VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Firefly

Well-Known Member
Какви са ви впечатленията от VPS на Суперхостинг? Получих добра оферта от тях за VPS Pro пакета, като в момента ползвам VPS от vpsbg eu. На сайта си Суперхостинг до колкото виждам не са предоставили особено подробна информация за машините, които предлагат, така че ми е интересно да чуя мнения по въпроса.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

SuperHosting според мен в момента е най-надеждната хостинг компания.
Бях на VPS, сега съм на нает сървър, проблеми не съм имал.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Ясно е, че са надеждни като реагиране и поддръжка. Интересува ме обаче и като техника са - колко са модерни сървърите, бързи ли са и т.н.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

За сайт ли ще ти е това ВПС?
Аз от както преместих най тежките си сайтове на споделения на директхост проблеми нямам.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Суперхостинг:

45 GB Дисково пространство
1024 MB Оперативна памет (RAM)
3 Процесорни ядра (CPU)
50 Mbps Интернет достъп (неограничен трафик)
XEN виртуализация

vpsbg eu:

1024 MB RAM Памет
1024 MB vSwap Памет
2048 MB Общо Памет
50 GB Пространство
2 CPU Ядра @ 3.3GHz
1000+ GB трафик *
1 Gbps свързаност
OpenVZ виртуализация

От един месец тестово съм на vpsbgeu и общо взето всичко върви точно. От Суперхостинг ми направиха конкурентна оферта за този план по-горе и затова се колебая. Имам хостинг акаунт при тях с 5-6 по-малки сайта и идеята е ако пусна сега ВПС при тях, да си обединя всичко и да плащам само един ВПС. Не откривам обаче по-подробна информация за сървърите, които предлагат. Не съм специалист и оставам с впечатлението че vpsbgeu са инвестирали в по-добри машини, но няма как да знам и за това търся мнение от хора, които са ползвали и ВПС на Суперхостинг.
 
Последно редактирано:
От: Re: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

VPS си е едно ниво на горе, след най-про пакетите при shared hosting-а.

Тук си в грешка. На почти всички VPS сървъри предлагани на пазара ще получиш по-слаби резултати от повечето планове за споделен хостинг, които не са базирани на CloudLinux. Ще ти обясня и защо :)

So why is my VPS this much slower than a shared host?
Largely because you've downgraded from being on a "whole server" and potentially being able to use all the cpu, all the ram, all the NIC speed etc, to only having access to a small "slice" of a server

Друг пример - купил си VPS сървър с 2 ядра на 3Ghz. Сега, кое според теб ще е по-добър избор - този VPS или сървър с 2 или 4 процесора по 8 ядра / 16 нишки да речем? Това са стандартните машини днес. (тук не броя споделен хостинг базиран на CL с хитри qos лимити).

Много е относително и няма как твърдението ти важи за всички конфигурации.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Ами имай в предвид, че напоследък недоволните от тази компания се увеличават.
Лежат на стара слава явно. Преди бяха най-добрите, но .... вече май не е така.

Проучи си внимателно , и не купувай за цяла година хостинг на първо време. /Този съвет е за всяка една хостинг компания, що се отнася до покупката на VPS/
 
Съпорт - 6
Цена - 2

Офертата колкото и да е готина, догодина сигурно ще ти се налага да подновяваш. Има перфектни решения, които по нищо не им отстъпват, а цената е по 10 надолу. В чужбина.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Цената, която ми предлагат е съпоставима с тази, която плащам сега при другата фирма, тоест мен ме устройва и в тази ситуация не е фактор. Въпросът беше струва ли си да си връщам сайта отново при тях или си е прецакване. Чисто като техническо представяне и разлики в техниката, натоварването и бързината на машините между двете оферти.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Ако цената не е проблем може да местиш. Като цяло са доста стабилно, но са и доста скъпи.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Coolice нещо ги недолюбва Суперхостинг, а с него конфигурирахме оптимизацията на сайта ми, като го качих на vpsbgeu, така че ще се радвам да чуя и неговото мнение по въпроса.
 
Re: От: Re: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Тук си в грешка. На почти всички VPS сървъри предлагани на пазара ще получиш по-слаби резултати от повечето планове за споделен хостинг, които не са базирани на CloudLinux. Ще ти обясня и защо :)

Много е относително и няма как твърдението ти важи за всички конфигурации.
Повечето компании, с които съм бил са имали градацията, която споменах. А всеки може да си направи шер плана и до небесата, но не знам дали не му се губи смисъла на думата шер тогава. И да, много бизнес планове могат да сложа в малкия си джоб някой VPS такива. За по-професионално си изглежда за сериозен сайт VPS.
 
Решението какво да купиш, зависи от това с какви наклонности си и колко работа искаш да вършиш сам, и колко работа искаш някой друг да ти я върши.
Ако си технически експерт и можеш сам да се оправяш със сайтовете, софтуерите и т.н. - можеш да си намериш много изгодни варианти.
Ако обаче разчиташ на нечий съпорт да ти върши тия работи - тогава естествено би ти струвало значително по-скъпо.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Нямам намерение да се занимавам с нищо след конфигурарането на сайта - стига да работи и да не натоварва сървъра до небесата. Той и сега си работи добре, ама ме вкараха в дилема с тази оферта при Суперхостинг и се замислих стува ли си да миггирам отново при тях, като единствения ми довод досега е че имам един шеръд хост акаунт там и би ми било по-удобно да обединя всичко на единия ВПС. Но ако няма никакви технически предимства спрямо това, което ползвам, най-вероятно няма смисъл да си намирам работа.
 
