TBI Bank безплатен модул за купуване на лизинг

wiley68

Member
Здравейте, колеги
Преди време бях публикувал тук тема за разработен от фирмата ни модул за продаване на стока на лизинг чрез TBI Bank за системи основани на OpenCart, PrestaShop и Magento.
С удоволствие искам да Ви споделя, че вече имаме влязло в сила споразумение със банка TBI Bank за финансиране прилагането на този модул. Банката се ангажира да предлага напълно безплатно на своите клиенти сключили договор за предлагане на стоките си на лизинг чрез нея, нашият модул заедно с безплатната му инсталация.
Можете да се възползвате от така създалата се ситуация и да си инсталирате напълно безплатно модула за Кредитен Калкулатор на Вашия сайт.
Повече информация за самия модул, за тези които не са запознати на: http://avalonbg.com/softuer

Ще се опитаме да предизвикаме предлагането на същите условия и от UNI Credit, за техния вариант на модула.

Благодаря за вниманието :)
 
@uphero
Благодаря, наблюдателен си :)
Като "подскачам" от един на друг проект, така става, понякога :)
Оправям ги.
 
С удоволствие искам да Ви споделя, че вече имаме влязло в сила споразумение със банка TBI Bank за финансиране прилагането на този модул. Банката се ангажира да предлага напълно безплатно на своите клиенти сключили договор за предлагане на стоките си на лизинг чрез нея, нашият модул заедно с безплатната му инсталация.

Аз съмсем се обърках кой, на кого, кога, и къде... :D и всичко това в едно изречение. :confused:

инсталирате напълно безплатно модула за Кредитен Калкулатор на Вашия сайт.
Че то до сега плащало ли се е за това? :eek:
 
Последно редактирано:
@nortrant
Аз съмсем се обърках кой, на кого, кога, и къде... :D
Желаеш ли разяснение, или си се справил вече и сам :)

Че то до сега плащало ли се е за това? :eek:
Под "инсталиране" имах предвид "доработка" с цел сработване с конкретната инсталация. Всички, които някога са писали код за системи с отворен код подобни на OpenCart ще разберат за какво става въпрос. И да, не спират да ми плащат. И аз не знам защо така :)

Да попитам на свой ред, при теб всичко приятелите ли ти правят, "безплатно"? :)
 
Здравей! Гледам Ви видеото, имам няколко въпроса или може би критики. http://avalonbg.com/softuer/krediten-kalkulator-za-prestashop-za-tbibank-unicredit Малко объркващо, защото тук има цени, пък е безплатен или не е?
XI. ЦЕНИ
ПРАВО НА ПОЛЗВАНЕ, ВАРИАНТИ, ЦЕНИ:

Кредитен Калкулатор за TBI Bank
144.00 лв. с ДДС


Кредитен Калкулатор за UNI Credit
144.00 лв. с ДДС


Кредитен Калкулатор за
TBI Bank и UNI Credit
228.00 лв. с ДДС


* Лицензия за ползване на продукта на един уеб адрес за неопределено време.

Посочената цена е само за закупуване на самия модул. В цената не се включват инсталиране, настройване и промени в модула. тези допълнителни функции са въпрос на допълнителни разговори за определяне на цената спрямо конкретните изисквания на клиента.




Изгледах цялото видео на добавката, мисля че цената е overpriced, тоест е завишена и ако е драстично по-ниска, ще имате повече продажби, знам че нишата е специфична, но като цяло и аз май скоро ще фейлна заради overprice, но това е друга история.

Сега по-сериозен въпрос - от видеото, което изгледах, мисля че направихте много лоша презентация ( как добавката успешно записва не-валидирани данни ) , от която мога да попитам няколко много важни въпроса. Данните валидират / нормализират ли се? На два пъти се вижда как след явно въвеждане на по-дълги символи за егн / номер - заявката се ИЗПРАЩА УСПЕШНО. Тоест как си валидирате данните и малко повече инфо относно валидация / нормализация на входящи данни към сървъра.





