space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

не знам ... не ми се говори за свирки... адсенс загубите как да е ще ги преживея
но за тези три дни ще загубя поръчки между 1 000 - 4 000 лева
карай ще го преживеем :)
 
Re: От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

https://www.space.bg/phpmyadmin/

MySQL сървъра бачка, така че аз експортвам всичко и си събирам багажа от там

Явно следят темата и го спряха:lol:.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

не знам ... не ми се говори за свирки... адсенс загубите как да е ще ги преживея
но за тези три дни ще загубя поръчки между 1 000 - 4 000 лева
карай ще го преживеем :)

Аааа, вече не ти се иска да си спомняш, а? ;)))

А не трябва да се задоволяваш с "ще го преживеем". Затова сме няма да имаме успех в нищо...защото се оставяме някои като Спейс.Бг да ни прави на мишки.
AMOUN точно ти ли го казваш това: "ще го преживеем"?
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Много е омекнал .. какъв беше в началото :D
По темата : Трябва да е доста сериозен проблема за да им отнеме толкова време. Досега не съм чувал за 3-4 дни дaун ..
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Много е омекнал .. какъв беше в началото :D
По темата : Трябва да е доста сериозен проблема за да им отнеме толкова време. Досега не съм чувал за 3-4 дни дaун ..


Най-тъпото, че нито ги има някакви, нито нищо... сякаш никой не си е плащал хостинг !
Това не е отношение.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Аз отначало си помислих, че нещо съм сгафил и са ми изтрили акаунта, защото не можех да се логна. Успях в последната секунда да си дръпна базите и да си преместя сайтовете, които вече работят добре на друг хостинг. Вече 7-8 часа нямам отговор от съпорта. Поне нещо автоматично да пуснат да отговаря, че имат проблем.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Работата е повече от сериозна, сега дори сайтът не им се отваря.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

А бе не е приятно, ама си спомням как дир.бг стояха 1 седмица без сайт, или как дата.бг си обновяваха структурата и дизайна с месеци и нищо не работеше, или как вирус порази twitter, наскоро и скайп се срина.. случва се, какво да се прави, но е крайно неприятно :)
 
Обаждам се само да потвърдя това дето говори Томов.

Втори unmanaged ВПС си взех преди около 8-10 дни - съвсем юзър-френдли, още като се логнеш може да си избереш операциона система ЗАЕДНО с контролен панел по избор - Kloxo или промоционален Plesk. Оттам имаш само да си създадеш един юзър и си в познати води. Има много за човъркане на който му е интересно, ама и нищо повече да не бараш, пак си върви.

И не само върви ами фърчи, нищо че сървърът е в Аризона. Сайтовете се отварят все едно са хоствани в България. Вярно че 1 път спря за 20-30 минути ама засега други проблеми няма, пу да не му е уроки...

От споменатия webhostingtalk си го харесах. Разгледайте - има чудни офертички. Само сърчнете за фийдбек за въпросната компания преди да се мятате.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Аааа, вече не ти се иска да си спомняш, а? ;)))

А не трябва да се задоволяваш с "ще го преживеем". Затова сме няма да имаме успех в нищо...защото се оставяме някои като Спейс.Бг да ни прави на мишки.
AMOUN точно ти ли го казваш това: "ще го преживеем"?


е аз действам през това време, вече преместих главния сайт на друг хостинг... :)
ама да ги псувам при положение че отначало помогнаха доста с преместването не върви...
сега всеки ги псува, ако и аз ги псувам няма да е интересно...
то е готино да псува когато другите не го правят :)
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Има светлина в тунела - пуснаха ftp-то
с бекъп от 20 февруари така като гледам...

Е нали под всеки план пишеше "Ежедневен backup"? Някой въобще успя ли да се свърже с космонавтите и да получи отговор?
 
Re: От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

А бе не е приятно, ама си спомням как дир.бг стояха 1 седмица без сайт, или как дата.бг си обновяваха структурата и дизайна с месеци и нищо не работеше, или как вирус порази twitter, наскоро и скайп се срина.. случва се, какво да се прави, но е крайно неприятно :)

това сега не е единствения им проблем. от месеци хостинга им е пълен боклук. сайтовете си ги чакам по 1 минута да заредят. елементарни wp сайтове с по 20 поста вътре. самия space.bg с контролния панел и phpmyadmina също.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

ми така става отначало като са нови има малко сайтове и сървърите фъркЪт..
ама после като земат се катерят много маймуни на клона...
и така те се мъчат ниска цена да искат за да са конкурентни и тъпчат ...
давай още може още може :)
и така става не е само при тях и при други хостове е така :)
кофти ми е за тях това сриване ще накара много народ да ги изостави...
но така е живота е гаден :)
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Местете се сега при по-големите, аз от по-големите се махнах и дойдох на спейс.бг .. като 2 пъти подред един от най-големите хостинг доставичци ми връщаха бекъп с 2 седмици назад и изгубих сумати информация, дори не го потвърдиха, че са го направили, проблема си бил в мен или в БТК, какви ли не теории ми развиха. Как ще е проблема в мен, аз си спя и на сутринта ми няма точно 2 седмици назад информацията в сайта. И така 2 пъти подред.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Аз съм предплатил за 3 години, какво да кажа :)

Edit: Просто е гениално от SEO гледна точка да върнат статус 404 на всички сайтове. Върнете 503 или 500 да знае ботът, че имате проблеми, а не 404 и да отпише сайтовете съвсем.
 
Последно редактирано:
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Който има по-малък сайт може да ги псува, но който има по-голям и от всички споделени хостинги подред са го помолили да се маха или да си купи VPS (дори в СуперХостинг), ще си трае. Мамка му, писна ми да съм "майстор Тричко знае всичко". Искам просто да си пълня сайтовете, да си гледам съдържанието, а не да съм експерт но PHP, MySQL, че ако си на VPS, чат-пат трябва и да си ги обновяваш..... така че, за тези, които имат по-големи сайтове, но не отбират грам Linux, ще си траят и ще си налягат парцалите :) Единствената алтернатива е Cloud.bg, но и тях съм ги виждал да се дънят (нали BLife е там). Плюс тва нямат флекси хостинг, а някакъв универсален план, на който на всичкото отгоре виждам цената се е вдигнала, или пък във всеки случай не е евтин. Така че....

P.S. Апелирам повече БГ хостинги да си пуснат клаудове... замислете се.. има една маса фирми, които се бият за клиенти със сайтове около или до 5000 посещения.... вече се нароиха и камара хостове за експерти по мрежови комуникации, демек VPS-ове.... но няма хостинги за сайтове, които имат повечко посещения, но не искат да си менажират собствен сървър... за мен това е празна пазарна ниша....
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

За 2 дни имам загуба към 100 евро от продадени рекламни позиции и днес рекламодателите започнаха да ме питат какво става. От спейс-а пък се бъзикат с мен след като не ми отговориха на 2 мейла. Ако утре сутринта стана и сайта ми не е онлайн, което е силно вероятно ги чака голямо мъмрене.
На всеки може да се случи да има проблеми ама да не ми отговарят на мейлите е вече прекалено!!!
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Аз се радвам само че стана проблема по празниците и народа си е по селата да плюска... но утре като се върнат и почнат да кликат и ги няма сайтовете ще е мого кофти работата:)
мъмрене звучи много леко...
не че ще ги стресне... те колко псувни са отнесли днес...
сигурно кихат и ги сърбят задниците :)
да се стягат и да пускат дева
 

Горе