SOS-Искам помощ с бърз съвет

brad1985

New Member
Искам помощ от всички, които са във форума и предварително благодаря и на админите, ако се включат и те със съвет.
Малко предистория :
Днес постнах един линк към сайт с онлайн генератори, който е на мои много добри приятели и по който съм поработил и аз.
По препоръка на alus1onZ трябваше да погледна title на този сайт.
Когато избирах името на сайта в Google, попаднах на ...друг такъв.
ЕТО ФАКТИТЕ :
1.Разлика в домейн името = 1 сричка / si / с оригинала
2.Title = 100% идентичност с оригинала
3.Текст и идея = 70% еднаквост- разместени, заместени са думи, но смисъла е същия.
4.Meta = 90% идентичност с оригинала
и т.н.
Зная, че се копират статии, но чак пък домейн, title и meta :mad:
Копирача се е обявил за SEO специалист на свободна практика - Димитър Митев ! Жалко, смешно и безкрайно тъпо според мен !
И за да няма въпроси от типа на кое е първото - яйцето или кокошката, ще кажа само, че оригинала е от м.май 2008г, а дубликата е от м.февруари 2009г. според WHOIS.
Моля, спешно помогнете със съвети на кого се репортват наглеците, други идеи и т.н. Мерси на отзовалите се !
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Първо пиши на самите тях!
След това на хостинг компанията, където се намира сайта им.
Това са двете най-подходящи, а и може би най-цивилизовани стъпки, които би могъл да предприемеш. ;)

Успех в борбата с плагиатството.
 
От: Re: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Ще докладвам дублирано съдържание виж тази тема и препратките в нея
Супер си и ще изчета темата внимателно.Обаче аз в случая съм леко объркан, защото не е копирайт на текст.Той си ги е разменял думичките и не се хваща от копискейпа.Дублирал е както писах другите неща - title,meta, name... Това какво е според теб ?
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Плагиатство. Казах ти към кой трябва да се обърнеш. В противен случай никой не може да ти помогне.
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

не знам дали сте наясно ама за тайтъл и мета все едно е да репортвате, че Пешо има <BODY>
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Ако не помогне молбата към хоста пиши ми, аз мога да ти помогна с малко трафик към него ;) Сами ще го изгонят ;)
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

не знам дали сте наясно ама за тайтъл и мета все едно е да репортвате, че Пешо има <BODY>
Ами да де, това си е за мен кражба на идеи и много смешно, че нали е СЕО специалист, наглеца се е възползвал от всичко и се е изкарал в търсачката
преди оригинала.Сега при задаване на title в Google излиза 1.Крадеца
и 2.Оригинала.Ей на това му се вика СЕО !
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Ако не помогне молбата към хоста пиши ми, аз мога да ти помогна с малко трафик към него ;) Сами ще го изгонят ;)
Четеш ми мислите:D
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Не искам да съм лош пророк, но за тази болест (кражба) в мрежата спасение няма. Срещу такива типове борбата може да е само силова (хакерска или физическа саморазправа), защото закони за тези неща няма или има, но неприложими за в такива случаи. Мисля, че и в друга тема го казах, така че частично мога да се повторя. Едни градят съдържание за сайтовете си, а други си спестяват това време и го инвестират в SEO, а съдържанието си го взимат от други сайтове наготово. По-наглите копират мотамо, а по-хитрите пренаписват съдържанието (т.е. същото, но с други думи). Без значение как се прави кражбата, тя спестява много време, а силното SEO продава и води до успех, докато съдържанието не (съдържанието води до успех, само ако няма конкуденция). Някои казват "Content is the king", но това е отживелица. "Spam is the King!"

И все пак е хубаво да посочиш кой е твоя сайт и другия, който е копирал.
 
От: От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Не искам да съм лош пророк, но за тази болест (кражба) в мрежата спасение няма. Срещу такива типове борбата може да е само силова (хакерска или физическа саморазправа), защото закони за тези неща няма или има, но неприложими за в такива случаи. Мисля, че и в друга тема го казах, така че частично мога да се повторя. Едни градят съдържание за сайтовете си, а други си спестяват това време и го инвестират в SEO, а съдържанието си го взимат от други сайтове наготово. По-наглите копират мотамо, а по-хитрите пренаписват съдържанието (т.е. същото, но с други думи). Без значение как се прави кражбата, тя спестява много време, а силното SEO продава и води до успех, докато съдържанието не (съдържанието води до успех, само ако няма конкуденция). Някои казват "Content is the king", но това е отживелица. "Spam is the King!"

