VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Да дам малко обратна връзка, въпреки че при мен нещата не са финализирани напълно относно цялостното местене на ВПС-а. Последното не е по вина на момчетата, а просто системите, които ползвам, а и факта, че не спират работа налагат да се прави в по-ограничен часови диапазон.
Та ще карам по ред:
1. Отношение - доволен съм и не мисля, че има какво да желая повече. Подхождат с разбиране, отговарят бързо на запитвания, дори и на глупави въпроси. Не искам да прозвучи като "давайте и ги гърчете за щяло и нещяло", а като "ако попитате както трябва, няма да ви се откаже помощ".

2. Услуга - нищо не разбирам от ВПС-и и не ме е срам да си го кажа. Факт е, че единия от сайтовете бях свикнал да гледам server load-а на 22-28, а сега се движи на 0,02-0,05. На вас оставям изводите. Друго като качество не мога да споделя, но факта че не мога да се оплача мисля е достатъчен.
Относно скорост на сайтовете - може да си въобразявам, но е по-добро. Има какво още да се желае, но това ще е на по-късен етап.


3. Цена - ще кажа само, че предишният ми доставчик искаше за шернат хостинг план 85лв/година. Сега плащам 110-115лв за ВПС, в който събирам не само онзи 85левов, но още един, който ми струваше 57лв и предстои прехвърлянето на друг, за който се плащаше по 49лв. Проста сметка, която няма нужда от коментар.

Ще кажа и притесненията си, които имах: Най-вече се притеснявах, че са млада фирма, от скоро на пазара и липсваше обратна връзка и мнения. Тук ще приканя и другите, които знам че вече ползват услугата да оставят малко по-подробни ревюта. Дадох си сметка, че и моята фирма е млада, бори се с доста сериозни играчи на пазара, но въпреки това вече имаме редовни клиенти, които ни гласуват доверие. Реших, че и аз е редно да постъпя така и всеки заслужава шанс да му се довериш. Това е.

Останалото е чисто душевното удоволствие да знаеш, че никой не те къпе без сапун обещавайки ти 20-30ГБ дисково, но лимитирайки те с айнодове например. Ама това е друга тема...:)
Накрая мога само да благодаря за търпението, разбирането и да им пожелая да вървят напред и нагоре.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Имам забележка, опитах да се регистрирам със служебен, с личен мейл и така или иначе не иска да праща активационен мейл. Писах на support-a няма отговор 2 часа вече. Разбирам че сте новички в бранша, но на това аз му викам услуга без подръжка - ако бях поръчал и изникне проблем - пак ли трябва да се чака с часове да се появи някой ?
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Вероятно си имат тикет система и когато си платиш ще си с приоритет ? Освен това, отговор на анонимен мейл до съпорт във всяка една фирма се дава през работно време.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Имам забележка, опитах да се регистрирам със служебен, с личен мейл и така или иначе не иска да праща активационен мейл. Писах на support-a няма отговор 2 часа вече. Разбирам че сте новички в бранша, но на това аз му викам услуга без подръжка - ако бях поръчал и изникне проблем - пак ли трябва да се чака с часове да се появи някой ?

Сигурно най-малко 50-60 пъти съм се обърнал към поддръжката и да съм чакал най-много 10 мин. ( почти винаги ми отговарят на момента и веднага се заемат с проблема ми).
Да не си се регистрирал от някакъв странен емайл? :rolleyes:
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,
сгрешили сте имейла си - забравили сте TLD-то накрая. Отговорихме Ви на този към gmail.
Активация за регистрации не са нужни и не се пращат потвърждения по мейла. Праща се единствено при заявка за поръчка и след това при потвърждаване на плащането и данните за сървъра.
Това не е форум или блог, че да има спам ботове и съответно няма нужда от активация по мейл. И двата Ви акаунта са активирани автоматично още при регистриране.
 
Последно редактирано:
От: От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Сигурно най-малко 50-60 пъти съм се обърнал към поддръжката и да съм чакал най-много 10 мин. ( почти винаги ми отговарят на момента и веднага се заемат с проблема ми).
Да не си се регистрирал от някакъв странен емайл? :rolleyes:

+1 И при мен е така, дори аз съм този, който се бави в отговорите към тях, че тези дни от силното слънце изпълзяха едни екземпляри с техните желания и едвам им смогвам...
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Имам малко общ въпрос. В момента имам един wordpress, един форум и един статичен хтмл сайт на споделен хостинг, които правят около 60-70 минути дневно CPU натоварване, около 7000 импресии, с тенденция да върви нагоре. Скоро ми изтича хостинга и обмислям прехвърляне на VPS, въпреки, че сегашния ми план ще ме урежда още известно време, а има и по-високи. Но ми се ще да съм малко отделен от останалите клиенти, пък и да разполагам със собствени ресурси.

