VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

пробва ли да рестартираш през webpanela на съръвра (от където се командват впсите) после ще пиша (ssh достъп виж дали ще ти изкара ако да рестартираи сървисите апач / mysql....

weppanel на впс
promo.png


(изчезвам за една срещичка - закъснявам после ще пиша)
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Сървисите не се рестарнаха, за това се стигна до рестарт на впс-а, само че не се вдигна след рестарта. Няма достъп до него по никакъв начин в момента.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

ping или ssh до VPS-а имаш ли поне?
 
Re: От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Сървисите не се рестарнаха, за това се стигна до рестарт на впс-а, само че не се вдигна след рестарта. Няма достъп до него по никакъв начин в момента.

Върнах се.... значи пробвай да рестартираш пак от панела който показах на картинката... OpenVz впс не е лесно да го направиш да не може да буутне понеже няма собствен кернел

и какво пише в онзи панел не съм много сигурен но там май имаше и вградена конзола

от синия панел се правят и снапшоти на системата (няколко пъти съм писал преди ръчкане бърз снапшот ставад за около 2 минути ) ръчката е ако нещо се обърка рестор от снапшота става за секунди...
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Оправиха се нещата, но не е това работата...

Казах и на тях, ще го кажа и тук:
1. 5ч никакъв отговор от "съпорт" - не е съпорт!
2. "Имахме атака" и "До сега бяхме в дата центъра" хич не ми е отговор. Дори на лаик като мен звучи нелепо.
3. 21ви век е! Като си в движение, ами подсигури си комуникацията! Вземаш един тъп андроид за 100лв, нет и поща и си в час. Аз крепя онлайн чат на 3 магазина през телефон като съм движение, което е отделно от 9 мейл акаунта. Въпрос на желание.
4. Тази авантюра ми струва пари
5. Целият проблем днес е тоталната липса на комуникация и информация. Ей за тва съм супер нервен и крив в момента!

Не ме интересува кой плюе, щипе или атакува. Ако бях получил някаква информация на време, дори да приема, че наистина е имало сериозна техническа драма, щях да си спра адуордс акаунтите и да си чакам да се реши. Вместо това, аз ангажирам човек, които да търси проблема, аз звъня и тествам ДНС-и за да изключвам възможности, адуордс си шие кликове, защото не очаквах и не знаех, че ПЕТ часа ще съм на тоя хал и най-лошото: магазините ми НЕ ПРОДАВАТ!

И да не забравя - пишете "поддръжка от време на време" и сложете си някакъв телефон за контакт на тоя сайт както сте длъжни по закон, че следващия път ще звъня на стационарния, който изрових от Търговски регистър...

Супер крив ден, супер изнервена история, а всичко можеше да е толкова просто, ама кой да се сети да поддържа онлайн комуникация, когато предлага онлайн услуги?! Сигурно аз, защото продавам ВПС-и....
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Явно има още какво да се желае в определени моменти и може би се хващат с прекалено много неща наведнъж. Един-два пъти и на мен се случи подобен проблем но за около час. Последните 1-2 седмици явно имат някакви трудности. Нека да пишат от фирмата и тук, интересно ми е какво ще кажат по въпроса.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте, на този етап са блокирани и филтрирани атаките. Засегнатите клиенти са малко, единия от тях е господина по-горе, извиняваме се отново и публично.
По повод тикета, наистина е недопустимо и са взети мерки към отговорните лица.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,

Бих искал да дам повече информация за проблема във вторник - атаката беше на приложно ниво и малко ни изненада, защото досега сме имали основно мрежови атаки.

На приложно ниво означава, че атаката не беше например udp flood, а атакуване на системните ресурси с tcp-syn, масивни DDoS атаки с ботове към уеб сървърите на клиентите, всичко това наведнъж.
На този етап е сложена допълнителна защита и няма проблеми вече.

Оправдания за късния отговор няма, но бих искал да кажа на нашите бъдещи клиенти, че това беше изолиран случай и на тикетите се отговаря средно за 5-10 минути, особено когато те са от характер засягащ нормалната работа на услугите.
Средното време за отговор на въпроси незасягащи работата на услугата е между 25 и 45 минути (статистиката е на базата на тикетите за последния месец).
Това може би ще се потвърди от клиентите ни, които посещават този форум, мисля че имаше и по-предни мнения, които го подкрепят.

На клиента по-горе, който имаше проблем - отново искрени извинения, обещетен е с три месеца удължен абонамент.

Атаката беше към сървъра orion, но повечето клиенти на него са без прекъсване на услугата, но със забавяне при използване на SSH протокола. Това беше и причината аз и колегата да отидем в дейта центъра, тъй като устройствата пред сървъра не бяха много responsive и трябваше моментален локален достъп.
Разбира се това не е оправдание и напълно разбирам възмущението ти @lqllqlq

Отделно обновихме своята контактна информация. Също от утре в нашия екип се присъединява още един служител, който ще отговаря на Вашите запитвания по телефона.


В допълнение сега нещо положително - очаквайте скоро изненади :)
Засега ще ги запазим в тайна, тъй като се провеждат тестове и не желаем да се обявява предварително, но в началото на Декември ще дам информация и мисля, че някои от вас ще се зарадват доста :)

Поздрави,

Росен Митков.
 
