Social Network Spamming

От: Social Network Spamming

Е сега и на теб ли да обяснявам за разликата от какво се печели и какво е да си предприемач? Бях достатъчно многословен, мисля.

Печели се и от копане на градинки и в тази печалба няма нищо лошо, още повече, че в повечето случаи надвишава печалбата на тукашните "бизнесмени". Но копането не е предприемачество.
 
От: Social Network Spamming

Много се вкопчвате в термини и подробности. Предприемачът е човек който има различно виждане от повечето хора, предприемач е човек който има усет за искарване на пари от неща които другите не виждат не е задължително да са нови неща(тогава ще е иноватор не предприемач). Предприемачът човек кйто има способноста да вижда начин за печалба от нещо и усетът да го превърне в печелившо. Предприемачът е човекът който ще ти каже как от четки за зъби да искараш пари - не е задължително той да е измислил четките за зъби.

Това е моето виждане за нещата:)

Мога още много да напиша но мисля че не е нужно пък и Strana ще ме забие с 4 страници пост.:)
 
От: Social Network Spamming

Споко. Ти написа в 4 изречения това, което аз написах в две и като видях, че никой не разбра нищо, го написах в 40. Не че имаше особена файда, де.
Като дребни уточнения, да. Предприемачът прави и стари схеми да изглеждат по-новому, това е пойнта за новото. Почти задължително се включва и понятието "риск".

В конкретния случая ставаше въпрос дали тукашните рекламни агенти на стари mlm-програми са предприемачи. С една дума казано - не. Останалото бяха различен тип пояснения за различен тип полукълба.
 
От: Social Network Spamming

Темата стана безвкусна и дразнеща, поради намеренията и копнежите на някои хора да покажат, че разбират определени понятия по-добре от други. Егоистично, но без ефект досега...
 
От: Re: Social Network Spamming

ама нещо викаш хората със сайтове за четки за зъби не са предприемачи гангстер каза обратното 8)

Хората, предприели стъпки да намерят подходящи и оригинални начини да продават четки за зъби, са предприемачи.
Хората, направили сайт за четки за зъби и сляпо копиращите mlm-методи срещу процент, са рекламни агенти.
 
От: Social Network Spamming

strana усещам как скоро само ти ще раздаваш тапиите за предприемач тук :)
 
ползващи система превръщаща сайта след време в автопилотна бизнес еденица :)

Общо взето това е прекрасна заигравка за някои които знае как да оптимизира за някои пазар и добри възможности за печалба за начинаещите като печалбите с лекота достигат печалбите от средно голям бг сайт тип платформа :) и надминават неколкократно печалбите на бг сайт тип платформа с 600 - 900 уникални на ден....
 
От: Social Network Spamming

strana усещам как скоро само ти ще раздаваш тапиите за предприемач тук :)

Подценяваш ме май :)

Това, което не ми харесва и го казвам вече няколко пъти директно, е привличането на нови хора като афф към разни програми. От това повечето затъпяват и не изкарват пари, каквито биха могли да изкарат, ако се опитат да мислят, а не да карат на автопилот.

От една страна разбирам собствениците на форума, правят си дървото надолу и естествено, че това е един от начините да си монетизират сайта, тяхно право си е. От друга страна обаче, трябва да има все пак някаква граница в объркването на малолетни мозъци при положение, че дори самият администратор все още не разбира, че предприемачеството не зависи от стоката, а от подхода.

А тъй като е форум, то имам правото да го казвам, дори и по някакъв начин да вреди на по-дребни сметки. Един да почне да мисли, а не да копира сляпо млм-малоумщините, все е файда. Когато партньорите ти са умни и им върви бизнеса, имаш файда и самият ти по същият начин както добра сделка е да сключиш нещо взаимно изгодно и за двете страни по нея, а не да прецакаш някого.

Та няма начин това да се обясни нито накратко, нито надълго, различен тип хора има и различен тип подбуди. Но от друга страна и на мен не ми пречи да си пиша, когато имам време и сметна, че ще е полезно за някого.

