VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

само незнам как му замина конфига на това уебузо от един ребуут

дай ми аксес на лично ще го оправя ... рераит рула в нгинк конфига го няма

eй това
Код:
  location / {
                
                try_files $uri $uri/ /index.php?$args;
        }

трябва да се добави за всеки домейн във nginxVH.conf или webuzoVH.conf се казваше

ако има локейшън се добавя само единия ред
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Благодаря, пуснах ти данните на лс. Накрая ще взема да го преместя при твоя хост и веднъж завинаги да спра да се занимавам с неща, с които никога не съм искал да си имам проблеми :)
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

пратил съм, ама не съм. Нямаш място в кутията.
 
Като форума беше на Nginx VPS с PHP-FPM

това го даваше заради проблем с апц

решението беше да му укажа да използвам Posix compilant shared memory

демек ако си апц добави php.ini и му дай да рестартира php fpm от панела ако си с него

apc.mmap_file_mask=/apc.shm.XXXXXX

ако си друго провай да смениш акселераора който ползваш
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

На кеша ползвам само disk, APC доколкото помня даваше някакви грешки и не сме занимавали да го настройваме. Инсталиран е иначе в webuzo панела, но не е избран като cache method в W3Total Cache.

Махнах един плъгин, от който вадеше още доста такива редове за недостатъчно памет и доколкото виждам не излиза повече. Макар, че както се вижда на скийншота в предния пост, изкарваше и от wp-settings и други файлове грешки. Засега обаче изглежда работи наред. Върви, че го разбери...
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

На кеша ползвам само disk, APC доколкото помня даваше някакви грешки и не сме занимавали да го настройваме. Инсталиран е иначе в webuzo панела, но не е избран като cache method в W3Total Cache.

Махнах един плъгин, от който вадеше още доста такива редове за недостатъчно памет и доколкото виждам не излиза повече. Макар, че както се вижда на скийншота в предния пост, изкарваше и от wp-settings и други файлове грешки. Засега обаче изглежда работи наред. Върви, че го разбери...
Абе не знам колко посещения прави сайта ти ама ако са под 15-20 000 можеш да се събереш спокойно на най малкия план от 5 евро на coolicehost защо не се преместиш ще си спестиш всички проблеми а освен това ако имаш проблем coolice ще ти го оправя доста по бързо
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Абе не знам колко посещения прави сайта ти ама ако са под 15-20 000 можеш да се събереш спокойно на най малкия план от 5 евро на coolicehost защо не се преместиш ще си спестиш всички проблеми а освен това ако имаш проблем coolice ще ти го оправя доста по бързо

Разбрали сме се с него. Засега съм доволен от vpsbg.eu. При coolice имам други проекти. Вярно, че покрай ВПС-а се отварят някои проблеми като горепосочения, но като цяло откакто сме го нагласили си хвърчи. Пък и да виждат тук и други впс аматьори като мен какво си пишем, може да им е от полза.
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Разбрали сме се с него. Засега съм доволен от vpsbg.eu. При coolice имам други проекти. Вярно, че покрай ВПС-а се отварят някои проблеми като горепосочения, но като цяло откакто сме го нагласили си хвърчи. Пък и да виждат тук и други впс аматьори като мен какво си пишем, може да им е от полза.
Е то при coolice с litespeed и varnish ще е много по бързо от сега, но както решиш не забравяй, че имаш аддон домейни можеш да си го хостнеш в акаунта на другите сайтове
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Някаква идея защо все не му стига паметта? http://prntscr.com/4c8d6a
Качил съм пхп-то на 256м.

Каква ти е стойността на apc.shm_size ? Увеличи я и пробвай пак.

Ако си с дефолт - би трябвало да е 96м, направи я поне 128.
 
Последно редактирано:
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

VPSbg.eu са супер, само че : хем имат сертификации, хем:


8. При по-малко от 99.5% UPTIME (повече от 5 минути прекъсване) месечно по вина на Доставчика, Клиентът има право да поиска до 50% обезщетение за текущия месец, освен в случаите на планирана профилактика по смисъла на тези условия.
8.4. Доставчикът не носи отговорност за всякакъв вид пропуснати ползи или имущестени и неимуществени вреди в следствие на използване или неизползване на услугите от Потребителя.

Егати условията. Спират ти сайта по поръчка (разбирай конкуренцията плаща 200лв например) или VPS-a и ти дължат половината пари ( ако си на 24лв - 12лв ) и не ти дължат нищо за пропуснати ползи. хахахахаха

Българска му работа. Затова и ИТ сферата никога няма да се развие в БГ. Успех с използването.
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

VPSbg.eu са супер, само че : хем имат сертификации, хем:


8. При по-малко от 99.5% UPTIME (повече от 5 минути прекъсване) месечно по вина на Доставчика, Клиентът има право да поиска до 50% обезщетение за текущия месец, освен в случаите на планирана профилактика по смисъла на тези условия.
8.4. Доставчикът не носи отговорност за всякакъв вид пропуснати ползи или имущестени и неимуществени вреди в следствие на използване или неизползване на услугите от Потребителя.