Грубо казано за подобно натоварване какъв VPS би ми свършил работа от вашите предложения? Малко съм объркан от всички термини, но като цяло съм схватлив и имам приятели, които могат да помогнат с първоначалните настройки и си мисля, че може да се справя и с unmanaged.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,
най-изолирани така да се каже ще бъдете на KVM. Нашите машини с тази технология са специално оптимизирани да са изключително бързи и при тестовете се представят по-добре от OpenVZ. За това най-много спомага и развитието на KVM технологията, която дори преди само година беше малко по-назад от OpenVZ в производителността.

OpenVZ за сметка на това печели в по-малката първоначална RAM - сървър със стандартно apache2 и mysql е около 50MB, докато KVM е като физически - около 120MB. Но имаме доста клиенти, за които тези 70МБ не е голяма жертва, спрямо малко повече процесорна мощ, която получават с KVM.

Моя съвет е KVM с едно ядро или OpenVZ с две ядра - и в двата случая напълно ще е достатъчно за вашите нужди, дори те да се увеличат няколко пъти в бъдеще.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Благодаря за бързата реакция, ако се реша на трансфера ще ви тормозя допълнително :)
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Ще помагаме и няма да е тормоз, а удоволствие :)
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Поради огромния интерес към лятното намаление (20% отстъпка при плащане за една година), което имахме след промо кода в предприемач, решихме да удължим периода на намалението (който беше до 15-ти).
Новия код е annual, който важи целогодишно, но обикновено отстъпката е 10%, а сега - до 20-ти Август 23.59ч. е 20%. Отново важи при плащане за една година и е за всички KVM пакети, както и за OpenVZ пакетите Стандарт, Про и Премиум. Гледайте да не изпускате срока, защото този път няма да генерираме нови кодове за закъснелите, а следващите намаления ще са чак на Коледа.

Заедно с това и увеличихме гамата услуги, която предлагаме. Макар и да смятаме VPS хостинга за много по-добър от споделения, защото с него имате пълна свобода, ваши собствени ресурси, висока производителност, гъвкави планове подходящи както за мини блогове и лични сайтове, така и за корпоративни супер сайтове с много посетители или за уебмастъри с по над 10 сайта, въпреки всички тези предимства, получихме доста запитвания дали и кога ще предлагаме такива услуги и макар първоначално да нямахме намерение, решихме все пак да отговорим на търсенето и вече на уеб сайта ни можете да закупите споделен хостинг и домейни.
Удобството и улеснението на CPanel е просто незаменимо :) и макар благините на VPS-а и неговите предимства пред споделения хостинг да са огромни, трудно можеш да откажеш човек от навика и привързаността към Cpanel :) Към него имаме и модул за бърза инсталация на над 350 системи (WP, форуми, магазини и тн.) - Softaculous.
Цените разбира се, както винаги са много привлекателни, но не и за сметка на качеството - и при споделения хостинг можете да се насладите на висока скорост и бързина, а ако не сте доволни ще Ви върнем пълната сума, ако сте подали заявка до 7 дни след активацията.

Промо кода annual, за 20% отстъпка при годишно плащане важи и за услугата споделен хостинг - за планове Стандарт, Про и Премиум.

Успешен бизнес на всички, а на нашите настоящи и бъдещи клиенти пожелавам само усмивки и хубави моменти с нас :)

Поздрави,

Росен Митков, управител.
 
От: От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Допълнително само за редовните посетители на Предприемач - първите 3 клиента на уеб хостинга с CPanel, които са
членове на Предприемач, получават два безплатни месеца, независимо кой план поръчат и за какъв период.

Нужно е да имате поне 10 мнения във форума и да изпратите Л.С. с номер на поръчката.
Промоцията важи независимо колко други клиенти имаме - само клиентите пратили Л.С. се броят измежду първите 3 :)

Цените на домейните също са в промоция за всички :)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,

Имам нови два въпроса :)

1. За споделения хостинг какви са ограниченията в CPU минути, обикновено това всъщност е параметъра който би трябвало да интересува хората, а не хилядите добавени домейни и mysql бази?