На 13:05 и преди това въвеждате невалидни примерни данни, за да презентирате на гледащите видеото, че е успешно записано, но данните не са валидирани, няма пищене дори на JS / Jquery, тоест валидация на ниво юзер от браузера,и има ли въобще такива на сървъра, което е по-важно? Тези данни записват ли се в сървъра? Тоест - ЕГН: 33333333333333 , Номер лична карта : 44444444444444444444444 ? В един нормален краен продукт е нормално да изпищи на юзера с Jquery, че данните не са валидни и след Субмит също да изпищи, че данните не са валидни и да се направи един редирект назад? Това липсва ли и ако не, защо на видеото се показва обратното, след като то е презентационно? Предполагам знаете златното правило, NEVER TRUST USER, евентуално големи мизерии могат да станат с тези данни, цялото приложение е няколко инпут полета и сетингс евентуално, кофти е ако не ги валидирате по никакъв начин, дори елементарна валидация като проверка на минимална / максимална дължина. Евентуално ако не могат да станат мизерии, това нещо може да навлече големи занимавки с проверката на данните ръчно след това.
Това нещо трябва да ви е ASAP във repositorito, но предполагам сте наясно.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
@ReminD
Благодаря Ви много за отправените въпроси и критики. Когато има зададени въпроси или дадена тема към мен, ми е по лесно да опиша това което желая за продукта :)
Все пак да вметна, че във първия ми пост и във описанието на продукта в сайта ми има отговор на всичките Ви въпроси. Все пак ще дам отговор по по-подреден начин.

тук има цени, пък е безплатен или не е
Да тук има цени. Продукта се продава от моята фирма. За да получите безплатно продукта, трябва да си го заявите и вземете директно от TBI Bank, като си сключите съответния договор за продажба на стоки на лизинг с тях. Ако Ви удобрят, те съответно се свързват с мен и аз Ви инсталирам модула. Надявам се да съм бил достатъчно точен.

Изгледах цялото видео на добавката, мисля че цената е overpriced, тоест е завишена и ако е драстично по-ниска, ще имате повече продажби
Благодарен съм за всяка една препоръка. За твоята също. Преценил съм да го продавам на тази цена и засега това ме устройва. Самото решение на банката да го купува от мен за да Ви го предлага безплатно, мисля, че говори нещо в полза на моята преценка за цената. Хубавото на това да си единствен собственик на даден продукт е , че мога спокойно да се вслушам в думите на околните. Т.е. по твоя препоръка мога да намаля цената или пък да реша да я вдигна. Преценил съм, че продукта ми няма потенцил за огромен оборот на продажби, поради факта, че се продава само в ограничения пазар на България, за почти всяка една инсталация се налага да отделям време за настройки влагане на желания на моите клиенти, работи на системи като OpenCart , към които посточнно трябва го напасвам и т.н. Това са част от нещата, които са ме накарали да дам тази цена. Но поне за TBI Bank , сега можете да си го получите напълно безплатно.

