1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Дискусията в 'Wordpress Форум' стартирана от Firefly, Окт 11, 2013.

1. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0
    Ъмммммм .. нещо ти чупи сайта при първо зареждане. Отвори го в хрома под инкогнито моуд (ctrl+shift+n).

Избягвай да качваш .png изображения, защото са огромни по размери.

2. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18
    От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Всичко това, което казваш за варниш беше направено. И пак си крашваше. И ти казвам, че това бяха 8 ядра с по 32гб рам и ссд-та. Вярно, че сайта беше доста натоварен, но като е толкова натоварен се търсят други решения, а на клиентите просто не им се плащаше повече. И си го караха така. И още нещо - ние предлагаме хардуера, всеки си прави каквото иска със софтуера. Те си го инсталираха и те си го настройваха. От нас се искаше да проверим дали нещо не му е наред, че крашва толкова много. Наред си беше всичко, просто ... проблеми със стабилността. Както и да е с варниша ти казах,че сме го слагали на доста машини, къде има подобрение - къде не... зависи от натовареността, апликацията и още куп други неща.

Колкото до cPanel на нас доста бързо ни оправят проблемите, но ти ми говориш за нещо различно - ти говориш не за съпорт а за оправяне на проблеми с кръпки, т.е. пуснали са някаква версия , оказало се, че има бъг в нея и чакаш кръпката за да се оправи бъга. Това е разликата м/у обикновения потребител и корпоративния - на нас не ни се налага да чакаме тези неща, а се оправят веднага. Това, което ми го говориш за phpmyadmin няма нищо общо със cPanel :) Паролата за системния потребител и паролата за базата данни нямат нищо общо :) потребителя е длъжен да си ги смени сам. Защото потребителя може да има 3-4-5-6-10-100 бази данни с още толкова разлчни пароли. В такъв случай cPanel коя по-точно парола да синхронизира? И това phpmyadmin все пак е 3rd парти софтуер и в договора , който сключваш със cPanel е, че нямаш подръжка на софтуера от 3-ти страни. Но все пак това което ти ми каза не е бъг :) След като това те дразни защо не добавиш един вхост специално за phpmyadmin и при създаване на нов потребител да се добавя алиас от типа "dbadmin.domain.com"? Където да се пренасочат заявките към редовно ъпдейтнат phpmyadmin ? :) Например само идея давам де...

Моят уордпрес - http://tools.pingdom.com/fpt/#!/dwVjiU/https://www.ezservices.eu/

3. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Човече - стартовата ти страница е 1,9 мб... няма как да ти е бърз сайта...

4. Firefly

Firefly Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    74
    Точки:
    48
    От: Re: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Е с това вече ме закопа. Идея си нямам защо така, аз chrome не ползвам, пък това инкогнито даже не го знам какво е, затова съм го пропуснал този проблем.

Така, е картинки много, той винаги е бил така. Но всъщност при сърфиране си се отваря много бързо (или поне би трябвало).

5. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Разбира се, в БеГе ще се отваря бързо, но от чужбина... Тук всички доставчици са ербап - даваме гигабит интерет неограничен и веднага в скобите - за извън БГ са лимитирани на 2-3-5 мбит/с.

6. Firefly

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    74
    Точки:
    48

Няма такова голямо значение от чужбина, сайта е бг, малко са чужденците, които го следят, а тях няма да ги сбъркат 2-3 секунди повече за пълното зареждане. Разбира се, би било чудесно за хвърчи навсякъде за по 2 секунди, но с толкова картинки и съдържание не виждам как.

7. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Имаш един проблем. На боди тага имаш бек граунд , който ти генерира 404 и съответно 2-ри път зарежда уордпрес:

body {
    font: 13px "Helvetica",Helvetica,Geneva,Arial,sans-serif;
    color: #333;
    background: url('http://iskamdaznam.com/wp-content/plugins/wptouch-pro/themes/classic/iphone/images/backgrounds/ipad-thatch-light.png') repeat scroll 0px 0px #CCC;
    }

Провери пътя на снимката дали е правилен.

8. Firefly

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    74
    Точки:
    48

Това къде точно го видя? Аз не го виждам. а wptouch беше един плъгин за мобилна версия, който отдавна го няма, чудно откъде го изкарва

9. Firefly

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    74
    Точки:
    48

При проба излиза, че при активиране на page cache почва да го омазва, интересно защо.

10. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Сега излиза с друга картинка... вече изглежда добре.

11. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,488
    Харесвания:
    618
    Точки:
    113
    Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Ти даже не разбра къде е проблема... ужас да си върнете cpanel сертификацията и да си искате прасето направо ми е жал за клиентите ви, а ти написа пълна глупост....

Ето така трябва да работи при смяна на парола и така е работило от години (даже обикновените cPanel потребители могат да потвърдят че при смяна на паролата за акаунта сменя тази на master юзера на базата на акаунта и автоматично се отваря phpmyadmin без парола и виждаш всички бази в този акаунт

password-modification.png

Промяната на паролата работи така през апи кол и при смяна през WHM и не работи през самия cpanel като клиента си я сменя от късна версия 11.42 насам не я синква

Админстрирам cPanel сървъри в сащ и канада от 2005 година и много добре знам какво говоря... винаги я е синквало откакто се занимавам...