Последно редактирано:
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Евала за предоставената информация и това, че ни държите в течение. Така се прави, когато исках да спечелиш уважението на клиентите си. Успех и за напред.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Така...Да направя поредното си включване в темата. Причината е, че както съм казвал и преди, важно е да даваш мнение и обратна връзка не само при проблеми, но и при позитивни впечатления. А като търговец знам колко лесно се получават при първото и колко никога при второто.

Снощи се случи така, че в момент, в който ровех през телефона започнаха да ми валят мейли за отпадане на магазините и даунтайм повече от 5мин. И тъй като се бях развихрил с телефона, то 30 сек по-късно вече бях пуснал позапитване към vpsbg. До тук нищо интересно, дори притеснително - пак са ми падали сайтовете. Да, ама не точно. Още не бях оставил телефона и ми се обадиха от съпорта, за да кажат, че знаят за проблема, работи се и до 10-тина мин ще е решен. И за да съм максимално обективен - 5 мин по-късно започнах да получавам мейли, че сайтовете са се вдигнали.

Естествено, не пропуснах да им благодаря, макар да ми обясняваха, че "това им е работата". Както и предният път и сега ще повторя:
Знам, че ви е работата да решавате проблем с хостинга, но също толкова добре знам, че не ви е работа да звъните в отговор на клиент. Изключително впечатлен съм, оценявам жеста, и по-важното и се надявам да е така - направили сте си правилните изводи от моята критика и не сте я възприели, както други биха, като хейтене и мрънкане. А от това по-добро няма.

Продължавам да съм с добрите впечатления от начина на работа на тези момчета, гъвкавостта, с която реагират в трудни моменти, както и не просто желанието, но и старанието да предоставят перфектната услуга по най-добрият начин.

Няма да пожелавам успехи, защото с подобни качества човек ги постига. По-скоро да не забравят тези важни моменти, след време когато порастнат и имат в пъти повече хора ползващи услугите им, как са работили когато са стартирали.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,
В допълнение сега нещо положително - очаквайте скоро изненади :)
Засега ще ги запазим в тайна, тъй като се провеждат тестове и не желаем да се обявява предварително, но в началото на Декември ще дам информация и мисля, че някои от вас ще се зарадват доста :)

Стискам палци за SSD :)
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Днес ни зарадваха с новината за SSD. Аз вече дадох заявка и момчетата ще ме прехвърлят тази нощ. Най-хубавото е, че запазиха цените на пакетите!
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

@lqllqlq
Благодаря за положителния feedback.

@jair
Доста добре нацели :)

Това беше наш дългосрочен проект и сме изключително горди и радостни, че го стартирахме.
Чакаме с нетърпение Вашия feedback.

Пояснявам за хардуерните нодове използваме Xeon X3-1240v2 3.4GHz и най-новите (а за нас и най-добрите) SSD на Samsung, които се предлагат в момента на пазара.

За хората, които не са наясно със SSD:

SSD (Твърдотелен диск в превод) е устройство за съхранение на данни, подобно на HDD (хард диска). В сравнение с нормалните хард дискове, SSD е сравнително по-бърз и е все по-предпочитан от клиентите на VPS хостинг.

SSD бързо набира популярност, но HDD остава по-популярен за момента, заради по-ниската си цена. Всъщност цената на SSD е над 6 пъти по-висока.

Ако имате голям уебсайт, който интензивно пише по диска (било то бази данни или друго), SSD е отличен избор за висока производителност и ниско системно натоварване.
 
Последно редактирано:
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Къде са разположени сървърите? Интересува ме да не е само в България!
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

В София, в Телепоинт DC.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Ще има ли коледни промоции? :)
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте, пускаме ги съвсем скоро :) само да довършим работата по новите сървъри, че както винаги сме казвали, не желаем да претоварваме и oversell-ваме, а с намалението определено без допълнителни машини ще се случи.
 
30% Коледно намаление

Дойде време за коледното намаление - 30% при плащане за една година и 20% за периоди под една година.

Най-важното е, че веднъж използвате ли намалението за дадена услуга - то остава вечно за нея!

Ето и условията:

- Важи за всички VPS хостинг услуги.
- Нужно е да въведете код: xmas
- Кодът важи за периода от 20.12.2013г. до 29.12.2013г. включително, като поръчките трябва да са платени до 05.01.2014г. най-късно.
- Важи за всички настоящи и бъдещи клиенти, за текущи и нови услуги.
- Намалението важи вечно за всяка услуга, нова или подновена с този код. Тоест може да платите за 3 месеца и да използвате 20% отстъпка, след 3 месеца може да си подновите своя VPS със същата отстъпка.
Нужно е единствено да ни изпратите запитване, за да получите персонален код с намаление на услугата, който може да ползвате вечно.
Това важи само за VPS услуги, активирани или подновени по време на промоцията. Тоест ако поръчате втори VPS след 29-ти Декември, то за него няма да можете да използвате вечната отстъпка.

Още една изненада - SSD VPS плановете вече са с повече дисково пространство :)

Поради натовареността може някои поръчки да се забавят с 24 до 48 часа. Заедно с ниските цени, моля имайте предвид, че именно заради тях не винаги ни е възможно да правим допълнителни конфигурации, настройки или трансфериране на сайтове вместо вас, въпреки че понякога го правим и се стараем да помогнем.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Супер. И аз забелязах значителното увеличение на SSD пространството още миналия ден. За кода едно разяснение: значи поръчваме с код xmas и, ако искаме да ползваме перманентна отстъпка за по-нататък, трябва да си поискаме друг, уникален код от поддръжката, така ли?
 

Горе