Social Network Spamming

От: Social Network Spamming

Темата стана безвкусна и дразнеща, поради намеренията и копнежите на някои хора да покажат, че разбират определени понятия по-добре от други.

напротив ,на мен лично ми е страшно интересна посоката в която се разви темата
сложих и рийтинг даже

Страна на никого не му пука за термините, когато парите са около нас,
Когато даден пазар не е регламентиран експертите намират поле за изява там - пука им за всичко термини , правила , регистри и т.н. !Сега няма да коментирам с каква цел обаче ..
а на Сами съм му предрекла кариера в политиката :)


Предприемачи са собствениците на афф.-програмите, а не включващите се в тях агенти.
очаквам че скоро ще се видим тук собственик на афилиейт програма


п.п.тенденциите са налице и този разговор ще има продължение определено...
 
Последно редактирано:
Re: От: Social Network Spamming

Според мен, имаш проблеми с английския, ако смяташ, че "affiliate marketer" означава "предприемач"

Прочети внимателно текста, линк към който си дал. Човекът го е написал ясно и конкретно:



Което си е и моята теза, която вече ми писна да обяснявам, елементарно е, егати. Включвате се в афф.-програми като рекламни агенти, за да продавате срещу комисион стоките и услугите на търговците и предприемачите. Предприемачи са собствениците на афф.-програмите, а не включващите се в тях агенти.


бизнеса е сайта /блога на които правиш маркетинга :clap:на него може да има афф адсенс пеипал бутон така както го извърташ нешата ако имаш пеи пал бутон за плащане си предприемач а като имаш реф линк към билиг пеиджа не си :lol:

https://securebill.org/order.php?ZX...zc3VybD0mdXJsc2lnPXZpcHNkZW50LmNvbSZleHRyYTE9

един вид предпиемачеството излиза че е работата по шипинг и хендълинга 8) а това да си даваш процент от печалбата за да го свърши някои друг не е предприемачество :lol:

и за да не кажете че пиша пристрасно Афилиейт Маркетинга е най лесният начин да се навлезе в дадена ниша но в различните ниши има различна доходност според доходноста всеки си предценява след като има развит сайт(ове) с таргетираните посетители дали да си останете на на афф или да минете на DropShipping
 
Последно редактирано от модератор:
всъшност страна е формулиралал тезата си около

http://en.wikipedia.org/wiki/Entrepreneurship

In Schumpeter (1950), an entrepreneur is a person who is willing and able to convert a new idea or invention into a successful innovation. Entrepreneurship forces "creative destruction" across markets and industries, simultaneously creating new products and business models. In this way, creative destruction is largely responsible for the dynamism of industries and long-run economic growth.

което е вярно но непълно и е старо Austrian_school (звучи почти като old school ;))

на мен например ми харесва повече второто определение и сматям че това е по близо до реалноста

For Frank H. Knight (1921) and Peter Drucker (1970) entrepreneurship is about taking risk. The behavior of the entrepreneur reflects a kind of person willing to put his or her career and financial security on the line and take risks in the name of an idea, spending much time as well as capital on an uncertain venture.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Social Network Spamming

И на мен ми харесва повече второто определение. Браво... разбираш езика. :D

Последно кой събра повече авторитет? :)
 
От: Social Network Spamming

На coolice не му одобрявам схемите на зарибяване (не върви на един начинаещ да му обясняваш, че ако стане рекламен агент ще го наричат предприемач (усещането за социален статут и принадлежността към дадена прослойка у подрастващите е значимо и не трябва да се играе грубо на тази струна), но от друга страна ми харесва, че се интересува и чете, когато нещо не му е напълно ясно. Спомням си, че така беше и в темата за еврото, много източници бе преровил. Това е добре. Ако специализира финансова дисциплина в някоя британска школа, мисля, че доста ще преуспее.
 
От: Social Network Spamming

Strana, защо трябва да правиш нещата сложни ? Иначе те уважавам, че имаш собствено мнение и си го отстояваш докрай. :clap:
 
От: Social Network Spamming

Досега не видях някой от спорещите да е разбрал, че "не върви на един начинаещ да му обясняваш, че ако стане рекламен агент ще го наричат предприемач". Докато това не се разбере, то не усложнявам нещата, а обяснявам, защото смятам, че е важно. И не го правя от чист алтруизъм, а си имам някаква изгода.

Малкото тръгна да пише книга дори (със сигурност по-добра идея, отколкото афилиета, защото те кара да мислиш), но как можеш да пишеш книга за нещо, което не разбираш, и не познаваш елементарна терминология по тематиката на тази книга? Да не говорим колко коректори ще са нужни.

Coolice пък навлезе в източниците и задълба за точното определение, а не ставаше въпрос изобщо за това. Определенията са базови и дават основата. Ако направиш сайт и го разработваш, търсиш нововъведения, разработваш рекламни и пазарни стратегии, инвестираш и т.н. , то ти си предприемач и това го написах още на първите страници. Сега какво да направя, че не разбират (или не искат да разберат), че едно е да правиш такива сайтове, а друго е да насочваш усилията си към продаване на чадъри по влаковете и някой да ти плаща процент за това.
 
От: Social Network Spamming

@strana това малкото е чувало за неща, за които ти няма да чуеш много скоро, тъй като ги няма безплатно в интернет, както и като се напише в гугъл "Sammy SEO ebook скачать" ;) Защо си мислиш че на някого му пука за терминлогията?
 
Една голяма част от хората тук за се записали за да се научат как да си направят сайт да го промотират и да изкарат пари :clap: те си знаят кои са и защо и как са дошли :) аз им казвам най лесно да почнат да изкарват $$$ на месец е като си направят мини сайт / блог за хербал продукти с някоя от Проверени Афилиейт Програми - Trusted Affiliate Programs

Пък ти им си обесняваи как не са предприемачи и за да са предприемачи трбява да имат като твоите сайтове в подписа (поне 2 да не кажа повече и да са ги развили добре за да изкарат $$$)

и не се разбра че бизнеса е всъшност саита а не начина на монетизация ако няма сайт не е бизнес и не си предприемач за това съм предимно против програмите за даунлоуд като афф щото там няма смисъл да се прави бизнес със саит освен ако нямаш вече сайт за музика а спаменето на линкове е безмозъчна работа относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

всеки които има комерсиален сайт независимо какъв притежава бизнеа еденица и е предприемач
 
и отново за да не се каже че съм пристрастен до средата на 2007 имаше и по бързи и лесни начини да се изкара добра сума от интернет с МФА сайтовете и арбитраж в адурдс, от $$$$ за реклама в адурдс някои лесно поизвадиха минимум по 2... ама Г резнаха кранчето
 
От: Social Network Spamming

За да не ми е "километрично" мнението - накратко:
1. Проблемът на самито не е, че е тъп, а и никой не се е родил научен. Проблемът му е, че е агресивно тъп, т.е. едва ли някога ще се научи.
2.
всеки които има комерсиален сайт независимо какъв притежава бизнеа еденица и е предприемач
глупости на търкалета
 

Горе