SOS-Искам помощ с бърз съвет

От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

@ brad1985 не говоря за политика само предполагам че има нещо лично в случая ....

и нали разбираш че докато не се заключи темата може всеки може да пише и да дава съвети:) ...дори и този който обвиняваш може да се появи да напише нещо ...така че помоли админите

иначе твоя сайт го разгледах с по голям интерес ...само лилаво-розовото ми дойде в повече :)
 
Последно редактирано:
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Незнам какво си намислил да му правиш на човека, обаче трябва да помислиш и върху това, че рано или късно ще стигне до тая тема и не се знае какви може да ги забърка пък той на свой ред!

По добре му пиши да се разберете нещо. Иначе може да си докараш повече проблеми, отколкото решения.
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

@ brad1985 не говоря за политика само предполагам че има нещо лично в случая ....

и нали разбираш че докато не се заключи темата може всеки може да пише и да дава съвети:) ...дори и този който обвиняваш може да се появи да напише нещо ...така че помоли админите

иначе твоя сайт го разгледах с по голям интерес ...само лилаво-розовото ми дойде в повече :)
Ади, аз вече писах, че сайта НЕ Е МОЙ, а само съм поработил по него и естествено съм емоционално свързан с него.Това разбира се, че е лично отношение, няма какво да е друго.Мнението ми е, че които и два сайта да хванеш в интернет си имат + и - = няма защо да обсъждаме това сега.
А как да помоля админите да заключат темата ?
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Незнам какво си намислил да му правиш на човека, обаче трябва да помислиш и върху това, че рано или късно ще стигне до тая тема и не се знае какви може да ги забърка пък той на свой ред!

По добре му пиши да се разберете нещо. Иначе може да си докараш повече проблеми, отколкото решения.
Нищо по-специално няма да му правя, защото и срамът убива !
Нека го е срам от себе си.
 
От: От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Нищо по-специално няма да му правя, защото и срамът убива !
Нека го е срам от себе си.

Абе не знам, от какво трябва да го е срам, при положение, че аз първо не виждам много текст в уеб страницата, въпреки че се поразрових из сайта в търсене на релевантни на постнатите в блога му текстове - не открих нищо.. пък и той доколкото разбрах си ги е пренаписвал/ преразказвал, добавяйки по нещо от себе си, така че.. Все пак ти си знаеш най-добре, успех при решаването на проблема!
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

След бърз преглед големи прилики не виждам. Да, тематиката е сходна, но има много сайтове на сходни тематики. Дизайнът е различен, както и навигацията. Няма да е зле ако показваш подобни или еднакви материали да го правиш с двойка линкове (оригинал/фалшификат), защото аз трудно откривам нещо общо между двата сайта освен идеята, а идея дори не може да се патентова.
 
От: От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

След бърз преглед големи прилики не виждам. Да, тематиката е сходна, но има много сайтове на сходни тематики. Дизайнът е различен, както и навигацията. Няма да е зле ако показваш подобни или еднакви материали да го правиш с двойка линкове (оригинал/фалшификат), защото аз трудно откривам нещо общо между двата сайта освен идеята, а идея дори не може да се патентова.
Да, не може да се патентова, но могат други неща да се направят.
Примерно ти година развиваш сайта http://animerulezzz.org/ и аз понеже ти харесвам идеята и сайта, утре отивам и си купувам домейна http://animerulezzza.org/ , задавам му TITLE -AnimeRulezzz - Вманиачен аниме фен сайт, задавам си метата, харесвам си и твоята статия :
"На 05.04.09 в Япония беше излъчен първият епизод от новата поредица по Full Metal Alchemist"
обаче я написвам така :
"Първия епизод на супер поредицата.....името... беше излъчен скоро в Япония.Това се случи на 05.04.2009."
След това съм много активен по соц.мрежите и... съм номер 1 в Гугъл.
Излизам за нула време преди теб по думата "аниме сайт" например.
Ами аз, ако използвам такива способи ще ме е срам от себе си, разбира се.За теб не искам да питам как ще се чувстваш.
Ако кажете, че това е нормално и в реда на нещата, тогава почвам да си правя predpriemacha.com, predpriemachka.com, dira.bg, dirka.bg и т.н. до безкрай.Може и googla.com да си спретна, ама нали знаете как google си защитава правата.Всичко е извън индекса, ако започва с нещо подобно на goog.
Има ли смисъл да се точи вече темата.Който разбрал - разбрал.
Добре дошли в страната на невероятните възможности - БГ !
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

