VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Малко оффтопик - дааам, и аз се разчетох, защото ми стана много интересно напоследък с тези впс-и. Бая търсенета с Гугъл направих, бая оферти прегледах в lowendbox и стигнах до извода, че xen май е най-добре за мен - начинаещ нууб, който си няма хал хабер от впс-и, защото това което гледах преди всичко е да не може да се овърселва много-много ресурса на сървъра-майка (не, че и с xen не е невъзможно, но бая магии трябва да се направят, за да стане). Взех си го за обучаване, пък по-нататък защо да не си хостна някой друг проект на него :) Пък и добре, че ми излезе 3,5$ на месец - за параметри 256 мб РАМ, 10/200ГБ с ЦентОс 5-чка 32 бита, като му бутна едно Kloxo си е бая оферта. Сървъра е във Фалкенщайн (Germany).

По темата - вече казах, че съм noob, но това, което определено не мога да разбера е как хора, представляващи дадена фирма с явно подчертана наглост (да, това е точната дума) решават да се правят на много велики. С черен ПР бизнес не се прави с интелигентни хора. Можете да си лъжете баламите колкото си искате, ама тука ако не отговаряте точно и ясно на зададените от потребителите въпроси (вярно е, че може да има тъпи въпроси, ама бъдете търпеливи за бога - тези хора няма да ви изядат сиренето като лисицата в баснята) - еми няма как да пробиете и да си изградите име на добра фирма, ако щете и да заринете с пари админите, които да пускат теми за вашите услуги! Нищо лично към вас като фирма, всеки има правото да си предлага параметри за цена, която него го устройва. Но нека да ви кажа как конкурентните vps фирми в чужбина процедират по форумите (може и да си харесате нещо, знам ли):

В дадена тема във форум за хостинг се обсъжда някакъв unmanaged vps доставчик (темата не е платена, поръчана или нещо от сорта). В един момент възниква някакъв проблем. Собственици (а може би и служители, които имат линк в подписа си към конкурентна фирма) на друг unmanaged vps provider активно споделят предложения как евентуално може да си реши проблема, без да натъртват на факта, че с тяхната фирма "няма да има такива изненади" или, че "те са най-великите на света" и т.н. Няма дори отрицателни коментари - всички гледат да се отнасят по-неутрално а и дори положително към конкуренцията си, защо утре ако се случи нещо с някой техен node, и конкурентите започнат да се присмиват всички ще започнат да се хейтват взаимно, а накрая потребителя с проблема ще трябва да се оправя както може. Примера, че е unmanaged не е важен, другата част на абзаца е това на което е хубаво да обърнете внимание. :)

Прави сте, че не всеки потребител е потенциален клиент. Но имайте в предвид , че отнема месеци, за да се изгради добра репутация и са необходими няколко секунди в реалния живот или само 1-2 поста в интернет, за да се разруши всичко изградено. А вие започнахте с фалстарт, което не е добре. Просто си преосмислете политиката малко. :)

Нищо лично нямам към вас като фирма, а дали ви пука за това, което написах по-горе ми е все едно - вие си ръководите фирмата, аз не желая да се бъркам в неща, които не ме засягат. Просто изказвах лично мнение. Желая ви само успехи!

Поздрави,
delta_force
Благодаря за изчерпателното и съдалжателно мнение! Явно съм подходил остро и с това ви провокирах да ни скастрите! Приемам грешката си! Не беше учтиво то моя страна да съм толкова рязък. Може би идва от това, че когато създадеш нещо ново и си работил дълго за да го направиш се получава малко ефекта на вълчицата майка! Незнам!
Има обаче и друго... отношението към клиента не трябва да се крепи само на мили думи, да това е важно за привличането им, но ние като чели се съсредоточихме много в това да предложим решения(и пропуснахме добрия ПР), който се грижат за интересите на нашите клиенти. Ние разбираме мястото си и нашата политика е обвързана с това да създаваме възможности за безпрепятственото развитие(това което зависи от нашата работа) на нашите клиенти защото вярваме, че ако те се развиват се развиваме и ние.
 
