Twitter vs. Facebook

Кой сайт е по-добър за медиен канал?

  • Facebook

    Votes: 143 79.9%
  • Twitter

    Votes: 36 20.1%

  • Общо гласове
    179

Blinky

Owner
Ето една анкета, на която резултатите ще свършат страхотна работа за тези, които се замислят кой да ползват по-често или кой е по-добрия. Ще се радвам мненията тук да са от хора използващи ги като маркетинг канали и имащи наблюдения, били те положителни или отрицателни.

Айде на гласуването, моля.

П.П: Един ден седяхме на кафе с едни приятелчета се чудехме през цялото време от какво печели Twitter. Е бога ми, още не мога да разбера. :)
 
От: Twitter vs. Facebook

Фейсбук трябва да се предпочете според мен - просто дава много добри възможности за развиване на рекламна идея - групи, снимки, клипчета - сичко може да се качва на едно място и да се създаде мини къмюнити. Аз лично гласувам за ФБ
 
От: Twitter vs. Facebook

'Що няма трета опция в анкетата, която да гласи "Не се занимавам с тези два глупави сайта".
 
От: Twitter vs. Facebook

@Unwise, защото всеки има Fb и го изп;олзва, за да каже на света какво му е наум, което в една степен е пак медиен канал, с който посланието му стига до хората. :)

Даже не мога да се сетя за някой от приятелите ми, който да няма. Иначе имам един приятел за този отговор - "Не се занимавам с тези два глупави сайта", но той си пада леко социопад. :)
 
От: Twitter vs. Facebook

Ами аз слушах по телевизията, че Twitter не печели, а само налива пари и е на загуба в момента. Но тъй като има огромен ръст на потребителите ще започва да интегрира и да мисли модели за печалба :)
 
От: Twitter vs. Facebook

За мен е по-важно от кой от двата сайта могат да се изкарат повече пари.

За сега Facebook печели.

А за това как Twitter ще монатаризират, не се притесняваите. То и на Facebook не им беше лесно в началото.
 
От: Twitter vs. Facebook

От близо два месеца насам отделям по пет минути на ден и на двете мрежи.

Facebook ми кара трафик, но от чужди теми, в които има някаква търсена връзка (пр. замунда). Собствени нямам, тъй като изискват повече от 5 минути на ден.

Twitter ми кара по-малък, но ежедневен постоянен трафик. Погледнато месечно, е по-висок, а 5-те минути загуба на време са само, за да одобрявам нови последователи, всичко останало е на автомат.

Не съм се интересувал за разликата в дължината на текстовете и рекламните послания, тъй като откакто графоманите получиха възможност да се изразяват в блогове, се изясни, че все по-трудно ще се пресяват стойностните текстове и и ще се върви по пътя на най-малкото съпротивление (към флудене на социални групи), а за рекламен слоган стигат и 50 знака.

Ще гласувам за Twitter, тъй като ми е по-полезен и не изисква допълнителни ангажименти.
 
От: Twitter vs. Facebook

Този facebook нещо засега не ми докарва почти никакви посещения. Може би аз греша нещо, я кажете. Значи имам страница и се добавят всеки ден линкове в страницата от различни сайтове, като целта е да влязат хора в сайтовете. Работата е там че никой не влиза. В момента има около 200 почитатели и няма никакъв ефект. Почитателите ми е ясно че са много малко за момента, те ще растат, но дали ще има някакъв ефект незнам?

Колкото до Twitter, никога не съм го пробвал и незнам как е там.
 
От: Twitter vs. Facebook

@Unwise, защото всеки има Fb и го изп;олзва, за да каже на света какво му е наум, което в една степен е пак медиен канал, с който посланието му стига до хората. :)

Даже не мога да се сетя за някой от приятелите ми, който да няма. Иначе имам един приятел за този отговор - "Не се занимавам с тези два глупави сайта", но той си пада леко социопад. :)

Аз също нямам Facebook и не виждам смисъла от него да го ползвам за лични нужди, за реклама може, но аз да се занимавам никога :) имам Twitter които е вързан за един блог и с плъгин сам си поства, даже не влизам в него. Това е личното ми мнение, ако искам да си пиша с някой има IM.
 
От: Twitter vs. Facebook

Определено FaceBook ще спечели, прости исках да видя и мнения по въпроса. То и аз не го ползвам много много, но за реклама бих го ползвал. Все пак не малко хора се подвизават там, важното е да ти върши работа. А другото, което е интересно, е какво ще измислят за twitter, за да ги направят и там милионите, но ще е чудно - защото сайтас си стана полезен и голям.
 
От: Twitter vs. Facebook

А другото, което е интересно, е какво ще измислят за twitter, за да ги направят и там милионите, но ще е чудно - защото сайтас си стана полезен и голям.

http://search.twitter.com/

Ще вържат и Trending topics с реклами. Хората вече започват да свикват да кликат отдясно.

А имат и гео-таргетинг.
 
От: Twitter vs. Facebook

За сега фб е по-добрия вариант, просто заради мащаба и броя на посетителите. Но както вървят нещата(спама, глупавите групи, бавните менюта и превежданията на инджикитайски и всевъзможни езици), мисля че след време туитър ще надделее и ще стане по-добрата соцка. Лични разсъждения, просто ми се струва, че никой не го поддържа този фейсбуук. :)
 
От: Twitter vs. Facebook

Tweeter май все по-често се споменава, но според мен процента хора зарибени на фацебука е много повече и за Бг ми се струва по-разпространен oт първия.
 
От: Twitter vs. Facebook

Едното е социална мрежа, а другото е микроблогинг платформа. Не може да става дума за сравнение. Определено Twitter е по-доброто решение за медиен канал и всеки сайт трябва да си има по един сателитен профил там. Фейсбука определено никога няма да го взема на сериозно.

П.П. Навъртях 1000 мнения във Предприемач :) !
 
От: Twitter vs. Facebook

Това са само празни приказки целящи да свалят цената на акциите защото в момента има апетити за купуването на Twitter.
 

Горе