space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Ами на Space.bg е авторска разработка, мисля и на host.bg. Аз метнах един сайт с 10 000 посетители дневно на host.bg наскоро (слава Богу го изнесох от Space.bg), засега не са мрънкали... верно, пазя ги засега и съм оставил най-тежкия поддомейн да стои към space.bg, от страх да не ме изгонят... Аз мисля, че повечето разумни компании, вкл. host.bg са поставили някакви лимити - брой паралелни връзки по http и към mysql, пък ако ги надвишиш, няма да те гонят, а просто излиза Internal server error... и ти или оптимизираш нещата, или се махаш.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

И да посъветвам, ако някой реши да "бяга" от Space.bg... винаги търсете някоя фирма, която не използва cPanel, а си е разработила собствен админ панел... защото cPanel-ът сам по себе си гълта много ресурси, а толкова по-малко ресурси за потребителите... доколкото знам със собствени панели са Host.bg, CBOX, за други не знам... защото cPanel има хиляди джажди, вярно, лесно е за начинаещи и има много удобства, но пък е кът откъм процесорно време. Поне аз така мисля...

P.S. dekemvri не го пиша за теб специално, писали сме по едно и също време...

Тук съм длъжен да те поправя. cPanela НЕ се включва в процесорното време, защото това не е твой софтуер и не е твоя отговорност колко ресурси поема, моля не подвеждай потребителите.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Аз не съм казал, че на теб ти се включва - прочети внимателно - казвам, че ПРИНЦИПНО cPanel заема повече ресурс от собствена разработка, защото идва готов с хиляди джиджавки. И реално за едни и същи параметри една фирма може да си позволи по-малко потребители на сървъра... и или слага високи цени, или имаш нищожно процесорно време.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

То ако разсъждаваме така, ако аз имам хостинг фирма и поръчам къстом панел, ще вдигна цените, за да избия парите, които съм дал за тоя панел примерно, щото едва ли ще са малко.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Ами според мен в случая, в България, който може да си направил собствен панел, си е пуснал собствена фирма... само дето админът и разработчикът на Space.bg забегна в чужбина - и много правилно, защото беше на светлинни години пред всички останали.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Йо, сайтът ми тръгна. Дано е оправен проблемът :)
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

аллах акбар!!!!
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Оф слава Богу, и моят. Извинявам се на Н.Н., ако по някакъв начин съм го обидил с моите писания, но и той знае, че по сървъра нищо не е ъпдейтвано и проблемите зачестиха... И сега вече идва въпросът къде да се мести човек, но май не е за тази тема. И все пак, ако някой знае фирма със собствен панел подобно на Host.bg, Space.bg и Cbox (поне така изглежда и при CBOX), нека да каже, ако е удобно... Предварително благодаря, ако някой помогне.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Оф слава Богу, и моят. Извинявам се на Н.Н., ако по някакъв начин съм го обидил с моите писания, но и той знае, че по сървъра нищо не е ъпдейтвано и проблемите зачестиха... И сега вече идва въпросът къде да се мести човек, но май не е за тази тема. И все пак, ако някой знае фирма със собствен панел подобно на Host.bg, Space.bg и Cbox (поне така изглежда и при CBOX), нека да каже, ако е удобно... Предварително благодаря, ако някой помогне.

За къв ти е тоя собствен панел? Цбокс е манжда с грозде ... и е скъпо :)
1. вариант едно споделен хостинг, суперхостинг или ИЦН, аз лично ползвам и препоръчвам първите
2. вариант две: ако толкова много желаеш собствен панел понеже те е страх от процесорното време, хващаш си един ВПС и си инсталираш всичко сам и си го ъпдейтваш и си го мажеш както ти душа иска ( тук има един недостатък, че като омажеш яко всичко (както аз обичам да правя) нема кой да напсуваш от съпорта) виж jump.bg или delta.bg имат интересни предложения.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Да, мерси хорасио... ами аз всичко си правя сам.. ако взема и със сървър да се занимавам, вече ще ми дойде много... да не говорим, че ако разбирах чак толкова, не бих по цял ден пълнил като редактор някакви жалки сайтове, а бих отишъл да работя в някоя техническа фирма за два пъти повече пари... а между другото, който е на Space.bg, вие имате ли достъп от админ панела до базите ви данни, защото ми пише "Няма създадени записи!" - исках да си ги сваля. Също няма достъп през sftp. Ще пиша на поддръжката, въпреки че вече веднъж му писах да му се извиня.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Споко, ще пуснат всичко. Предполагам изисква още малко време. И миналия път беше така :)