не се ядосвай де...разбрахме , че не искаш по вече съвети :)

между другото predpriemachka.com става за социална мрежичка :)
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

не се ядосвай де...разбрахме , че не искаш по вече съвети :)

между другото predpriemachka.com става за социална мрежичка :)
Шшшшшт ! Да не чуе някой !:lol:
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

Това с домейните с подобни имена е стар трик и се прави масово от abuser-и по цял свят. А краденето на динамичен content (т.е. такъв, който се обновява) също е трудно начинание, а и понякога не е само до content. Има неща като услуги, които с крадене няма как да предложи крадецът.
Иначе си спомням, че при мен имаше опит за кражби и копиране мотамо, но бих казал, че си беше повече смешно отколкото вредно за мен.
А това с title-то трудно ще се позиционираш над мен, тъй като във всички търсачки за името на сайта се позицинирам най-горе, а също и за комбинации от някои думи. Навремето ползвах дори малко black hat методи и излизах на челни места за камари комбинации от думи, но алгоритмите на G много се измениха през последната година.
И все пак ако заглавието ти е уникално и го няма никъде в мрежата преди това, след това ако попомпиш линкове наред в директории и тук-там из форуми и блогове, трудно някой ще се позиционира пред теб за името на сайта ти.

В твоя случай мисля, че ти е нужно подобрение в дизайна (защото на мен леко отблъскващо ми действа този цвят, т.е. прекалено искрящ е) и да попомпаш малко хаотични обратни линкове. Като за начало добави си линк до сайта в подписа тук.
 
От: SOS-Искам помощ с бърз съвет

E, ето ме и мен, "крадеца", "плагиата"... Както някои предположиха по-горе, аз също попаднах на тази тема и съм... ИЗУМЕН! :shock:

Защо? Защото откривам някой да разпитва как "да ми зашие един", представяйки ме за плагиат на негово съдържание и да се вихри и да мисли "пъклен план" за справянето с мен, посочвайки всякакви мои лични данни, открити от него в тази "неравна" битка.

Интересно дали не би трябвало аз на свой ред да вляза в битка и да заведа срещу този "някой" дело за клевета?! Повечето от вас са се отнесли сериозно към обвиненията и са хвърлили око на въпросния мой "плагиатски" Направи си сайт! и са установили, че крадено съдържание в него не само няма (напротив, други сайтове крадат от него), но и всичко написано е 100% авторско. Та, как мислите?

А може би просто въпросният "някой" цели да популяризира себе си и сайта си, използвайки евтин и стар похват като вика "дръжте крадеца".

Ще използвам случая да кажа, че дори не съм подозирал за съществуването на неговия сайт, когато преди 3 г. започнах да развивам "Направи си сайт!", с идеята да споделям в него полезна практическа информация за всички онези, имащи желание да развият свой сайт, сами.

И в отговор на неговите обвинения, вместо да ги отхвърлям тук, ще го помоля да направи най-простото нещо - да ги докаже! Както и други вече го подхвърлиха, когато обвиняваш в плагиатство, трябва да се посочи източника, но трябва да се посочи и краденото съдържание, за да може всеки да се увери в твърдяната "кражба".

Ще добавя само още нещо, което вярвам ще е интересно за всички, интересуващи се от темата за плагиатството в Интернет: преди дни, мой-гост автор, съдия и лектор по авторско право, публикува в сайта ми обширен материал с практическа насоченост, точно за това какво и как да направим, ако установим, че някой ни копира. Предоставям адреса на публикацията и на моя "обвинител", в отговор на нуждата му от съвет по "проблема" с мен.

Статията е: Практически съвети за защита срещу плагиати
 

Горе