thumbnail - wordpess

nortrant

Well-Known Member
http://radio-onlain.com

защо не мога да сложа картинката да се вижда при списъка със статии?

тази опция дори не мога да я намеря

ползвам последната версия
 
От: thumbnail - wordpess

Варианти много:

- турил си пръдлива тема.
- темата не е ъпдейтвана за новите версиии ВП.
- не си турил Featured Image на постовете.
- оакал си нещо друго от около 1500 възможни :) .
 
От: thumbnail - wordpess

Няколко варианта:
1.Темата изисква да зададеш стойност за featured Image - полето е долу вдясно при публикуване.
2. Темата изисква стойност за по друг начин именуван custom field - виж документацията й.
3. Ако тоя вид се постига с някой плъгин, а темата не поддържа тъмбнейли - сложи това във functions.php -
if ( function_exists( 'add_theme_support' ) ) {
add_theme_support( 'post-thumbnails' );
}
 
От: thumbnail - wordpess

1.Темата изисква да зададеш стойност за featured Image - полето е долу вдясно при публикуване.

явно е нещо от темата... тази опция въобще я няма ...

ще ползвам друга.

Мерси все пак.
 
От: thumbnail - wordpess

На отворен пост едитор, погледни горе дясно Screen Options - кликни и виж дали Featured Image е чекнато или е скрито...
 
От: thumbnail - wordpess

явно е нещо от темата... тази опция въобще я няма ...
Ако, както Noke писа ти е чекнато Featured Image и пак не става - просто виж точка 3, де..
 
От: thumbnail - wordpess

Ако, както Noke писа ти е чекнато Featured Image и пак не става - просто виж точка 3, де..

Дам, точка 3 оправи нещата ...

Въпреки това намерих друга, по-изчистена тема... няма нужда от претрупана като предишната.

Мерси отново.
 
От: thumbnail - wordpess

Гледам автора на темата е намерил решението на проблема си и да използвам темата да не отварям нова, си та срам не срам ще питам щото явно съм много прост и не мога да постигна това, което искам пък доста си играх, сигурно е много просто ама на мене най-простите ми неща са ми най-сложни... Та на собствен домейн си правя сайт на wordpress това ми е първи проект и е просто за развлечение и опит. Та ще се пробвам да обесня по-подробно, че по някой път и сам не мога да си разбера :D Ta, значи като се влезне в самия сайт, има няколко "страници" както са определени в менюто, те са ми като раздели в самия сайт. Въпроса ми е как като постна някаква публикация да излиза хем в самата страница, хем като се отвори сайта на началната, че да може да се вижда какво е ново. То като цъкна на самата страница ми дава само да редактирам описанието въобще не ми дава да пиша 2-ри пост примерно.

Сигурно е нещо доста просто, ама се помъчих и не успях да го наглася. Та извинете за лаишкия въпрос.

Поздрави
 
Това, за което говориш ти са статични страници (за които въпреки всичко е възможно да ти показва последните публикации), но не това е търсения ефект. По принцип в 99% от темите създадени за wordpress се следва следния прицнп:
1. Начална страница - показват се последни публикации
2. Категории - показват се последни публикации
3. Тагове - показват се последни публикации.

Раздели си публикациите на категории, а в последствие си промени менюто (при версия над 2.9 (ако и темата е съвместима)), това става от: Външен вид -> Менюта > и от там в ляво имаш списък с категории/страници. От теб се изисква просто да маркираш тези които искаш да се показват и да натиснеш добави.
 
От: thumbnail - wordpess

Благодаря ти много за отделеното време. В крайна сметка май точно това което искам май няма да стане, в една стара тема открих, че в "страниците" не може да се публикува - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=6865&page=1 По-вероятното е просто да не съм те разбрал. Как го направих, значи където са страниците които ползвам нали като раздели има описание и линк към категория със същото име където вече няма проблем да има отделни постове. Не знам дали е решение, ама толкова време отделих на това, вместо да пиша статиите, че за момента ми е достатъчно.

Поздрави !
 
От: thumbnail - wordpess

Явно излъгах... така не стои добре, питах няколко хора за мнение. Принципно хората очакват като цъкнат на "страниците' отгоре да видят информация за това което ги интересува, а не кратко описание и линк където ще я намерят. Нещо за което се сетих, ама не знам дали е възможно, може ли да "излъжем" wordpress така, че страницата отгоре самото й заглавие да й е линк към категорията със същото име където вече става това което искам. Пробвах, ама нещо не ми се получи, но може би има начин?

Предварително благодаря.
 