Да, мерси хорасио... ами аз всичко си правя сам.. ако взема и със сървър да се занимавам, вече ще ми дойде много... да не говорим, че ако разбирах чак толкова, не бих по цял ден пълнил като редактор някакви жалки сайтове, а бих отишъл да работя в някоя техническа фирма за два пъти повече пари... а между другото, който е на Space.bg, вие имате ли достъп от админ панела до базите ви данни, защото ми пише "Няма създадени записи!" - исках да си ги сваля. Също няма достъп през sftp. Ще пиша на поддръжката, въпреки че вече веднъж му писах да му се извиня.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Хубаво че съм на трева и хапчета от няколко седмици и не го приемам вътрешно...
че едни от най-важните ми сайтове са при тях. :)
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Още един съвет към потребителите на Space.bg - не действам против фирмата, нямам нищо против тях, но мисля в информационна свобода всеки трябва да издържа на конкуренцията, а не да живурка само защото си има "крепостни селяни". Аз вече съм си преместил половината сайтове, но сега ще преместя и останалата половина на cloudflare.com. Това е безплатен DNS хостинг, който освен това действа като прокси и защита от хакери, абе мега-яка услуга, и безплатна. Та поне ще си пренасоча DNS-ите на сайтовете там, ще си пазя пресен бекъп често, и следващия път ако се случи така директно качвам всичко на друг хостинг и сменям DNS-ите в Cloudflare, обновява се за минута.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Лично аз си изтеглих всички сайтове от space.bg след един много сериозен срив в системата им
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Не знам кой какво тегли, но откакто мина сривът умишлено гледам http://www.my-ip-neighbors.com/?domain=njoybg.com , пробвам произволни сайтове от този списък ако случайно информацията е кеширана, но никой не се маха, дори сайтовете на bTV Media Group... :) Числото си стои 217. Иначе аз бих бил доволен да се поосвободи малко, че просто вече ми писна да мисля за ограничения и лимити и споделени хостинги, та ако се махнат малко от сайтовете, поне ще се поосвободи трагичният международен канал от 2 мегабита, представете си :( И това за цялата фирма.
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Е честно казано и по-зле може да е.... надявам се поне ако някой се учи да се научи как да обнови PHP до по-нова версия или поне да инсталира две паралелни версии ;) Уж обещават и нови сървъри, но направо не смея да попитам докъде са стигнали.

Но май е истина, че Space.bg бе реализиран от един блестящ студент, който продължи образованието си в чужбина :( Доколкото знам, в началото, в "цветущия" период на Space.bg там работеха именно един студент и един университетски преподавател от СУ. То и аз малко на сляпо ги бях избрал, но в този период бях изгонен от доста от останалите фирми, заради натоварване.

P.S. А като казвам, че не е толкова зле - на всички фирми се случва да им паднат сървърите чат-пат. Разликата е, че при повечето се случва по-често (около веднъж седмично), но за по-кратко (10-15 минути), докато при Space.bg - по-рядко (веднъж на месец-два), но за по-дълго (от половин час до 3-4 часа). :)

Другото дразнещо нещо е, че международният канал е само 2 мегабита. Не знам дали би им струвало твърде много да го увеличат, след като ICN например са в същия колокейшън център май (Interoute), а казват всеки сървър имал свързаност от 100 Mbit към чужбина (думи на съпорта).
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

След днешните проблеми ми преля и преместих сайта си на друг хостинг . Използвах услугите им от 06.03.2009 и в началото бяха перфектни, дори сами бяха предложили да оптимизират кода на един сайт . Поддръжката ми отговаряше за броени минути - винаги любезни, готови да помогнат . Много грамотни хора работеха, които явно от доста време не са свързани с фирмата . Сега нещата са оставени на самотек, не виждам никакво развитие, а проблемите в последно време се задълбочават .
Пожелавам им успех и дано си стъпят на краката, защото заради добрите спомени си остават много уважавана фирма от мен !
 
От: space.bg - напоследък да имате проблеми със сайтовете при тях?

Ами то и отговорите им от съпорта нямат нищо общо с тези от едно време.

и аз днес вече изместих и останалите сайтове - оставих при тях десетина които са по маловажни.
 

Горе