A да говориш за корпоративни клиенти и съпорт сега ходих да проверя :) бъга присътва и при компания която е в средата на топ 10 NOK препоръчваните парньори на cPanel вероятно и при вас го има ама не знаете за него или не знаете че е бъг :lol:

12. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,488
    Харесвания:
    618
    Точки:
    113
    Мога и хипотетично да опиша как сте се издънили с клиента с варниша :)

ама нали не предлагате софтуер то не става само с хардуер...

13. Firefly

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    1,203
    Харесвания:
    74
    Точки:
    48

Поизчистих някои стари файлове. Сега трябва да зарежда добре и на chrome incognito.

14. ktomov

ktomov Premium

Рег.:
    Ян 22, 2010
    Съобщения:
    2,707
    Харесвания:
    511
    Точки:
    0

Сори на всички, че ще спамна ... ама в духа на "It's not a bug, it's a feature" ....

tumblr_ma07lpuVT91qz503po1_500.jpg

Проблема от по-горе вече го няма.

А за инкогнито моуд - популярен е в п0рн0 средите :) Майтапа на страна, ползва се за да не се пазят временни файлове, бисквитки и още каквото се сетиш. Накратко, все едно всеки път ползваш нова инсталация на браузъра, т.е. изключваш вариантите на компютъра ти да има кеширана информация от сайта. Ползвам го често, когато правя редакции по css файловете и заменям изображения, за да видя актуалното състояние на сайта. Има го и във фаерфокс ;)

15. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Значи, ние сме дейта център. Ние предлагаме хардуер и опционално съпорт :) Варниш-а го бяхме настроили оптимално и ако си мислиш, че дори не сме отваряли тикет до тях - лъжеш се, нямаш ти най-големия опит в интернет за да говориш такива неща, че ние сме се издънили. Проблемът е, че имат прекалено много заявки (посещения) и варниша гърми като сървис и трябва рестарт (на варниша). Казах ти - дай боже и ти да имаш толкова посещения. Както и да е.

Колкото до cPanel-а ето това му харесвам на виртуалмин-а , че като правиш дейтабейз има отметка "same as administrator password". И паролата си е същата. Според мен би трябвало да НЕ се сменя паролата при смяна на администраторския панел, а паролата за панела да ти е само за панела. Това лично си е мое мнение, ама понеже cPanel са ориентирани към ... по-ниско ниво на IT специалисти са го направили максимално лесно - сменяш една парола и айдеееее, вичко 6.

Добре де, аз този проблем не съм го виждал, до сега никой не е ревал за това (имаме 300+ лиценза cPanel). Какво по-точно става като смениш паролата ?Можеш ли да влезеш в phpmyadmin със старата парола? Или успяваш да влесеш със новата ? Проблема изпробва ли го с отделен phpmyadmin (такъв, който ти се намира в отделна папка на сайта) или се опитваш през контролния панел да влезеш в него ? Ако на отделния phpmyadmin работи новата парола значи се е синхронизирала и проблема ти е някъде в автентикационния метод на phpmyadmin. Такъв проблем имах и с един pma на един плеск сървър - решението беше в един от файловете да коментирам един ред и да добавя нещо от сорта на "$host = 'localhost';" или нещо подобно, не помня вече.

Не говори добре за един администратор ъпдейтването на даден продукт без да се допита до мнение на други администратори - в случая да провериш от топ10 препоръчани партньори дали няма бъгове преди да ъпдейтваш. :) Не го казвам за да обиждам, просто градивна критика. Преди да ъпдейтваш до последна версия провери дали няма някой голям бъг.

ЕДИТ:

Пак повтарям - ние предоставяме ХАРДУЕР, ние не сме web администратори и не е наша работа да ъпдейтваме каквото и да било. Наша става, като си платиш 180лв за час. Всеки, който си вземе сървър си отговаря за това което слага там, стига да не нарушава правилата. Ако ще и празен да го държи. Имахме един клиент с 10-тина сървъра който един ден просто си спря единия и каза "мигриран е , оставете го изключен до края на договора." И си го плащаше като пич. Ако някой ъпдейтне cPanel при нас и не е доволен нашата работа е до там, че да отворим билет със техния съпорт, разменят се ключове и те го оправят дистанционно. Не знам дали твоя случай попада в тази категория, но при нас помоща при cPanel е лимитирана - 3rd party e. Точка. Ако те го оправят - оправят, ако не - носиш си сам последствията. Ето защо и клиентите рядко се навиват да ъпдейтват винаги до последна версия. Повечето от тях си стоят с 2-3 версии по-стара от най-новата. А, разбира се имаме и такива , които като им го инсталираме и не го пипат - само слагат сайтове...

