Telenor става Yettel

Blinky

Owner
Да си знаете:

 
сто пъти да си сменят името все същите си остават
 
Одобрявам смяна на името, но само когато старото име е много куцо и новото име е по-хубаво. В случая обаче новото име е куцо (а старото звучи като омекотител) :)
 
Одобрявам смяна на името, но само когато старото име е много куцо и новото име е по-хубаво. В случая обаче новото име е куцо (а старото звучи като омекотител) :)
Да, хората с говорни дефекти ще трябва май да сменят оператора си. :)
 
тия оператори сменят тези имена през година .. да не се окаже след 3-4 години че това е някаква схема за източване на хазната или да не плащат някакви пари..
 
Да, хората с говорни дефекти ще трябва май да сменят оператора си
Йетел е лесно произносимо име, така че причините за смяна на оператора не са тези. :)

Глобул, телеМор, Йетел - както и да се кръстят, си остават най-куция телеком в нашата мила родина, а имайте предвид, че останалите два не са цвете.
За 20 години телемор не успя/не пожела да изгради мрежа, за да има качествено покритие навсякъде. Няма и да го направи, защото за това са нужни инвестиции, а тия тарикати искат само да прибират.

За "качеството", което предлагат, цените им са прекалено високи.

Баща ми е към тях. Когато лежи на дивана в кухнята и телефонът му е в джоба, няма обхват. Ако го остави на масата - може и да звънне, когато го търсят. :)
 
Глобул, телеМор, Йетел - както и да се кръстят, си остават най-куция телеком в нашата мила родина, а имайте предвид, че останалите два не са цвете.
Моите омразе са виваком, към тях повече никога никаква услуга няма да регистрирам, нито ще ги препоръчам на някой. Но да, всички са един дол дренки.

Баща ми е към тях. Когато лежи на дивана в кухнята и телефонът му е в джоба, няма обхват. Ако го остави на масата - може и да звънне, когато го търсят. :)
Крайно време е да спре да се използва мобилната мрежа за обаждания и да започнат да се използват алтернативи, на които им трябва само нет. Това са Viber и подобни. Като инсталираш един Viber на баща ти, докато лежи в дивана в кухнята, телефона му ще лови WiFi от рутера, а когато излезе навън ще лови нет от мобилната мрежа. Няма да му трябва и една минутка от оператора, ще му трябват само някакви мегабайти. При това положение най-евтиния план е предостатъчен :)
 
както и да се кръстят, си остават най-куция телеком в нашата мила родина

За мен пък са единствените, от които нямам сериозни оплаквания, а съм минал през всичките :D

В крайна сметка е субективно и мнението на повечето хора зависи от колко са свестни служителите в най-близкия офис. Иначе, да, определено няма перфектен оператор.

А името все тая какво ще е, само да не го сменят през 2 години...
 
мнението на повечето хора зависи от колко са свестни служителите в най-близкия офис.
Точно така е, прав си. Но има значение и дали ще можеш да ползваш телефона си навсякъде. При телемор е въпрос на ези-тура.

Аз съм доволна от виваком. С тях имах проблем единствено заради некоректни служителки в най-близкия за мен офис. И не само аз. Уволниха ги дисциплинарно и засега не мога да се оплача много.

С теленор имах кратки дву-годишни отношения. Крайно неизгодна и некачествена услуга + крайно некоректно отношениен от служителите в офиса. Never More!
 
има значение и дали ще можеш да ползваш телефона си навсякъде. При телемор е въпрос на ези-тура.

Това между другото често го чувам. По-скоро, че виваком са с най-добро покритие. Обаче като ходим по хижи из балкана често се случва само тия дето сме на теленор Йетел да имаме обхват :D Не че точно там ни трябва де.
 
Не че точно там ни трябва де.
Всъщност там ви трябва най-много. Недай си боже стане инцидент, няма случайни минувачи, които да помолиш да звъннат за помощ.
 
Няма значение колко пъти ще им сменят имената на А1 и (вече новото) Йетел. Всички ще продължат да им казват Мтел и Глобъл. С изключение на по-младите потребители естествено :D
 
Не съм сигурен какво му е на старото им име, че да го заменят с ново. В смисъл, че и двете нищо не ми носят и никога нищо не са ми говорили, а и ми е трудно да си представя защо би ме интересувало. Аз лично от Теленор досега съм получил най-хубавото обслужване и най-малкото проблеми, поради което съм още с тях. След тях са Виваком, а на дъното са Мтел или както е сега, А1, като последните са абсолютното дъно на всякакви услуги и отношение, които човек може да получи. Не знам дали името "А1" е някаква игра с идеята че "А" е първата буква, "1" е първата цифра, но спокойно могат да вдигнат още един левел и да станат "00". Така и безплатен бранд ауернес ще има, тъй като по селата логот им ще стои на всяка външна тоалетна.
 
Няма значение колко пъти ще им сменят имената на А1 и (вече новото) Йетел. Всички ще продължат да им казват Мтел и Глобъл. С изключение на по-младите потребители естествено :D
Народа има памет! :D
Ще е хубаво освен в ребрандинг да поинвестират малко в развитие на мрежата, че положението е трагично.
 
Yettel, ама докога ли... Никой в централа не им вика Globul, защото по времето на Globul, всичко е било супер - и заплати, и бонуси, и партита. Сега всичко е Yet - все още има нещо, ама ще видим до кога.
 
Всъщност си сменят името, защото 2018 Теленор си продадоха балканските клонове на Петер Келнер, или по-точно PPF group. Част от договора им бе да запазят бранда за 2 години, като им удължиха срока за още две. Сигурно потребителите са усетили разликата моментално. Поне при мен така се получи. Някак си инфантилните им планове и промоции ме усъмниха, че нещо става. "Слуховете" са че норгетата бягат от българия, след като нашите "прагматични" овластени решиха да не им издадът лиценз за телевизия. На практика Теленор не са това което са от почти 4 години.
 

Горе