Егати условията. Спират ти сайта по поръчка (разбирай конкуренцията плаща 200лв например) или VPS-a и ти дължат половината пари ( ако си на 24лв - 12лв ) и не ти дължат нищо за пропуснати ползи. хахахахаха

Българска му работа. Затова и ИТ сферата никога няма да се развие в БГ. Успех с използването.

Е, като имаш даунтайм, събираш се и се махаш, все пак не си вързан там. Но това е за друга тема. Всички въпроси тук изникваха на базата на самия ВПС, поради това, че нямам време да го уча и никога не съм се занимавал с такова нещо, а скочих направо от споделения хостинг в дълбокото. Въпреки всичко с голяма помощ от Coolice нещата си вървят чудесно, с много с малко изключения.

deanski, APC не го ползвам при кеша. Това, че е инсталиран в самия панел, има ли някакво значение, след като не се ползва като опция при кеширането?
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Да се върнем на темата, сега ново старо двайсе. Coolice, мине не мине и явно при някои ъпдейти на тоя панел му се затриват онези настройки, където ти ми ги обясни (try_files $uri $uri/ /index.php?$args;) за всеки домейн, че ей сега преди малко пак си играх да ги вкарвам. Няма ли начин да се запазят някак по-трайно?
 
ами незнам защо така са го направили на по старите версии не им презаписваше конфиг файла... явно са го решили заради хора който пишат нещо грешно и да могат да се оправят с инсталл ънинсталл и да имат свеж конфиг

питай ги във на софтаколоус форума аз не съм го разцъквал от месеци това панелче ... нямам време покрай хостинга...
 
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Е, като имаш даунтайм, събираш се и се махаш, все пак не си вързан там. Но това е за друга тема. Всички въпроси тук изникваха на базата на самия ВПС, поради това, че нямам време да го уча и никога не съм се занимавал с такова нещо, а скочих направо от споделения хостинг в дълбокото. Въпреки всичко с голяма помощ от Coolice нещата си вървят чудесно, с много с малко изключения.

deanski, APC не го ползвам при кеша. Това, че е инсталиран в самия панел, има ли някакво значение, след като не се ползва като опция при кеширането?

той е акслератор за самото php освен че може да с ползва за кеш този ред който ти пратих ти решава този проблем си мисля
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

phpinfo за съответния юзър какво ти дава? Щом не ти стига памет, а паметтана php_memory_limit ти е висока, това е грешка от APC или друг cache. Погледни колко ти е тази стойност и я увеличи.

[offtopic]
П.П. Никой не е казал, че ако имаш даунтайм няма да се махнеш. Нормално да е така, но ако имаш разработен сайт, който ти дава приходи някакви (може да са огромни, може и да са малки) и ти гръмне машината какво правим? Ами ако някой от съпорта без да иска ти изтрие данните какво правим? Връщаме си 12-те лева ? :) В нашата фирма имаме застраховки, поне в Англия е така - има специални застраховки на специално този тип служители ( аз съм ниво 2 съпорт и имам достъп да настройвам услугите по сървърите - разбира се по заявка на клиент ) и се казват служебна небрежност - т.е. ако аз като служител на фирмата съсипя нещо твое и започнеш да ме съдиш за пропуснати ползи (което тук в БГ явно отсъства) застрахователната компания покрива всичко - нашите застраховки покриват до 6 мил £ .[/offtopic]

Хм, не знам защо знака за паунд не излиза като паунд ами така.
 
Последно редактирано:
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Php.ini-то в главната директория ли трябва да е (public_html)? И в него да напиша само apc.mmap_file_mask=/apc.shm.XXXXXX ? php fpm не го виждам къде мога да го проверя дали се ползва (в Services го няма, предполагам значи не се ползва). Добра идея ли е да се активира и Варниш? Също така не е ли по-добре вече да се мине на php 5.5?
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Php.ini-то в главната директория ли трябва да е (public_html)? И в него да напиша само apc.mmap_file_mask=/apc.shm.XXXXXX ? php fpm не го виждам къде мога да го проверя дали се ползва (в Services го няма, предполагам значи не се ползва). Добра идея ли е да се активира и Варниш? Също така не е ли по-добре вече да се мине на php 5.5?

Ако имаш контролен панел cPanel - да, но ако не предлагаш хостинг на чужди хора те съветвам да си редактираш директно php.ini, но ако все пак искаш да имаш php.ini per user ще трябва да копираш php.ini в папката на потребителя pubic_html .

apc.mmap_file_mask=/apc.shm.XXXXXX по подразбиране е така. Ако ти дава out of memory - трябва да промениш стойността на apc.shm_size=128M

Минаването на php5.5 зависи все пак какви приложения използваш. Ако са широко разпространени CMS-и разгледай по сайтовете им дали се поддържа.
 

Горе