И все пак е хубаво да посочиш кой е твоя сайт и другия, който е копирал.
Посочвам ги :
1.http://www.napravisait.com
2.www.napravisisait.com - плагиата на идеи да го наречем.
На 100% мисля като теб, за жалост е така.
Зачети се в текста, моля ти се - колко прилики само!
Не може ли да си създават нещо оригинално като концепция се чудя.
Само дето генераторите не е изкопирал, че са лицензирани и работят само за този домейн.
Уф, тази нощ ще мисля пъклен план :rolleyes:
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Кой от 2та сайта е твой да знам кой да прецаквам ?
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

с малко закъснение:

HTML:
 http://d-mitev.blogspot.com/
осери му коментарите и му вкисвай свежото

HTML:
 http://iskamsite.wordpress.com/2008/08/
- същото

HTML:
 http://iskamsait.blogspot.com/
- редирект към крадения сайт хоста най вероятно е блогспот уведоми гугъл за крадено съдържание ще му се зарадват много

колкото до самия пич ето го

kyko.jpg
kyko.jpg


още малко инфо за спамещата му персона тук
HTML:
http://www.blogger.com/profile/02860729514009122184
мощно коментира по чуждите блогове вкл и на членове на предприемач (за да не ме обвини някой в подстрекателство на интриги във форума, няма да казвам на кои)

роден е на 24 март 1973 ето автобиографията му
HTML:
http://bgpatientsprotest.wordpress.com/about/
ако искаш още малко да се ровиш ето му профила и в дира
HTML:
http://clubs.dir.bg/showprofile.php?Cat=8&User=pi4iskamsite&Number=1949326598&Board=compgraf&what=showthreaded&page=&view=&sb=&part=1&vc=1
в уеба
HTML:
http://web-bg.com/user.php?login=kyko
уф тоя се е регвал дето му падне - честно писна ми да се занимавам с него ако мислиш, че ти трябва още инфо пиши ми на лс

ето ти домашния му телефон и адрес в софия - имай предвид, че не знам колко е актуална информацията - не съм му звънял

832-95-42
ул. Тимок 51, ап 17
 
Последно редактирано:
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Ако той е към блогспот.ком забрави да го съборим :( Но ако не е просто лошо му се пише ;)
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Ау, мама му стара.. такъв наглец, нямате представа как се нервя, понеже на този плагиатски сайт съм попадал доста пъти и беше почнал да ми допада, все пак има и доста последователи.. сега като се сетя за онова заглавие "Пич, направи/ оправи ми сайта!", направо ми се иска да му смачкам физиономията..

Едит: нещо не мога да намеря текст, по-дълъг от 5 реда в оргинала, кое точно е краднал?
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Уф, тази нощ ще мисля пъклен план :rolleyes:
не се притеснявай ... нали знаеш че важното е професионализма и доверието , които в един момент ще си проличат :wink:

това че някой взел чужда идея ...нормално като няма своя .....
странно ми е друго , това че и двата сайта се преплитат с новини с политически нотки..
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

не се притеснявай ... нали знаеш че важното е професионализма и доверието , които в един момент ще си проличат :wink:

това че някой взел чужда идея ...нормално като няма своя .....
странно ми е друго , това че и двата сайта се преплитат с новини с политически нотки..
Ади, мерси за успокоението! Ама за каква политика говориш, не разбрах.
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Абе не знам аз ли съм тъп или к'во? :O
Гледам двата сайта... виждам прилика само в името на домейна и тайтъла. Не съм разгледал всичко подробно, но найстина не виждам много общо м/у двата сайта. Идеи се отнемат ежедневно. Vbox7 -> YouTube..., пълно е с блогове за мобилни телефони, пълно е с блогове за автомобили и куп други идеи, които се препокриват. И двамата просто преоткривате топлата вода. Преди доста време съм виждал подобни сайтове. Не с толкова екстри, но тогава времето и средствата не ги позволяваха. В случая говорим за идея. Според мен не си струва всичко това. Можеш да му пишеш като културен човек. Ако те разбере - разбере, ако не - не.
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Благодаря на всички, които писаха по темата.Много ми помогнахте със съветите и мнението си.Предлагам да прекратим темата, че плана за действие е вече в главата ми и не искам да продължаваме да пишем по нея, като имам нещо предвид.
newebie - Маргарита Михнева трябва да те покани за дясна ръка !
Сложи всички разследващи журналисти в джоба си !
Моля ви пак , не пишете повече по темата засега !
 

Горе