space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

http://www.my-ip-neighbors.com/?domain=77.77.142.134

Ето това е най-оборотното IP на Space.bg... а иначе, ти със сигурност си прав, но замисляш ли се колко знания и колко часове в разучаване на Linux и уеб сървъри си вложил, за да достигнеш до тези изводи? Все пак, мисля говориме за най-подходящия хостинг за масовия потребител, а не експерт по мрежови комуникации :) Иначе аз съм сигурен, че ти очевидно можеш да си пуснеш една машина вкъщи (с PON или Мегалан), и ако си сложиш UPS, да постигнеш най-добрия ефект :) Аз, признавам си, нямам познанията :) Не съм работил на Linux и ако реша да си взимам VPS, ще трябва да инвестирам още една камара часове в разучаване на това как работят виртуалните сървъри, вместо да си гледам сайтовете...

... и тук е мястото да кажа, че поне по моя опит, единственият споделен хостинг, на който биха те влези, дори да имаш над 10 000 посещения дневно, е тип "cloud"... Ако не съществуваше клауд хостинга в България, досега и на мен щеше да ми се е наложило да разуча VPS-ите и да ползвам такъв... за добро или зло, засега са ме спасили от това :)
 
Последно редактирано:
Прав си за едно - искат се познания. Но дори и за масовият потребител може да се приложи подобно решение, стига той да пожелае да инвестира 40-50 лева за свястна конфигурация на машината му. Що се отнася за "home hosting", един UPS в никакъв случай не решава нещата. В момента работя на xeon e5620, който дава в пъти по-добри резултати от който и да е било десктоп процесор. Разполагам с интернет, който ще ми позволи да захраня не 100к импресии, а 1 млн дневно, но не само това е от значение. По ми е практично да давам ~500 лева за впс хостинг на годишна база, от колкото да инвестирам 2000 за сървър + 35/45 лева ежемесечно за интернет + ток. Нали знаеш, че освен процесор, интернет и захранване, имаш и бързодействие на твърдите дискове, рам памет, раид масиви и.т.н Евтиното, в 99% от случаите излиза по-скъпо.

П.П. От наблюденията ми в последно време, оставам с впечатлението, че всеки се плаши да премине на VPS, не защото ще му излезе по-скъпо, а защото не знае или по-скоро го е страх дали ще се справи с конфигурацията му. Все повече се замислям за идеята да пусна оферта за първоначална инсталация и настройка на всички необходими компоненти за сравнително ниска цена (да се чете ~2xМесечната такса за впс-а).

Едит: Имаш ряпа за начина по който се обосноваваш. Най-накрая да се постигне успешен диалог/обсъждане на тема с някой в тоя форум :)
 
Нещата стоят мега зле от доста време. В началото ги биваше, но явно станахме много маймуни на клона, а те не правят нищо по въпроса. Дори и техните сайтове с контролния панел, phpmyadmin и т.н са забиват доста често. Само да ми остават сводобни ден-два за пренастройване някой път и ще се спасявам от там.

Това дават сайтовете ми при тях в момента: The connection has timed out .......
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Същото ми е мнението като на vaskoa,
в началото наистина бях очарован и от съпорт и от хостинга и от всичко и съм ги препоръчвал (и във форума съм писал) - обаче от началото на тази година имаше през ден претоварване... последните 2 седмици по-рядко и за по-кратко се случваше, но...
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

АБЕ НЕ ЗНАМ АМА НЯМА ХОСТ И СЕГА...
ВЕЧЕР СЪМ ПО ДРУЖЕЛЮБНО НАСТРОЕН НО СУТРИН...

ЩЕ СИ СЪБИРАМ БАГАЖА ЯВНО
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

АБЕ НЕ ЗНАМ АМА НЯМА ХОСТ И СЕГА...
ВЕЧЕР СЪМ ПО ДРУЖЕЛЮБНО НАСТРОЕН НО СУТРИН...

