traffic, backlinks

От: traffic, backlinks

Като начало може да ползваш безплатната версия на програмата SEO PowerSuite.
Ще ти свърши чудесна работа. Ако не искаш програма може да ползваш някои от тези сайтове.
 
От: traffic, backlinks

е това ли е трафика ? да видя от кой сайтове колко посещения получавам ?
Да, трафик си е. В по-голямата си степен може да са тъпи индиици гледащи от къде да вземат линкчета, но има и хора, които разглеждат ресуртисте по другите сайтове. Имал съм такива продажби, което ме кара да мисля, че чат пат има и таргетират трафик по тези "канали". Не и никак изклювено даже да ти се вдигне значително с трупането на повече такива беклинкс. ;)

Виж!!! Даже виж какъв трафик от къде идва и ако стигнеш до извода какви сайтовети носят "по-изчистен" трафик, продължавай да разменяш с подобни. Бих сложил пари, че в класацията влизат инфо сайтовете, като артикъл дирс. влизат в това число, както и блог постовете и форум такива. ;)
 
От: traffic, backlinks

аз питах за друго ...
нали някои като продава домейн казва има еди колко си трафик ... и се чудех как проверяват ... :D

Иначе мерси за изчерпателния отговор !
 
От: traffic, backlinks

Еми казва, че има толкова трафик, като в повечето случаи се уточнява от къде идва въпросния трафик. Еми не могат да проверят, освен ако няма отворен каунтър, ама бая отворен. НО в повечето случай предоставят скиншотове, с което потвърждават думите си. Естествено това идва от админа на сайта, а не от 3 лице, което няма нищо общо. Дано сега да съм те разбрал. :)
 
От: traffic, backlinks

другия най-елементарен начин е да видиш кода на страницата
 
От: traffic, backlinks

Ето как го правя аз:

1. Ctrl + U на някоя страница с линкове
2. Ctrl + F и пишеш в сърча nofollow или чекваш на линковете кода

Ако няма, значи е dofollow. :) Примитивно, но става.

в свежо намирам nofollow в кода - значи НЕ е dofollow соц. мрежа?
 
От: traffic, backlinks

в свежо намирам nofollow в кода - значи НЕ е dofollow соц. мрежа?
Зависи къде го намираш. Ако е като атрибут в кода на линка, който води към ресурс страницата, шерната в мрежата - значи е nofollow мрежа.

Като например:


PHP:
<a href="http://kurier.bg/index.php?news=7568" rel="nofollow"
             id="view_story_789584"
             class="adds_story_view"
             title="Учени: Иде сексуална епидемия">Учени: Иде сексуална епидемия</a>

Определено е nofollow. :) Дано поне с трафик да компенсират.
 
От: traffic, backlinks

да вдигна малко темата :D

искам да попитам защо дадена соц. мрежа ако е dofollow е по-добре ?

и още нещо: как може да се направи такава соц. мрежа ? например pligg ще свърши ли работа ?
 
От: traffic, backlinks

Ако искаш да минеш по най-мързеливата линия, можеш да използваш SearchStatus - плъгин за ФФ

Както ще видиш на скрийншота от сайта на ФФ (не мога да ти дам линк за съжаление), най-отгоре има една опция Highlight Nofollow Links; когато е активирана, подчертава нофолоу линковете,т.е. можеш да разбереш с един клик дали даден линк е ДФ или не.

А относно другият ти въпрос нещата са сравнително простички :)

Влизаш в уебмастъртуулс и отиваш ей тук

Webmaster Tools › Help articles › My site and Google › Creating Google-friendly sites › Site structure and organization › About rel="nofollow"

Оттук става ясно, че нофолоу линковете се наричат така, защото "казват" на спайдъра да не ги проследява, т.е. за разлика от дуфолоу, не ти помагат за две важни неща - ПР и тежест на беклинка. Всъщност, това второто е предмет на спорове; моето лично мнение е, че нофолоу са все пак полезни (линк популярити, пейдж ауторити) защото съм се замисляла над следното - макар съответния спайдер да не ги краулва, те все пак излизат при проверка на беклинковете през дадена търсачка, т.е. търсачката ги отчита като такива. Единствено остава въпросът дали търсачката обръща внимание на съответния анхор
 
От: traffic, backlinks

Браво и от мен !

сега имам друг въпрос ... :D (може и да ви е омръзнало от мен, но какво да се прави...)

пример:
добавя си моя сайт в една соц. мрежа и една директория - това значи ли че ще имам 2 беклинка от тези два сайта ? :shock:
 

Горе