От: От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Аз въпроси нямам, и определено не съм потенциален клиент, понеже бизнес в Булгаристан не въртя :)

Просто от най-долни сеирджийски подбуди погледнах и видях, че традиционно за рекламиращите тук бг провайдери сте се поизложили още с първите си 2 местни публични изяви. Някой задава въпрос - чудесна възможност да обясните и да задълбочите рекламната си кампания. Ама не - вместо това се дървите на съфорумците като ощипани госпожици.

Случаят се оправя само с едно извинение. Не към мен - мен грам не ме засяга. Аз просто си коментирам за кеф.

Не се опитвайте да се аргументирате с разни бизнес мащаби. Това тук не ви е детската градина. Първо демонстрирайте елементарна бизнес култура и тогава се опитвайте да убеждавате аудиторията колко елитна е услугата ви.

ПС: Пардон, сещам се за 1-2 хостинг компании, които рекламират тук и им правя евала за професионалното отношение към клиента (за другото не знам - не съм техен клиент). Може да прегледате наоколо и да откраднете малко ноу-хау.

Вече се извиних за острото изказване към "потенциалният ни клиент"!Надявам се да го приеме. Както той прецени. Все пак по конкретният коментар си личеше, че не се е запознал с текста на темата! Аз не мога да го виня, но поне да беше задал някакъв смислен въпрос, а не да твърди колко сме скъпи и , че нищо не ни отличавало! Оставам обаче все повече със впечатлението, че се опитвате да отдалечите фокуса от темата. И донякаде, че правите от мухата слон! И как да не се опитвам да правя аргументите си чрез бизнес мащабите та нали за това съм постнал тази тема ТУК!
 
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Няколко човека си постнахме мненията почти едновременно и някакси се оказа че съдържанието им е подобно :) .
Ако бяха ме изпреварили, можеше а счета моето за ненужно, ама сега няма да трия - все пак съм си играл няколко минути да го пиша... .

Поздравления за новия тон - така се прави. Емоциите в бизнеса не са за пред широката аудитория по принцип.
Нямам повече претенции и нямам намерения да се меся в дискусията щом вече се говори нормално.
 
От: От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Пък и добре, че ми излезе 3,5$ на месец - за параметри 256 мб РАМ, 10/200ГБ с ЦентОс 5-чка 32 бита, като му бутна едно Kloxo си е бая оферта. Сървъра е във Фалкенщайн (Germany).

Може ли да споменеш къде го изнамери тоя впс и дали си доволен като цяло?
 
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Ще ти отговоря на ЛС след малко (не е етично спрямо datacenter.bg да хваля явно друг провайдер в тяхна си тема) ;)
 
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Няколко човека си постнахме мненията почти едновременно и някакси се оказа че съдържанието им е подобно :) .
Ако бяха ме изпреварили, можеше а счета моето за ненужно, ама сега няма да трия - все пак съм си играл няколко минути да го пиша... .

Поздравления за новия тон - така се прави. Емоциите в бизнеса не са за пред широката аудитория по принцип.
Нямам повече претенции и нямам намерения да се меся в дискусията щом вече се говори нормално.

Блатодаря най-сърдечно! И аз смятам, че малко се натрупа изведнъж и стана горещо. Нека вече да започнем да обсъждаме професионално по темата!
 
От: VPS по-добър от DEDICATED - от DATACENTER.BG

Ако направим равносметка ще се види, че всъщност цената е доста приемлива и никак не е висока, а дори е и по ниска от останалите! Просто начина на предлагане и професионалното ниво на продукта са различни от останалите. При нас цените на VPS започват от 9.95 лв., но това е най-малкото. Освен това вие получавате допълнително независимо пространство за вашия бекъп и така пространството което ползвате е четири пъти по голямо от на останалите за такава цена. Другият важен фактор са допълнителните функционалнисти(лайв миграция, бекъп и архивиране с един клик и др.) и екстри(избор на С клас мрежи,неограничен трафик, безплатни домейни и др.). А и не е за пренебрегване и факта, че ние не олвърселваме ресурса! Има и конфигуратор за създаване на пакет и може да го ползвате в последствие лайв за да си донастройвате ресурса според нуждите!
 
Последно редактирано:

Горе