2. Пак за VPS-а. По-горе писах, че искам отделни гарантирани ресурси, защото често други клиенти натоварват сървъра и моя сайт се бави. Бедата обаче, е че от време навреме аз съм клиента, който натоварва сървъра :) Т.е. миналата седмица се случи да ме нападне много агресивен бот, който рязко вдигна натоварването. Обикновено в тези случаи ресурсите на сървъра могат да поемат пиковото натоварване, но на VPS това означава ли, че сайтовете ще се бавят, докато бота не бъде блокиран? В тоя ред на мисли много добре ми изглежда cloud hostinga, който до колкото разбирам е нещо като VPS, но може да поеме кратко пиково натоварване. Честно казано бих платил повече, услугата да ми се scale-не автоматично, докато намеря време да блокирам нахалните ботове, отколкото сайтовете ми да завлачат...

Та въпроса ми е, както се случва с VPS-а при инцидентно пиково натоварване, което е над параметрите на абонираната услуга?
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,

1. Ето и параметрите за CPU минути при споделения хостинг, досега бяха описани само в условията, но току-що ги добавихме и при плановете.

1.1. За хостинг план Микро - до 15 минути за 24 часа.
1.2. За хостинг план Мини - до 32 минути за 24 часа.
1.3. За хостинг план Стандарт - до 64 минути за 24 часа.
1.4. За хостинг план Про - до 105 минути за 24 часа.
1.5. За хостинг план Премиум - до 150 минути за 24 часа.
1.6. При отчитането на изразходени процесорни минути се считат и процесорното време изразходено за MySQL заявки.

2. При нас на VPS хостинг, особено с KVM технологията, много трудно ще се случи такова нещо, защото процесорите са ни последно поколение и такива пикове няма да окажат влияние.
Имали сме подобни случаи с ботове към клиенти и то на OpenVZ и не оказват никакво влияние. Даже един клиент беше с погрешна настройка на DNS сървъра си - да отговаря на външни заявки (т.нар. Open Resolver), което е голям пробив в сигурността, тъй като е уязвим на атаки от тип DNS Amplification, та той получаваше огромен брой заявки в секунда и това не оказа никакво влияние на сайтовете му, а настройката беше оправена след часове.
Както винаги досега съм гледал да давам реална информация и не го казвам с цел да станете наш клиент, но практиката показва, че в почти всички случаи, особено когато сте на две ядра, няма да имате проблеми.
И все пак не може да се гадае и на този свят няма нищо невъзможно, но имайте предвид, че ние постоянно наблюдаваме сървърите и при подозрителни дейности с високо натоварване в следствие на атаки, които биха имали ефект върху клиента, проучваме ситуацията и ако е нещо нежелано веднага реагираме и филтрираме атаките на по-високо ниво.

P.S. При cloud услугите в повечето случаи имате само 5% гарантирани от CPU-то и при нужда и пикове се увеличава например до 50% или до 100%.
При VPS имате постоянно тази възможност за пик от 100% и не плащате допълнително за това, като разбира се не може постоянно да седите със 100% натоварване, а само в пиковете и за не повече от няколко часа.
А като имате 2 ядра или повече трудно ще достигате 100% дори при изключително големи пикове. Отново споменавам, че нашите сървъри използват последно поколение 8 ядрени процесори и производителността е изключително висока, докато вероятно Вие сте били на сървър, който е на няколко години, с далеч по-малко производителност и с предварително високо натоварване (например 90% и когато вашите сайтове са имали нужда от процесорна мощ не са я получили и сайтовете са умряли през това време). Ние нямаме практика да претоварваме сървърите и нашата политика е целенасочена към високото качество, а не към наблъскването на повече клиенти на 1 физически сървър с цел повече продажби при по-ниски разходи. Удовлетворението на клиента е нашата мисия и стратегия и винаги ще я следваме.

Иначе Cloud-a всъщност е VPS, при който хранилището е централизирано отделно - т.е. ако изгори някоя платка RAM например на сървъра майка, прекъсването е минимално, може би 2-3 минути, докато се извърши миграцията към друг сървър майка, докато при VPS е нужно час и дори два да се смени платката на сървъра майка. При cloud-а хубавото е, че избирате колко пространство да използвате, тъй като хранилището е отделно и не е ограничено за даден сървър.
 
