VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Един отчет, че напоследък се качват посещенията. Ето как се държи на 3000 уникални и 8000+ прегледа през последните дни. В пиковете е имало по около 100 човека онлайн.

auLg1WG.png
PBiMaTJ.png

Освен това го докарах да зарежда за около 2 секунди, което според мен е доста бързо. Доста съм доволен.
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Да разбутам пак тази тема. След поредните няколко ъпдейта на webuzo панела, изглежда нещо се бъгася отново. Забелязах днес, че нещо не ми работи W3 кеша. Първо открих, че нещо не е наред като се опитах да изчистя кеша от Empty all caches - изкарв ми грешка 500 Internal error. В последствие откривам, че и като цяло не работи - не кешира страниците. Пуснах му Debug мода и на страниците дава следното: Caching: enabled / Status: not cached
Някакви идеи какво може да му става? Пробвах да спра и пусна плъгина, да запазя отново настройките.

+
Ребуутнах сървъра, но нещо не зарежда като хората след това, спират да се отварят сайтовете. В сървисъс в панела ми дава, че не са активни nginx и php - http://prntscr.com/5fn3fi и не се получав ръчно да ги пусна от Start или Restart.
 
От: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Да разбутам пак тази тема. След поредните няколко ъпдейта на webuzo панела, изглежда нещо се бъгася отново. Забелязах днес, че нещо не ми работи W3 кеша. Първо открих, че нещо не е наред като се опитах да изчистя кеша от Empty all caches - изкарв ми грешка 500 Internal error. В последствие откривам, че и като цяло не работи - не кешира страниците. Пуснах му Debug мода и на страниците дава следното: Caching: enabled / Status: not cached
Някакви идеи какво може да му става? Пробвах да спра и пусна плъгина, да запазя отново настройките.

+
Ребуутнах сървъра, но нещо не зарежда като хората след това, спират да се отварят сайтовете. В сървисъс в панела ми дава, че не са активни nginx и php - http://prntscr.com/5fn3fi и не се получав ръчно да ги пусна от Start или Restart.

Защо се занимаваш с впс за такъв малък сайт? Най малките планове на кул ще ти спестят всичкото време и проблеми ..
 
От: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Защо се занимаваш с впс за такъв малък сайт? Най малките планове на кул ще ти спестят всичкото време и проблеми ..

Това не въпросът. Ако е можело е щяло да бъде на друг хостинг, сайтът не е малък, нито нов, така че са пробвани много варианти преди да се стигне до тук. Преинсталирах LEMP стака и го подкарах. Остава обаче неработещия кеш и все още не откривам причин за това. Не работят ускорителите. Плъгина действа когато го наглася на Disk, но APC, който ползвах сега не работи. Инсталиран е в панела, но не може да бъде избран в опциите на w3. Нещо странно става.
 
Последно редактирано:
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

В моят опит с W3 напоследък самият той прави проблемите. Смени го с WP Super Cache. Няма да имаш тези проблеми. В последните версии на W3-то се появява този проблем, като все още не е решен. При мои клиенти се случи това(на околко 98% от клиентите ми които имаха W3 инсталиран) и след смяната му с WP Super Cache се оправи и дори има подобрение в скороста на зареждане.
 
Re: От: От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Това не въпросът. Ако е можело е щяло да бъде на друг хостинг, сайтът не е малък, нито нов, така че са пробвани много варианти преди да се стигне до тук. Преинсталирах LEMP стака и го подкарах. Остава обаче неработещия кеш и все още не откривам причин за това. Не работят ускорителите. Плъгина действа когато го наглася на Disk, но APC, който ползвах сега не работи. Инсталиран е в панела, но не може да бъде избран в опциите на w3. Нещо странно става.

Виж дали има APC в phpinfo ако го няма пробвай да го махнеш / сложиш отново или ръчно да си го викнеш в ini файла

Преди около седмица правих свежа инсталация на webuzzo на един от мойте впси всичко беше ток ...

И съм съгласен с другите в последните версии на w3total правят проблемi - даваше най висока скорост от всички плъгини но като не работи добре създава проблеми яде повече рам ... аз в момента казвам на клиентите да слагат hyper cache extended
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Супер, добавих го в php-то и се появи APC-то, не знам по каква причина беше изчезнало. Като цяло наистина има нещо гнило, защото доста ми падна резултата. От друга страна пък на практика се браузва бързо.

W3: http://www.webpagetest.org/result/141213_DW_V4X/
Hyper Cache E: http://www.webpagetest.org/result/141213_FD_TEE/
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Супер, добавих го в php-то и се появи APC-то, не знам по каква причина беше изчезнало. Като цяло наистина има нещо гнило, защото доста ми падна резултата. От друга страна пък на практика се браузва бързо.

W3: http://www.webpagetest.org/result/141213_DW_V4X/
Hyper Cache E: http://www.webpagetest.org/result/141213_FD_TEE/


Пробвай с WP Super Cache. При мен дава по-добри резултати от W3-то.
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

В последните месеци забелязвам, че WP Super Cache се превръща в по-добрия кеширащ плъгин, може би задари факта, че използва ресурсите на хард диска, за да създава кеш файловете (докато W3 прави кеша, използвайки РНР и товари сървъра повече при този процес). Наблюденията ми са като цяло от cPanel и разни къстъм панели на различни хостинг фирми (но не съм тествал с webuzo).
 
От: VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

Извинявам се на колегата че му пиша в темата, но бих искал да попитам за един да нарека не до там проблем, но дразни.
Проблема е че когато напиша сайта си аптека тире инфо точка ком във фейсбук, ми излиза код за въвеждане.
Нито съм спамил във фейсбук, писал съм на съпорта им че не е спам, публикувам информация за сайта си само около 2 пъти на месец заради едни специфични ъпдейти, никога не съм злоупотребявал да пиша на различни хора за сайта ми във фейсбук, но уви, излиза всеки път код за въвеждане...
Някой ако знае как да се реши този проблем ще му бъда благодарен.
Още един път се извинявам на колегата за намесата в темата му.
Поздрави
 

Горе