ЩЕ СИ СЪБИРАМ БАГАЖА ЯВНО

Моите сайтове също не се зареждат вече повече от час. Изпратих им писмо с приложен линк към темата, надявам се да има положителна промяна, в противен случай и аз ще си местя проектите.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Дано оправят проблема скоро, явно не е малък... :(
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

От вчера вечерта (около 20 часа) 1 сайт при тях не се отваря, 2 мейла никакъв отговор!
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

То темата съм я започнал относно претоварването, но в момента се разбра, че има съвсем по-сериозен проблем.
Дано се справят с проблема... доста време мина като гледам.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

И на мен ми отговориха.. по мейл:
"За съжаление имаме много тежък технически проблем с файловия сървър, поради което почти никоя от услугите ни в момента не функционира. В случай, че сме успяли да намерим всички причини за този проблем и съответните им последици, считаме, че услугата трябва да бъде отново достъпна в рамките на 2 часа."

Е аз поне уважавам, че винаги са откровени в отговорите си.... досега другите винаги са лъжели-мажели, като имат проблем.... та с две думи, стискам им палци :) Поне факт е, че такъв сериозен проблем се случва за първи път. Прави ми добро впечатление също, че в последния месец се появиха ного нови хора "техническа поддръжка", силно се надявам, че ще се развиват...
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

А бе случват се такива работи, по-важно е как ще се отстранят и неприятните последствия да бъдат минимални :)
 
Вярно, че се включих с малко различно предложение в темата, но пък сега съм длъжен да кажа - не дейте ги зачерква толкова бързо. На всеки се случва да има технически проблеми, които искат повече от предположеното/желаното време за решаването им.
Все пак е петък срещу събота вечер, а тогава трудно се намират резервни части :)

Предполагам от space.bg, ще излязат с официално становище, тук във форума, след като отстранят проблема и погледнат линка към тази тема.

П.П. И аз онзи ден имах даунтайм от 4-5 часа и ето какъв бе отговора от доставчика ми:

Hello,

There was a problem with the APC power controlled which also provided power to the network switch. What was initially assumed to be a faulty switching device was later found to have its root problem buried in the APC power supply unit.

We had to replace the APC unit, in turn shutting down all servers and then powering them back online. VMs are coming back online right now, if your VM is not online within the next 10 minutes, please respond to this ticket. There is no need to reply if you do not have any problems.

If you feel you need to be compensated for this downtime, please contact the billing department for a 50% service credit.

Kind Regards,
........
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Относно резервните части, силно се надявам, че това не е проблем, защото доколкото виждам Space.bg имат много общо със CNSYS, дори са на един адрес... CNSYS са основен дистрибуор на HP, а Space.bg са оборудвани с HP от горе до долу.... така че надявам се, ако имат проблем с техниката (очевидно), това да не е проблем... :)
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

ЗАКЛАХА НИ....

не дават гаранции до понеделник че ще оправят хоста...
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

ЗАКЛАХА НИ....

не дават гаранции до понеделник че ще оправят хоста...


ХАХАХАХАХ...Ти вярно ли?
AMOUN за разстрел си...помня преди няма година ги хвалеше Спейс.бг като думите ти бяга "иде ми да им врътна по една свирка на всичките"...та викам да ги пробвам...

И на мен не ми се отварят два сайта - добре, че са боклуци и нямат голямо потребление.

А като гледам така - слушам.ком са на хостинг от спейс.бг...късметлии!


Май само СуперХостинг е надежден...
Истината е в СуперХостинг!
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Кво се занимавате с тия кретени, доста редовно си четат, темата, даже вчера имаше човек от там, който гледаше темата - дори не си направи труда да напише нещо.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

WTF??
Amoun, ти сериозно ли?
Така ли са ти казали?
Аре стига бе братче... тва ми се вижда супер несериозно...


И не дават гаранции...

щото трябва всички да си изтеглим сайтовете от тях.

Забелязвам сайтове с между 4-9000 уникални...те какво? 4 дни им изяжда много средства, а да не говорим за потребителите!
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

https://www.space.bg/phpmyadmin/

MySQL сървъра бачка, така че аз експортвам всичко и си събирам багажа от там, защото вече за втори път им се случва да се дънят по този начин, а аз губя пари и доверие от клиенти.
 

Горе