нещо по този въпрос. А представи си колко е ядосан, че е платил. Сега гледам, че собствениците или администраторите на сайтовете са различни имена. Но пак може да е нещо договорено, защото не е евтино да вземеш бекграунд на 100%, било то и за ден. :)

Можеха..всички могат, но не го правят...
то държават ни лъже - ти говориш за някакви чужди фирми-монополисти

Да, така е. Тук даже няма какво да ти отговоря. :)
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

Няма толкова МАЛОУМНА и анти-клиентско насочена компания в бг !! Това са най-големите измикяри в мобилният бизнес, пълни олигофрени, некадърници и измамници.

Другият вариант е, конкуренцията да е внедрила свои кадри в обслужването и умишлено да сриват рейтинга с безочливо и нагло облужване, подли лъжи и неандерталска некадърност :twisted:

Е нема трети вариант :cry:
 
От: Slides.bg с анти-Vivacom реклама

А представи си колко е ядосан, че е платил. Сега гледам, че собствениците или администраторите на сайтовете са различни имена. Но пак може да е нещо договорено, защото не е евтино да вземеш бекграунд на 100%, било то и за ден. :)

Блинки, не е плащано за рекламата.
Любомир Стоянов е собственик на slides.bg

м/д не си спомням друг път да е имало бекграунд реклама (не че го посещавам често - но преди няколко месеца нямаше)
 

Горе