Последно редактирано: Авг 15, 2014
  16. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Вече сайта ти зарежда за 3,5 сек. Добре е - 30% по-бърз. Ако искаш още да намалиш бързодействитето - виждам, че използваш доста външни библиотеки (js, fonts) от най-различни места. По възможност ги свали и ги тури в папките на сайта и ги инклудвай оттам. Преди поддържах един сайт, който беше с такива библиотека докато не започнаха много да се дънят - я от доставчици на свързаност, я от ъпдейт/ъпгрейд на услугата... ня ъпдейтнали js-a и това, което използвам вече не работи като преди... Затова ги свалих, в папката - редактирах темата, че да ги инклудва от папка и всичко работеше на 6 ( и все още работи ), че и по-бързо.

Пак подчертавам - ПРИ ВЪЗМОЖНОСТ. Защото ти ако използваш плъгини за тези работи може те самита да си инклудват тези неща и да нямаш власт над тях :)

17. VMiloykov

VMiloykov Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 20, 2012
    Съобщения:
    1,675
    Харесвания:
    78
    Точки:
    48

deanski нещо супер, мега, бруталното самочуствие вади :D

18. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Ти какво искаш сега? Казах му, че Варниш беше настроен оптимално, дори пускахме тикет към тях, самите разработчици казаха, че няма какво да се направи повече, а той ми вика знам къде сте се издънили. Хаха, смях. Самият Варниш е лимитиран по ресурси - при по-ниска стойност има опасност на приложението да не работи, при по-висока има опасност да ти изяжда рам-а, независимо колко имаш. Просто този сайт беше време да се скалира на няколко app сървъра с лоуд балансър, ама какво да ги правиш - скръндзи.

Едит: аз за този случай говоря обективно, възможно е да не изкарват чак толкова пари за този сайт за да си позвоят 3-4 сървъра + лоуд балансър, но като си се надупил нали знаеш - по-добре се отпусни :)

Едит2: Искам да подчертая също, че на този сървър му крашваше САМО варниш-а, апачи продължаваше да си работи.

Последно редактирано: Авг 15, 2014
  19. deanski

deanski Member

Рег.:
    Юли 24, 2014
    Съобщения:
    235
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

Както и да е, оставям ви в тази тема да си говорите, аз се отписвам :)

20. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,488
    Харесвания:
    618
    Точки:
    113

Продукта има няколко бранша и уж е тестван (което не пречи да са си оставили ръцете) чак до стейбъл версията

cPanel препоръчват да си на Release...

Stable - старта версия

Преди Release има Edge и Current

Ако ще се дъвкаме :).... клиентите който не са ъпдейтвани в последните 20 дни до последния релииз си ходят с тези бъгове (някой са секюрити)

НЕ говори добре за Админ който не спазва препоръчаното от вендора, особено за ъпдейти който оправя проблеми със секюрити...

Оделно случая е много по тежък и имаш мулти потребителска среда, до която всеки има достъп автоматичен достъп след като плати малка такса

Като е еденичен клиент вингаи може (да му кажеш да не ъпдейтва и че риска си е за него, и като само той си има достъп до машината и ползва cPanel за улеснение е е малко по защитен и със старата (понецже някой са локални експлоити), ако е с публичен достъп може и да изреве)

А последната Release версия оправя една камара други неща...
    https://documentation.cpanel.net/display/ALD/11.44+Change+Log

Ако не си ъпдейтнал от 11.44.0 на 11.44.1 в края на миналия месец

Спора тръгна за бързия съпорт на cPanel - мен точно за такива неща ми трябва съпорт и като ги бавят по цял месец понякога е тежко за тези който продаваме услуги на крайни клиенти... съпорта не е бърз просто се води най добрия панел на пазара а и клиентите толкова са свикнали с него че с го искат... Аз казвам че съпортна на цпанел грам не е бърз...

Сега ще напиша какво е станало с варниша

Клиента е имал проблем с бавенето и някой от вашите или администратор на клиента е инсталирал варниш със 7 простички команди (да така се инсталира дефултен) сайта е поолекнал но се появила висока дискова активност... Някой без много да погледне понеже в големите фирми клиентети са просто номер на фактура (отделяш малко време на някой номер на бързо и минаваш към следващия номер ) е казал базите и се появила машината за mysql със SSD (да сигурно в 9 от 10 случая щеше да е напълно прав) но при варниш от файл на диска (дефултна инстлация) и много трафик се случва варниша да използва диска по агресивно от нея.... и да става приятно бозещо и нестабилно :) Обичаен симптом на бозещ сайт със варниш при много връзки (точно както го описа)

Ако не е това е дефултния vcl (но за там вече да взема и аз да обявя тарифа на час щом взиамта по 180)

Хубаво взимате няколко пъти повече отколкото взимам аз но като сте по хардуера и само са ви взели сертификация но това не ви прави най добрите (най малкото за Варниш няма сертификация трябва практика... дори да имате някой който много го разбира варниша не можете да отделите цяло време на едно номерче на фактура освен ако не си плати дебело... а дори и да си плати и като свърши смяната човека който го разбира си тръгва поема другия като има само бегла представа какво е се случва с горния кейс...

Прикачени файлове:

• tiers.png
      tiers.png
      File size:
      63.6 KB
      Преглеждания:
      29

Сподели страницата