Може би бирите, а и вероятно късния/ранния час вече оказват влияние, но така и не разбрах какво точно се опитваш да постигнеш.
Може би ако дадеш линк към сайта ти и някакъв примерен към друг сайт, за да се види по-нагледно проблема ти, ще се намери начин да помогнем.
 
От: thumbnail - wordpess

Ок, аз си казах, че по някой път сам не мога да се разбера, какво остава за околните. Сайт за пример който е на wordpress - http://www.mirreklama.com/wordpress/
Значи има си раздели "външна реклама" "лични" "печатна реклама" "светеща реклама" Всяко нещо което се публикува във въпросните раздели излиза и на началната страница, като е отбелязано в кой раздел е. На моя сайт въпросните раздели както ги нарекох по-горе са добавени от менюто където се водят "страници" Като цъкна на нова публикация не ми дава да публикувам във въпросните страници а само в отделните катeгории. Т.е в отделните "страници" мога да имам сами по един пост, който се пише при създаването на страницата и е като описание нещо. Целта ми е да го направя така като в посочения сайт.
 
От: thumbnail - wordpess

Ето материали:

http://codex.wordpress.org/WordPress_Lessons

http://isohunt.com/torrents/?ihq=wordpress+for+dummies

Да седне човек специално да ти обяснява такива неща като разликата м/у страница и пост е някакси малко прекалено. Няма що да дублираме наличните газилиони гигабайти с инфо по темата. Щом искаш да ползваш, сядаш и прочиташ.

Като възникне някой малко по-адвансед проблем (че барем да ни стане поне малко интересно), заповядай.
 
От: thumbnail - wordpess

ktomov това което си описал в първия си пост ми реши проблема, аз го бях направил ама съм бил забравил да дам сайта да ми използва менюто... Мерси много.
Noke Благодаря за четивата, ще са ми полезни.
 
Re: От: thumbnail - wordpess

ktomov това което си описал в първия си пост ми реши проблема, аз го бях направил ама съм бил забравил да дам сайта да ми използва менюто... Мерси много.
Noke Благодаря за четивата, ще са ми полезни.

Радвам се, че проблема е разрешен. Отговорите на 90% от питанията са прекалено елементарни, а и ги има описани в 100% от случаите. Наистина няма да е лошо да прочетеш информацията, дадена ти от Noke :)
 
От: thumbnail - wordpess

Да, определено информацията е доста полезна, спести ми доста питания, ама все пак ако има нещо ще пиша де :D Най-интересното е, че сайта вече е индексиран от гугъл при положение, че e на 3 дена и няма все още никакъв контент и не съм пускал връзки никъде, просто да пускам връзки към празен сайт...

Благодаря, че има такива хора като Вас, които имат желание да помагат на начинаещите.
 
wordpress има вграден пингър, който осведомява няколко сайта, които пък гугъл за това, че имаш ново съдържание в сайта си. Това е и причината да си индексиран. По мои наблюдения, това нещо за нов сайт отнема максимум 3 часа.

И не се колебай да си задаваш въпросите, може да не получиш отговор на минутата, но ако обясниш какво търсиш и каква база имаш (темплейт, версия на wp, добавки), ще получиш отговор, веднага след като някой прочете темата.
 
От: thumbnail - wordpess

Та, май пак изникна нещо. Пак е много просто и съм сигурен, че го има в ръководствата ама лошото е, че не знам с какво ключови думи мога да го намеря, а гугъл не приема цял роман. Да дам информацията, която казахте, че е нужа по-горе. Темплейт, версия - 3.2.1 бг, добавки предимно тези от форума, коити прочетох че са важни, някои сигурно няма да останат, все пак - akismet, wassup,Platinum SEO Pack,HeadSpace2, Robots Meta, Simple Feed Copyright това е общо взето. Сега да обесня. Значи, почнах да публикувам и май това ще ми е последната пречка (надявам се) Та, като публикувам нещо на началната страница си излиза със снимката, която съм сложил и целия текст, а като се цъкне в самата категория снимката не излиза и след 3-4-ти ред има read more. Като използвам <!--more--> излиза и на началната, ама е по друг начин. Въпроса ми е как да ги направя да изглеждат еднакви на началната страница и в категориите.
 
От: thumbnail - wordpess

Ако не ти се занимава с код, си намери друга тема.

Тая не е направена много юзър-френдли отвътре. Файлът за евентуално едитване е loop.php.
the_excerpt() вади само първите едиколко си думи.
the_content() вади всичко в поста.
Като има разни вариации и прочие.

От 1 бърз поглед не мога да ти кажа точно как да го направиш. За втори нямам време и желание.
 

Горе