Има варианти и да греша, разбира се, но точно в случая няма начин. Така че, елате ми повече :)
 
всъшност идеята на заниманието е да се научат как се прави сео и се докарва таргетиран трафик на сайт в агресивна ниша с много пари което съвпада и с идеята за монетизация на форума :)

няма проблем след това да си използват знанията и парите да инвестират в каквито искат начинания и сайтове



пп Ние със страната май вече почти от една година се поздърпваме от време на тая тема :)
 
От: От: Social Network Spamming

Това, което не ми харесва и го казвам вече няколко пъти директно, е привличането на нови хора като афф към разни програми. От това повечето затъпяват и не изкарват пари, каквито биха могли да изкарат, ако се опитат да мислят, а не да карат на автопилот.

Тук съм съгласен, но трябва да предложиш алтернатива и не само това... трябва да предложиш добра алтернатива спрямо възможностите на хората.
 
От: Social Network Spamming

Преди да се стигне до алтернатива, трябва да се конкретизират понятията, което и се опитвам да направя. И когато нов колега разбере какво е да си предприемач наистина, то той ще намери алтернативата за себе си по-бързо и от мен, тъй като на моя жизнен опит той ще противопостави необременен от шаблони ум.
 
От: Re: Social Network Spamming

обаче продължаваш да неоценяваш ползите от да се научат как се прави сео и се докарва таргетиран трафик на сайт в агресивна ниша с много пари.
За това как "се докарва таргетиран трафик на сайт в агресивна ниша с много пари" няма да споря, каквото и да означава това. С много пари се докарва и слон за private dance в гостната. Но за сео-то не разбрах как се научават и кой ги учи. Пише се почти едно и също и то подходящо за преди 2-3 години при положение, че алгоритмите на Гугъл постоянно търпят промени и напоследък доста основни при това. "Ключови думи и дискрипшъни", които вече и на ботовете им е писнало да ги четат, събмитване по директории и класации на принципа "всеки линк е линк" и други подобни аналогии с Мечо Пух, разместване на текстове, за да стават "уникални", флудене по форуми и блогове и тем подобни. Това научават, според мен, или поне това ги съветват да научават.
 
От: Social Network Spamming

Голямо СЕО става тук... един част копиране на съдържание и след това няколко дена събмит по директории.
 
контента винаги сме казвали че трябва да е уникален поне за начинаещите :) Иначе марто ги изреди доста от техниките които трябва да се приложат хитро на конференцията въпроса е кои колко е готов да научи никои не е накаран на сила....

приеми че се печели от такива сайтчета и то добре от начинаещи това им е базата нагоре могат само да градят
 
От: Social Network Spamming

Абе хора, в статията ми не говоря за СЕО, ако толкова искате модерни СЕО методи ще напиша някой друг път, в момента искам да въведа една маса хора в онлайн маркетинга и начините за популяризиране на сайт/блог, в момента даже пиша книга на тази тема, сигурно не някои от вас не чували за 2/3 от това което е описано вътре, но ще имате възможност да я купите (за админите - безплатно, срещу ревю).
Страна на никого не му пука за термините, когато парите са около нас, ти си единствения, които се занимава с уточняване на понятия, които могат да се нарекат синоними. :/
 
сори сами ама аз да си довърша тезата ;)

страна виж тази статия в списание entrepreneur може на тях да им обясниш какво е предприемачество и как са в голяма грешка че са писали за афилиейт маркетинга :clap:

http://www.entrepreneur.com/ebusine...zationcolumnistjonrognerud/article201360.html
 
Последно редактирано от модератор:
От: Social Network Spamming

Според мен, имаш проблеми с английския, ако смяташ, че "affiliate marketer" означава "предприемач"

Прочети внимателно текста, линк към който си дал. Човекът го е написал ясно и конкретно:

Affiliate marketers help companies and entrepreneurs sell everything from jewelry and cell phones to website services and how-to e-books

Което си е и моята теза, която вече ми писна да обяснявам, елементарно е, егати. Включвате се в афф.-програми като рекламни агенти, за да продавате срещу комисион стоките и услугите на търговците и предприемачите. Предприемачи са собствениците на афф.-програмите, а не включващите се в тях агенти.
 
Последно редактирано:

Горе