Re: От: Re: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Тук си в грешка. На почти всички VPS сървъри предлагани на пазара ще получиш по-слаби резултати от повечето планове за споделен хостинг, които не са базирани на CloudLinux. Ще ти обясня и защо :)




Друг пример - купил си VPS сървър с 2 ядра на 3Ghz. Сега, кое според теб ще е по-добър избор - този VPS или сървър с 2 или 4 процесора по 8 ядра / 16 нишки да речем? Това са стандартните машини днес. (тук не броя споделен хостинг базиран на CL с хитри qos лимити).

Много е относително и няма как твърдението ти важи за всички конфигурации.

чисто теоритично да, но на практика общия случай не е точно така... като сложим и че сигурно 85 % от хостинг досавчиците са на suphp (яде цпу и пести рам) както и че имат по 1000+ сайта на съвър и всички са в един и същи географски регион (пиковите часове на ползване приблизително съвпадат*)по общото правило на Парето 80/20 да кажем че 800 от тях не правят повече от един двама посетители на минута в пиковите часове а останалите 200 правят повечко .... дори и при фсги/ фпм доставчик в пиковите часове може да се окаже че голяма част от процесорите е изядена от полу аидъл сайтовете а останалта от другите 200 и реално нямаш повече отколкото на впс точно когато ти трябва това че имаш повече в 4 през ноща голямата работа като в 4 през ноща и ти нямаш посетители...

*(това му е якото на каднския хостинг и впси че като са натоварени с местни там, тук са що годе айдъл времената а през нашите пикови са техните айдъл )
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

за супер хостинг ми е интересно колко мегехерца са тези xen vcpu не е голяма тайна да не кажат (всеки който си купи /ползва може да види)
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Утре Суперхостинг ще ми го активират най-вероятно и ще си направя едно копие на сайта там и ще пренасоча временно домейна си да отваря от техния ВПС. Ще му инсталирам същата конфигурация със същите настройки по сайта и панела (вече по самия сървър не съм толкова навътре да му бутам експерт настройките). Така ще видим някакво сравнение между двата плана на различните фирми. Ще видя и колко mhz им е процесора, защото и аз се чудих, а никъде не са написали.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Нашите машини са с процесори Intel Xeon X3 1230v2, 1230v3 и 1240v2 - всички 8 нишкови.
Досега бяхте с 2 ядра, вече сте с 4 :) Подарък за лоялността до момента.
 
От: VPS от Суперхостинг - мнения и съвети

Да се намеся и аз като на барабан малката пръчка, ама:

1. Сайтовете, освен ако не са от типа "Ето ме, това съм аз и имам сайт", а ти вадят пари смятам, че последното разумно нещо е да ги разнасяш между хостинги ако нямаш добра причина
2. Не мога да се стърпя, но кое му е конкурентното, след като дори не знаеш параметри?! Имаш РАМ и диск...Или аз съм бягал от тези часове или нещо бъркаш що е то конкурентна оферта. Малко ми звучи като : Карам мерцедес, АМГ, 300 коня, със зимни гуми е, не е комби. Предложиха ми пак седан със зимни гуми, ама не казаха каква марка, двигател... (ВПСБГ да не вирват носовете заради паралела с Мерцедес сега :p )
3. Цената е фактор. Винаги е била, е и ще бъде при равни други показатели. Както казах в т.2 ти не знаеш останалите фактори.
4. Помни, че дори и да не си усетил лично няма да те подмине огъня, ако около теб има дим. Няма как без причина последните месеци все повече лоялни към СХ клиенти, при това от години, в това число и аз, да изпищяват за почти едни и същи проблеми - лимити, незаинтересован съпорт и тн.

Това, което правиш с тази тема, волно или неволно е да пробваш да извиеш ръце. Това е моето усещане. Само, че не е това начина да натискаш за оферта. В тази връзка само ще вметна, че клиент, който препоръча услуга, но каже: ей, да имах проблеми, случи се 1-2 пъти, ама при другите имах по-често, по-изнервящи ще донесе повече клиенти на доставчика, от колкото клиент, който : бе бях добре, ама се преместих щото и аз не мога да кажа,ама съм добре сега...ама и преди бях добре при другите.

И на края ще си позволя да дам мнение като търговец: Не всеки клиент си заслужава борбата за него. Всеки ден имам по един хитрец, които се пробва да ми пили цената като върти между мен и още поне 1 доставчик оферти и иска все по-ниската. Правил съм го и ще го правя - боря се за продажбата, докато е продажба. Стигнем ли една крачка преди да поиска да оправям жена му вместо него, че го мързи, да му готвя и взема детето от градина го пускам по вечно тучните и зелени ливади да си пасе. Тук има хора, които ме познават и знаят как продавам, и че захапя ли не пускам лесно. Но да ме правят на луда гъба за 5лв не е било и няма да бъде.

И само на мен ли ми направи впечатление, че СХ се пробват да правят оферти за да си дръпнат клиент? Те? The best, the first and the only one? Мирише ми на закъсвация...
 

Горе