svatbite.com и autobg.eu - таен търг

mvmrik

Well-Known Member
Рейтинг - 94.4%
17   1   0
Пускам сайтовете за продажба, понеже никой не се занимава с тях от известно време и така си седят. Ако някой иска, може да предложи цена. Търгът е таен, за това определете колкото ви се дават. Естествено, ще спечели този, който даде най-много, но това не ви пречи да кажете вашето предположение, каквото и да е то.

Информация за сайтовете:

И двата са със система XOOPS, която е open source, дизайните също са безплатни. Всички статии в сайтовете са уникални, писани са ръчно. На мой сървър са, така че не ги давам с хостинг. Който ги купи ще получи файловете и базите, да си ги прехвърли при него.

svatbite.com прави по около 100 уникални дневно, без да са добавяни статии скоро. Има фейсбук страница към него с 314 фена.

autobg.eu прави по около 20 уникални дневно, преди като се добавяха статии бяха повече, но скоро и там не са публикувани. Има фейсбук страница със 78 фена, а обявите от сайта се публикуват автоматично там.

Това е, някой ако иска повече информация може да ми пише тук или на skype: mvmrik

Търгът ще бъде до сряда 12 септември, включително. Определил съм сравнително ниски резерв цени за двата сайта, които ако не бъдат достигнати, няма да има продажба. Пратих ги на Blinki, така че ако има някакви проблеми, той ще ги потвърди.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

За сега никой нищо не е наддал. Или сайтовете са изключително глупави, или на никой не му се занимава, защото все пак е таен търг и можете да предложите колкото поискате, дори и 1ст. Каквато и да е причината, ако до края на търга остане така, тези сайтове ще бъдат зарязани и ще изчезнат като изтекат домейните.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

autobg.eu - цената за подновяване на домейна същата като за рег ли е?
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Ами домейните са от superhosting, така че предполагам ще си е на редовните им цени за eu домейн.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Има едно предложение за svatbite.com, но все пак е таен търг, няма да казвам какво е.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Има едно предложение за svatbite.com, но все пак е таен търг, няма да казвам какво е.

Каква е идеята на този таен търг ? Другият човек може да е дал 20 лв, а аз да съм склонен след неговото предложение да дам 30, но като не знам колко е дал той как да предложа повече от него .. ? Не мога да хвана идеята.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Точно това е целта на тайния търг, всеки да предложи максимума си, без да знае какво са дали другите.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Как стои положението с правата за снимките в сватбите.ком?
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Как стои положението с правата за снимките в сватбите.ком?

Снимки от гугъл, сестра ми ги е намирала, тя е писала и статиите. Някои може и сама да ги е снимала или преправяла :)
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Последен ден, има няколко предложения, но ще подскажа малко - до сега нито едно не е над резерв цената, което означава, че ако завърши така деня, никой няма да получи сайтовете. На мен ми е все едно, защото не са мои, писали са други хора в тях, просто са на мой сървър, но аз печалба няма да имам от тях. След края на търга ще напиша какви са ми наблюденията като цяло.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Такааа, търгът приключи, никой не спечели. Искам да кажа, че бях обявил резерв цени от 100 лева за svatbite.com и 50 лева за autobg.eu. За сватбите предложиха няколко човека по 50 лева, а имаше предложения и от сорта на 15 и 20 лева.

Сега искам да си кажа мнението по този въпрос. Не мислете че го приемам лично, защото тези сайтове дори не са мои, нито съм писал аз статиите.

Просто ми е смешно, направете си сметка, да речем за svatbite.com - в него има около 320 уникални статии, към 100 посещения дневно, домейна също не е лош според мен. Има фейсбук страница с 315 души (между другото всички са се записали сами, без никакви други методи). Та според някои - този сайт струва 15 лева, че то домейна е по-скъп. Само ако сметнете стойността на статиите, на каквато и да е цена, пак си е подигравка въобще да се предлагат такива цени.

За autobg.eu нямаше нито едно предложение, може би никой не е харесал сайта, за това не мога да кажа нищо за него.

Както и да е. Просто искам да си кажа мнението, явно с такива сайтове нищо не може да се прави, аз за това и съм се отказал, повече не се занимавам, защото няма никаква изгода от тях. Замислете се, дали въобще си заслужава цялата тази работа - да правите сайт, да се опитвате да го развиете, да пишете, а накрая някой да ви даде 20 лева за него! Пак казвам, че не се опитвам да се оплаквам или нещо подобно, на мен ми е все едно, защото изгода нямам от продажбата на тези сайтове. Като цяло положението ми се вижда много зле. А тези сайтове, след като се оценяват на тези суми, значи въобще не заслужават да съществуват. Няма да се подновяват, нито ще се продават. Ще си заминат, както се е случвало с много други. Когато фактите говорят, няма какво друго да кажем ние :) Това за мен е умряла работа и въобще не си заслужава. Само се хабите с тези сайтчета, а това време можете да го използвате за нещо друго.

