VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Firefly

Well-Known Member
След много премеждия, ето че успях до някаква степен да мигрирам сайта си към ВПС - вече е преместен и върви. Сега обаче се сблъсквам със следващия проблем - правилна настройка на W3 Total Cache за ВПС, като върви на Апаче вмомента и използвам панела Webuzo. Можете ли да ми дадете съвети относно настройките на кеша?

По съвет на Coolice инсталирах APC, но когато в плъгина настроя Object Cache Method: APC, сайтът крашва.

Ето един доста лош резултаат от webpagetest: http://www.webpagetest.org/result/131011_FD_GHK/

п.п. ето как се държи засега: http://prntscr.com/1wme5c
 
Последно редактирано:
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Превключи от апачето на nginx и деактивирай кеширащите плъгини за момент и пиши как се държи.
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Какъе в правилният начин да превключа от апаче на nginx? Опитах панела да махна LAMP stack и инсталирах LEMP, но сайтът тогава спря да се отваря изобщо. И сега май се повреди, неиска повече да се оправи...
 
да отиваш на Аппс менюто в сивото на панела в ляво последното - най долу

инсталираш APC и MEMCACHED ребутваш и казваш в W3 total дали са ти се появили тези не вече да са сиви АПЦ и мемкешъд

attachment.php


след което задаваш пейдж кеша да ти е в memcahced не бараш другите кешове


такак го пиша защото на версията с която писах ревюто на уебузо панела ги нямаше като опция сега са ги добавили...

и така ще разбреш работят ли... ако не работят са два реда PHP INI през графичния режим...
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Какъе в правилният начин да превключа от апаче на nginx? Опитах панела да махна LAMP stack и инсталирах LEMP, но сайтът тогава спря да се отваря изобщо. И сега май се повреди, неиска повече да се оправи...

аз какво написах в другата тема че си иска ребуут иначе трите сървиса който споменах трябва да се рестартирар един по един ако няма да ребуутваш като сменяш уебсървъра...

с апача си беше свъсем ок само с настройката от предния ми пост... 4 клика и ребуут се превръщат в повече работа сега :)

Ако си сус Nginx пак инсталирай апц то или през конзолата доабви zendopcache със 7% е по добър АPC ( в което не виждам смисъл да се барва от начинаещи) поне засега особено на лайв сайт който искаме да го върнем бързо :)


ако някой ти кофигурира микро кеша няма нужда от мемкешъд...

или като алтернатива на на W3 ако с nginxa може да ползваш WP-FFPC и мемкешъд http://wordpress.org/plugins/wp-ffpc/
 
Последно редактирано от модератор:
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Върнах на апаче. Появиха си се опциите Coolice, но при избор на memcached ми дава това:

The following memcached servers are not responding or not running:

Page Cache: 127.0.0.1:11211.
This message will automatically disappear once the issue is resolved.
 
Ами в АПЦ да кешираш какво ти дава може и него да ползваш само - третата опция в менто за пейдж кеш

по принцип като ти нямаме достъп до сръвъра е малко наизуст а аз нямам инсталиран панел да си го тествам...
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Достъп мога да дам, няма проблеми, важното ми е да потръгне като хората. Имам проблем и с минификацията - като е на автоматик (както си беше и работеше на предишния хостинг), сайтът се чупи отвсякъде. На мануал се опитвам да го докарам, но ми се чупят някои елменти само (напримет tabs widget-а).

Като минах пак на APC, сега ми изглежда, че работи - ето генералната конфигурация на кеша в момента: http://prikachi.com/images/466/6645466F.jpg
 
махни кеша на базата и на обдектите за тест :) по мои наблпдения така ще работи по бързо и може да пуснеш един тест както и ръчно да го поразцъкаш как се отваря сайта :)


после може и тези кешове на базата и обджектите да ги сложиш в апц

изчезвам за 10 минуто до магазина за цигари после ще го донагласяме
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Ето със спрени база и обжект: http://www.webpagetest.org/result/131011_0M_JD2/
Като ги пусна пак и ги наглася на АПЦ, сайтът се чупи - отварям го, мога да отворя някоя статия, но при следващото кликане (например връщане на главната страница), дава Internal Server Error.
 
Значи в слуачя с тези две натроики правиш дубликация на кеша който си има mysql по принцип на шеърд сървъра го делиш с още 1000 сайта (дори и раздут) тук дори и малко си е само за теб

затова пробвай с изключен дабеиз кеш - вентуално може да го ползваш за намаляване на cpu то в последсвие но засега изключен

обджекта може само да го оставиш или и той изключен

от кофихуреишън > apache в уебузо панела
#
# KeepAlive: Whether or not to allow persistent connections (more than
# one request per connection). Set to "Off" to deactivate.
#
KeepAlive Off

може да го направиш на On..


от Page Cache под главните настроики -
Enable compatibility mode
Decreases performance by ~20% at scale in exchange for increasing interoperability with more hosting environments and WordPress idiosyncrasies. This option should be enabled for most sites
и Browser Cache -
Enable HTTP (gzip) compression

и пак да тестваме

First Byte Time зависи от уебсървъра и от къде се тесва с каква свързаност тестваш от далас затова може да е малко по голям... от румъния избери тест нй близо ще е до условята от българия :)
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

http://www.webpagetest.org/result/131011_M1_KES/ (по някаква причина не ми дава точки от теста?)