Последно редактирано:
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Благодаря отново за бързия и конкретен отговор.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

За нищо, пак заповядайте :)

Между другото да вметна - вдигнахме значително международния трафик, тъй като клиентите от чужбина нарастват :) Само презокеанската връзка остава по-слаба (в края на годината и нея ще вдигнем), но ако имате посетители основно от САЩ винаги е по-добре да си наемете сървър/хостинг от там. Иначе към централна Европа скоростта ни е отлична.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

С отпускането ни на втора C клас мрежа от RIPE, вече може да се възползвате от подобрение на вашата SEO оптимизация, ако имате 2 или повече сайта.
Гугъл не обичат много сайтове на един IP адрес, затова споделения хостинг ви оказва доста негативно влияние при оптимизацията, тъй като адреса е споделен със стотици други сайтове.
По подразбиране всеки VPS си има собствен отделен IP адрес, до тук добре, но да кажем, че имате 3-4 сайта. Да предположим също, че те са независими един от друг и са отделни.
Освен това, сте си направили линк билдинг между тях. Гугъл като види, че са на един адрес и веднага пенализира и ви връща назад в резултатите или поне не ви
позволява да постигнете резултатите, за които се надявате. В такива случаи взимате втори адрес, но в повечето ситуации той е от същия клас мрежа, т.е. напр:
11.22.33.5 и второто е да кажем 11.22.33.51, тоест и двата са от 11.22.33.*
Е в механизма на гугъл и това се гледа.. за съжаление.
Това което ние предлагаме вече е, че при купуването на втори допълнителен адрес, той ще бъде от различен C клас мрежа, че даже от различен A клас :)
Пример:
Вашия VPS има адрес 212.12.34.56
Поръчвате допълнително IP - то ще бъде 78.98.76.54 примерно и гугъл няма да ви заподозре в беклинк билдинг :)

На този етап имаме две C клас мрежи, коренно различни, като ако имате например 4 сайта и те са линк-нати помежду си,
не пречи чак толкова да са 2 от единия клас и 2 от другия клас, пак е по-добре от колкото и четирите от един клас.. да не говорим ако са на 1 IP и същото IP се споделя с още 200 сайта..

Забележка: Адресите от единия клас са на изчерпване, ще ги даваме само като допълнителни, но са ограничен брой, така че не пропускайте възможността преди да свършат.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Ползвам услугата от около месец. Хората са отзивчиви тормозил съм ги за неща, които не са им работа по принцип и са се отзовавали.

@NullByte
Една идея от мен. Направете афилиейт програма, случва ми се гугъла да не намира подходящи реклами. Вместо да се губят импресии може да се въртят ваши реклами пък догодина като дойде време да плащам да ми намалите сметката :)
Продължавайте в същия дух :D
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Благодаря много :) Изпратихме Ви афилиейт връзка на имейла.

На останалите - да знаете, че предлагаме риселърски програми, свържете се с нас за предоставяне на условия и информация.

За всички услуги се предлага афилиейт и реселърски програми на бройка, като може да заявите прогноза за бройката и да сте директно на процента за съответната бройка, като трябва горе долу да се достигне тази бройка до 12 месеца. Третия вариант е реселър хостинг - той е само за уеб хостинга с CPanel - започва от 20лв на месец за 30GB дисково пространство, като няма други ограничения (вкл. на броя акаунти).
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

За да отговорим на търсенето добавихме още един план - по-висок от VZ Премиум - VZ Корпоративен.
Досега го предлагахме след запитване, а вече го има и в сайта заедно с другите планове. Ресурсите с него са 4GB RAM + 4GB vSwap, 4 CPU ядра (последно поколение Intel Xeon Ivy Bridge), 100GB пространство, като се предлага допълнително пространство от 10GB за 1.69лв. (Максимум +100GB)
В същото време е премахнат най-ниския, който беше за сайтове тип 'визитна картичка' със 128MB RAM - не е много популярен, повечето предпочитат споделен хостинг за такива цели.

Все още има опцията за допълнително IP от друг клас мрежа, напомням че това значително спомага за SEO, ако сайтовете ви са свързани помежду си с линкове.

Специално за Предприемач решихме да има постоянна отстъпка от 15% за всички планове, но при определени условия:
- Трябва да сте регистрирани преди повече от седмица и да имате поне 10 мнения. Форума е страхотен, ако сте нови не губете повече време и се регистрирайте.
- Кодът се получава само на лично и не се публикува никъде или ще се радваме да не го споделяте.
- Минималният период, за който важи кода, е една година.
 

Горе