To bomb or not to bomb?

Wizard

New Member
Става въпрос за мини нет и cross линкване. Ако избера даден keyword, примерно "product name" и оптимизирам дадена страница за него, не е ли в повечето случаи по-добре анкор текста на всички беклинкове да съдържа винаги един и същ keyword - "product name" (без да се добавят излишни думи)?

Така не се ли получава по-голяма ефективност ако искаш да се ранкнеш за този keyword? Дайте съвети и мнения по темата. Какво препоръчвате?

благодаря :)
 
Wizard каза:
Става въпрос за мини нет и cross линкване. Ако избера даден keyword, примерно "product name" и оптимизирам дадена страница за него, не е ли в повечето случаи по-добре анкор текста на всички беклинкове да съдържа винаги един и същ keyword - "product name" (без да се добавят излишни думи)?

Така не се ли получава по-голяма ефективност ако искаш да се ранкнеш за този keyword? Дайте съвети и мнения по темата. Какво препоръчвате?

благодаря :)

Точно казано. Това именно е начина. В следствие на доста проучвания съм установил, че е точно така. И даже конкретната фраза е важна - например ако си оптимизирал за "product names" не се ранкваш добре за "product name" макар че второто се съдържа в първото.
 
А и зависи от дължината на текст линка, мисълта ми е че винади е хубаво и да слагаш и втови килърд, като например: "product name try to get the best product name2". Текс линка става малко по-дълъг, но хващаш повече от една дума/фраза.

Само малкият минус в това положение, е че тезеста се разпределя между "product name" & "product name2". Но всичко си има плусове и минуси. И ако го правиш с две думи или фрази, винаги е хубаво да има нещо между тях за да дадеш малко контент преди следващият килърд. Като Разсейване на бота. :)

Но в твоят случай, както искаш един keyword, мисля си че сам си отговори на въпроса. :) Аз лично оптимизирам страница с повече от 1 дума и въртя текст линковете с думите, които съм си избрал.

Искам да добава само <но 100% го знаеш>лендинг страницата: Title, Mеta Tags, Head 1, Head 2, Content, Alt tags....да съдържат думичката за която искаш да се оптимизираш

Пожелавам ти успехи и много късмет. :wink:
 

Горе