1. Пуснах KeepAlive
2. compatibility mode си беше отбелязано в page cache
3. Пуснах gzip компресията.
4. Пуснах отново обжект кеша, само че на disk, защото на АПЦ ми чупи сайта.
5. Спрял съм минифакцията - все още не мога да наглася както трябва и не ми зарежда някои джава и css файлове като хората с нея.
 
А как е cpu натоварването като цяло ... аз това бих наблюдавал, може да пробваш да compatibility mode

и как се държи като го отваряш като юзер

навсякъде ли включи гзип има го на четири места за отбелязване в браузър кеша


също бе з обджект кеш ми е интересно...
 
ако от този тест сме недоволни с включен навсдякъде гзип ще включим мод дефлейт на апача

махач гзип от плъгина...

в конфига на апача

#LoadModule deflate_module modules/mod_deflate.so

махаш #

и добавяш в htaccess

Код:
<IfModule mod_deflate.c>
	AddOutputFilterByType DEFLATE text/css text/x-component application/x-javascript application/javascript text/javascript text/x-js text/html text/richtext image/svg+xml text/plain text/xsd text/xsl text/xml image/x-icon application/json
</IfModule>

като не запбравяш да рестартирташ - тук може само апача от адван сетинг сървисис...
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Според мен тези неща са излишни. APC е бъгав и досаден. Пусни си VPS-a без панел, инсталирай nginx, php-fpm, db и ако ти трябва mail сървър. Щом сайта е Wordpress не ти трябват даже добавки. Аз съм пусал не един пост на тази тема, но ако трябва пак ще пиша. Имам и почти готово репо, което съм конфигурирал аз с желаните опции за да работи Wordpress. Ще останеш много-много по-доволен, а и ще научиш това онова. Не е страшно да работиш през конзолата, дори бих казал е удобно.

П.П. - За колко посещения на ден става въпрос? Бих ти го конфигурирал аз, но времето ми е в кът напоследък.
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Навсякъде е пуснаг gzip-а. Спрях обджект кеша. Ето натоварването вмомента: http://prntscr.com/1wn83g
Ето тест от САЩ: http://www.webpagetest.org/result/131011_8Q_MBE/
И от Румъния: http://www.webpagetest.org/result/131011_PS_MEQ/
По някаква причина втория е по-зле...

Така като го поразджиткам сайта, на мен ми се струва ок като перформънс, макар да ме притесняват червените оценки от теста
 
От: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Според мен тези неща са излишни. APC е бъгав и досаден. Пусни си VPS-a без панел, инсталирай nginx, php-fpm, db и ако ти трябва mail сървър. Щом сайта е Wordpress не ти трябват даже добавки. Аз съм пусал не един пост на тази тема, но ако трябва пак ще пиша. Имам и почти готово репо, което съм конфигурирал аз с желаните опции за да работи Wordpress. Ще останеш много-много по-доволен, а и ще научиш това онова. Не е страшно да работиш през конзолата, дори бих казал е удобно.

П.П. - За колко посещения на ден става въпрос? Бих ти го конфигурирал аз, но времето ми е в кът напоследък.

Разбирам, че всеки специалист предпочита да работи с конзолата и не се занимава с панели. Аз обаче сега рязко навлизам в дълбоката вода и ми е непосилно - нямам ли го графично всичкото пред мен, нито знам къде съм, нито какво правя и какво се случва. Има прекалено много фактори, които могат да се объркат. А и нямам намерение всеки ден да бърникам по сървъри и оправям разни неща - искам просто сайтът да върви добре, евентуално да преместя на сървъра още 2-3 фирмени сайта, които не правят посещаемост, за да се освободя от предишния хостинг и да си продължавам с това, от което разбирам - а именно предоставяне на инстересно и развлекателно съдържание в един сайт, който съм правил и поддържал с много любов :]

Посещенията на споделения хостинг бяха около 1000 уникални на ден, но в сайта се вкарваше ново съдържание веднъж на два месеца за да не надминавам ограничението на хостинга. Сега при по-редовно опресняване , може би около 2000 ще вървят.
 
Само че с панела може да си тества неща без да се учи на конзола :)

иначе и аз не го предпочитам за кеширане с мемкешъд не тръгна макар че можеби ако го рестартира

или да пробва с с xcache той е последна версия

както и да има три php-ta

пп Аз ако не се беше справил дотук щях да му го инсталирам с едно kloxo-mr nginx ривърс прокси да си е свъместимо с хтаксес , зендопкеш и да му насторя микрокешинга и но имах работа следобеда офлайн бях...

като е стигнал дотук и му е комфорно да си седи така :)

този панел го развиват много динамично - за два месесеца вече има още един уеб сървър lighthttpd, има CSF файр уол ima malware scan през конзола ще си играе... перфе за начинаещи

и ако много го закъса минава поне засега номера с мрънкане в форума н софтакалоус техен админ се логва и го оправя ако не стане с форумна помощ там :) дори и на фрии версията :)
 
Re: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Firefly от аппс инсталирай php 5.4 и след това го смени от т system util;ites на него :) то е 15-20% по бързо от 5.3 с урдпреса нямаш проблем с него...

може да махнеш АПЦ и да пробваш xcache пак от аппс но преди това изключи кеширането в apc на w3 и унинсталираи апцто
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Въпроса е, че с моите статии и останалите налични в Мрежата ще му е много по-лесно (съдя по други хора, на които съм помагал). Особено с WP. 1000 посещения на ден са абсолютно нищо и не му трябва даже кеш. Съвсем основна конфигурация с nginx + php-fpm dynamic или on demand pool.

А target-a за къде е? BG или?
 

Горе