Сега по-сериозен въпрос - от видеото, което изгледах, мисля че направихте много лоша презентация ( как добавката успешно записва не-валидирани данни ) , от която мога да попитам няколко много важни въпроса. Данните валидират / нормализират ли се? На два пъти се вижда как след явно въвеждане на по-дълги символи за егн / номер - заявката се ИЗПРАЩА УСПЕШНО. Тоест как си валидирате данните и малко повече инфо относно валидация / нормализация на входящи данни към сървъра.
Ето това е наистина по-сериозния въпрос. Ако проследите внимателно процеса на работа на модула, описан във въпросното видео и др документи на сайта ми, ще видите, че не е необходима никаква валидация на данни в конкретния случай. Данните не се изпращам към никакъв сървър, Те не могат, поради причини дадени ни като правила от банките, да се записват на техни сървъри. Не се записват, поради причини, че не е нужно, в никой друг сървър на бази данни. Не се записват в локалния за OpenCart сървър. Не се записват никъде. Единствената цел на събирането на тези данни е те да бъдат изпратени на административния мейл на магазина. Данните в последствие се обработват по определената за това процедура от администратора на сайта.
Въпреки това проблема посочен от Вас с нормализацията и валидацията на данните е многократно обсъждан от мен моите колеги. Решихме, че няма нужда от такава защото данните не представляват опасност, или по-точно некоректното им попълване. Основната причина да взема това решение е, че се оказа, че част от данните трябва да се подават към банката "заедно с грешките". Аналогията е със сгрешено ддс в данъчна фактура, като пример. Длъжни сте да го въведете сгрешено.
Въпреки това мисля, че във следваща версия на продукта трябва да дам опция в администрацията на модула за това дали са се включва или не валидация на данните. Но само валидация без нормализация.
Стана малко обширно, но пък въпросите Ви заслужаха по-подробен преглед и отговор.

Благодаря.
 
Здравейте @wiley68, и аз имам два въпроса.
От представената информация за модула ми се струва, че най - важния файл е този за лихвите CSV мисля, че казахте. Това ни дава калкулацията във финансовия калкулатор. Предполагам тби и цкб са си публикували тази информация публично. Ако не съм прав бихте ли описали процедура за получаване на такъв вид информация?
Модула по какъв начин улеснява взимането на кредит? Лицето, искащо кредита не се занимава, а работата по кредита се поема от администратора на сайта с данните предоставени от лицето Х?
 
От представената информация за модула ми се струва, че най - важния файл е този за лихвите CSV мисля, че казахте. Това ни дава калкулацията във финансовия калкулатор. Предполагам тби и цкб са си публикували тази информация публично

В общи линии сте прав. Информацията за формулите за калкулации на вноските, ГПР и др суми са ми дадени от банките. То няма и от къде другаде да се вземат, защото банките си променят калкулаторите когато им е необходимо. няма обща формула, схемите се определят от самите банки.

Модула по какъв начин улеснява взимането на кредит? Лицето, искащо кредита не се занимава, а работата по кредита се поема от администратора на сайта с данните предоставени от лицето Х?

Точно така. Ако сте ходили в магазин или имате собствен такъв , който продава стока на лизинг чрез някой от лизингодателите TBI Bank, Jet, UNI Credit, CKB или др. схемата е същата. Софтуера се грижи да достави необходимите данни на администратора без да се налага клиента да ходи на място в офис. Подпомага клиента при избора на схема и др. В общи линии спестява на клиента излизането от дома си или офиса. както може да направи директна покупка от онлайн магазин, така може и да я направи с покупка на лизинг.
Ако някой е правил процедура по покупка на лизинг в нормален магазин, знае , че това отнема в някой случай и повече от 30-тина мин. Което е досадно и се спестява от прилагането на модула.
 
В общи линии сте прав. Информацията за формулите за калкулации на вноските, ГПР и др суми са ми дадени от банките. То няма и от къде другаде да се вземат, защото банките си променят калкулаторите когато им е необходимо. няма обща формула, схемите се определят от самите банки.



Точно така. Ако сте ходили в магазин или имате собствен такъв , който продава стока на лизинг чрез някой от лизингодателите TBI Bank, Jet, UNI Credit, CKB или др. схемата е същата. Софтуера се грижи да достави необходимите данни на администратора без да се налага клиента да ходи на място в офис. Подпомага клиента при избора на схема и др. В общи линии спестява на клиента излизането от дома си или офиса. както може да направи директна покупка от онлайн магазин, така може и да я направи с покупка на лизинг.
Ако някой е правил процедура по покупка на лизинг в нормален магазин, знае , че това отнема в някой случай и повече от 30-тина мин. Което е досадно и се спестява от прилагането на модула.
Благодаря за информацията.
Предполагам ще направите някакъв вид ъпдейт при промяна на тези данни от банката. Това би зарадвало вашите клиенти. Може би от ваш сървър, но не съм наясно с конкретната платформа дали подържа подобна процедура.
 