Просто се замислете, това за мен е работа на вятъра.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

За някои неща си прав, за други - не.
Само не разбирам защо ще ги оставиш да си заминат (т.е. целия труд гарантирано отива по дяволите), вместо да им дадеш шанс за втори живот (далеч не е сигурно, че ще го имат, но е шанс) + да си запазиш 50те лева като спомен как не трябва да се работи, ако идеята е да се изкарват пари :).
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

За някои неща си прав, за други - не.
Само не разбирам защо ще ги оставиш да си заминат (т.е. целия труд гарантирано отива по дяволите), вместо да им дадеш шанс за втори живот (далеч не е сигурно, че ще го имат, но е шанс) + да си запазиш 50те лева като спомен как не трябва да се работи, ако идеята е да се изкарват пари :).
Ами първо, тези сайтове както казах не са мои, хората си определиха минималните цени и ми казаха, че за по-ниски не си заслужава и не искат да ги дават. Второ, след като са толкова зле и не заслужават тези цени, значи наистина е по-добре да ги няма. Аз нямах предвид тези конкретни сайтове, а като цяло.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Ами аз щях да наддавам за сватбите.ком но ме спряха 2 неща:

1. во - снимките взимани от Google. Google не е някоя фото банка. Не искам утре някой да ми пише изпращяли мейли, че ще ме съди за 3 000 0000 0000 заради някоя снимка.

2. ро - системата е Xoops, на тази система не мога да работя, аз работя с най-разпространената система WordPress, както и повечето тука. Мисля, че ако мигрираш системата и оправиш нещата със снимките може и да се намерят желаещи. Аз поне имах интерес.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

320 уникални статии делено на 100лв.... колко 30 стинки ли идва някъде. 30 стинки делено на грубо 150 думи колко идва - 0.2 стотинки някъде...или 5 думи за една стотинка. Мда добрее е, точно системата и снимките трябва да се обсъждат при това положение :) :)
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Ами аз щях да наддавам за сватбите.ком но ме спряха 2 неща:

1. во - снимките взимани от Google. Google не е някоя фото банка. Не искам утре някой да ми пише изпращяли мейли, че ще ме съди за 3 000 0000 0000 заради някоя снимка.

2. ро - системата е Xoops, на тази система не мога да работя, аз работя с най-разпространената система WordPress, както и повечето тука. Мисля, че ако мигрираш системата и оправиш нещата със снимките може и да се намерят желаещи. Аз поне имах интерес.

Хаха, да - за да спечеля 20 лева, може да заснема всички снимки, да са авторски и да сменя системата. Все ми е едно, между другото wordpress за мен не струва, но това си е друга тема. Както и да е, сделката отпадна и няма смисъл. Просто казвам че не си заслужава човек да се занимава с тези неща.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

320 уникални статии делено на 100лв.... колко 30 стинки ли идва някъде. 30 стинки делено на грубо 150 думи колко идва - 0.2 стотинки някъде...или 5 думи за една стотинка. Мда добрее е, точно системата и снимките трябва да се обсъждат при това положение :) :)

И аз това казвам, за мен си е направо подигравка да се предлагат такива цени. Аз например не бих предложил толкова пари за подобен сайт, по-добре да си замълча.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Аз за цени не съм говорил. Просто си изложих моите доводи от моята си гледна точка, с цел да помогна. А, относно снимките не става въпрос някой да ги снима, има и начин да се ползват безплатни и.т.н., но с уредени права. Именно заради снимките за мен това би било една грижа повече отколкото придобивка.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Аз за цени не съм говорил. Просто си изложих моите доводи от моята си гледна точка, с цел да помогна.
Ясно, аз нищо не казвам. Просто имах предвид че за мен не си заслужава, за това с такива сайтчета не смятам да се занимавам в бъдеще. Който иска нека го прави, може пък другите да печелят от това, за мен е губене на време.
 
От: svatbite.com и autobg.eu - таен търг

Имай впредвид също, че с този таен търг не можеш да получиш високо предложение. Никой няма да предложи максимума си.. А на тези с 15-20 лв въобще не им обръщай внимание, те не искат да купят сайта, просто си губят времето.
Пусни ги на нормален търг с публични минимални цени, тоест търгът да започва от тях. Така освен че веднага ще отпаднат тези с по 20 лв, ще си спестиш излишно тракане по клавиатурата и няма да губиш времето на тези, които не оценяват високо сайтовете ти.
 

Горе