Промените когато касаят начина на пресмятане, задължително се изпращат на всички клиенти. Те не са чак толкова много :) така, че се изпращат ръчно на всеки. Самите промени на процедурите по пресмятане са много малко на брой, така, че почти не се е налагало да правя ьпдейти свързани с пресмятането на вноските.
Постарал съм се да направя всички променливи във формулите за пресмятане като променливи, които клиентите ми могат сами при желание да си променят от контролния панел, така, че не се налагат промени касаещи начина на пресмятане.
Промените в огромната си част касаят различни добавени функционалности или промени в дизайна, които моите клиенти също получават безплатно.
Програмата все още е сравнително нова, често добавям функционалност и затова засега изпращам всички упдейти безплатно на всички мои клиенти които ги желаят.
 
Здравейте,
За тези, които се интересуват от модула за Кредитен Калкулатор за TBI Bank, малко информация:

Този модул вече е собственост на Банка TBI. Моята фирма се задължава да не го продава, и да не разработва за други клиенти този или подобни модули. От този момент дали софтуера ще се продава , подарява , променя или каквото и да е друго ще се решева от собвеника, Банка TBI. Доколкото знам идеята е да го дава безплатно на всички свои клиенти.
Фирмата ми ще продължи да развива софтуера и да обслужва клиентите на банката по заявка на самата Банка.

Ако някой има някакви въпроси и идеи за самия софтуер, може да ги споделя с мен. Аз ще съм човека , който засега ще развива продукта.

Мога да ви дам информация за това, че в срок от една - две седмици ще бъде пуснат вариант на Кредитния Калкулатор и за Woocommerce, който в момента завършвам.

Oтносно Кредитния калкулатор за UNI Credit, нещата засега остават непроменени. Той си е с пари :( , моя собственост е и цената му остава 120 лв без ДДС.

Информация за софтуера от тук.
 
Здравейте,
За тези които се интересуват от модула.
Пуснах новата версия , която работи успешно на Magento2. Който желае може да си я вземе от TBI Bank.
Magento2 излезе в края на миналата година, но все още не много известно при нас. Почнах да получавам доста питания и затова реших да го направя.
Все пак Magento 2.1.2 като технология и бързодействие е на светлинни години от всички други платформи. Но си остава малко по-трудно за администриране :)
 
Здравейте,
предадох на TBI Bank новата версия на модула , която работи на WooCommerce. Тези, които желаят да я използват могат да се свържат директно с TBI или с мен за инсталация.
Версията за WooCommerce за UNICredit малко закъснява, че не ми остава време. Предполагам до 1-2 седмици ще е готова и тя. Както знаете тя е все още с пари :)
http://avalonbg.com/tbi-bank-uni-credit-woocommerce.php
 
''Банката се ангажира'' само това го прочетох и да знаеш, приятелю, че си вкарваш таралеж в гащите:) Това все едно да играеш хоро с федералния резерв на щатите:).
 
@waldes
Валдес "приятелю", не мога да схвана иронията в поста ти. Ако е към Банката , пиши им направо на тях. Ако е към мен, нека да разясня, че софтуера си е собственост на Банката вече и аз не се "ангажирам" с нищо. Това как и защо ще си продават софтуера си решават те.
Въпреки, че аз самия съм сигурен , че ще си остане безплатен. Банката не се занимава с програмиране. Тя си печели от лизинга на твоите клиенти през нейната институция. Трябват и клиенти, не пари от продажби на софтуер.
Затова и аз ще си продавам калкулатора за UNI Credit с пари, защото това ми е работата, а те ще го "подаряват" защото така им е изгодно.
А относно "таралежа" , той вече е в банковата ми сметка, не в гащите ми :)
 

Горе