VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Ресурсите се променят динамично (при OpenVZ), но на този етап цикъла на плащане е минимум месец.
Можете да поръчате managed VPS за един месец, но той няма да включва cPanel, моля пишете ни мейл или запитване в сайта с подробности какво е необходимо и от какво имате нужда, за да ви дадем по-пълен отговор.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Това, което искаш е Cloud хостинг доколкото разбирам, тоест малко по-различна услуга.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Хайде, ще тествам българското :) пуснах поръчка днес
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Вчера поръчах и тествах VPS от VPSBG.eu и съм доволен. Поне по-отношение на скорост на VPS-а и скорост на Интернет-а. За uptime още е рано да давам оценка :) Определено е по-добре от DigitalOcean, където хоствам в момента.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Вчера поръчах и тествах VPS от VPSBG.eu и съм доволен. Поне по-отношение на скорост на VPS-а и скорост на Интернет-а. За uptime още е рано да давам оценка :) Определено е по-добре от DigitalOcean, където хоствам в момента.

Малко страничен въпрос. Какво не си доволен от DigitalOcean?
Благодаря.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте искам да направя сайт с онлайн филми но не съм наясно какъв сървър да купия или да закупия готов хостинг vps или cloud нямам онлайн стриминг на хоста само изображения текст флаш изображения и тн
следната статистика в сайта ми,средно
Дневна статистика

Брой посещения-2,004-2500.уникални-1000 . Страници-12,13 хил.Хита-230,222-300 000 .Използван трафик-6.12-7.8 GB
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте, за такъв трафик SSD VZ Pro е предостатъчен.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Малко страничен въпрос. Какво не си доволен от DigitalOcean?
Благодаря.

Хоствах поне 6 месеца в DigitalOcean в Amsterdam, но като цяло не съм доволен. Да, имат и много плюсове като например функционалност, цена и ъптайм, но в моя случай имаше и недостатъци. По-конкретно проблемите ми бяха с бавен интернет скорост на сървъра ми и network latency. Скоростта на Интернета много варираше и имаше моменти, в които свалях от сървъра си с 100kb/s, което е много зле. Явно интернет връзката им се споделя от твърде много клиенти. Освен това имах проблеми с latency. Ping-a до моя сървър беше от 80 до 120 ms, при положение че аз живея в Австрия и ping-а до Холандия е около 20ms. Уведомих съпорта и след много комуникация си признаха, че причината за закъснението е във вътрешната им мрежа, но така и не си решиха проблема.

Сега от 1 седмица хоствам в VPSBG.eu и съм много по-доволен. Хардуерът е бърз и според очакванията, но най-приятно съм изненадан от добрата поддръжка и отношение към клиента. Пък и цените са доста изгодни, да не кажа евтини.
 
Re: От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Хоствах поне 6 месеца в DigitalOcean в Amsterdam, но като цяло не съм доволен. Да, имат и много плюсове като например функционалност, цена и ъптайм, но в моя случай имаше и недостатъци. По-конкретно проблемите ми бяха с бавен интернет скорост на сървъра ми и network latency. Скоростта на Интернета много варираше и имаше моменти, в които свалях от сървъра си с 100kb/s, което е много зле. Явно интернет връзката им се споделя от твърде много клиенти. Освен това имах проблеми с latency. Ping-a до моя сървър беше от 80 до 120 ms, при положение че аз живея в Австрия и ping-а до Холандия е около 20ms. Уведомих съпорта и след много комуникация си признаха, че причината за закъснението е във вътрешната им мрежа, но така и не си решиха проблема.

Сега от 1 седмица хоствам в VPSBG.eu и съм много по-доволен. Хардуерът е бърз и според очакванията, но най-приятно съм изненадан от добрата поддръжка и отношение към клиента. Пък и цените са доста изгодни, да не кажа евтини.

В дигитал оушъна вероятно си попаднал на ноизи нейбър - в случая това е клиент с виртуален сървър, който е ползва повечко от дадените ресурси активно през доста часове от деня и се намирате на един и същ хипервайзър

ако гледаме схемата на клауда виртуалните машини вървят на различни хипервйзъри
unitedhosting-cloud-diagram.jpg



Като има ноизи неибър на твоя хипервайзър и го усещаш като определено забавяне, правиш снапшот на цялата машина, пускаш си нов план (билинга е почасов таксува ти малки центове отгоре) и го иснталираш снапшота там, с 99% процента вероятност ще си на хардуерно друг хипервайзър, а вече може да смениш между амс1 и амс2 различни датацентрове гарантирано различно)... ако ползваш клаудфлеър за днс или изяло си зад него през техния сайт след около минута сайта ти зарежда от новата машина и триеш старата...

освен това е важно какъв по размер план си ползвал.. Дижитал Оушъна ползват собствен стак но при KVM обикновенно се ползва приоритито на cgroups, клиента може да е ноизи но ти ако си с по голяма виртуална машина (или подобна) имаш по високо приорити и не ти влияе (може да ползва колкото и той ако сте с еднакви)... Той товари товари ти като ти се наложи да ползваш си ползваш... кофти е вариянта само когато този който е шумен да е на най-големия план на хипервайзора ... тогава убива перформанса на всички на конктетния хиперваизър ама затова има гъвкавост да се преместиш много лесно... и за няколко минути на друг...

пинга до AMS2 може да го тестваш на форума при мен е около 60 до бг


Иначе по темата контеинтер базираната виртуализация (Open VZ) винаги е по бърза от пълната виртуализация и ако нямаш специфични нужди за пълна винаги бих препоръчал да ползваш VZ от някой качествен доставчик ще получиш повече за парите си...



ПП. това горното го пиша като доста пауър потребител на оушъна :) вече не си държа малка тестова машинка а си пускам една там тествам каквото ми е хрумнало и я махам 27 в единия мейл и полсе като го смених още два :) ще взема да сметна колко инсталации съм направил последната година за тестове на всякъде :)

droplet-created.png
 
Последно редактирано от модератор:
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Digital Ocean 100% нямат подобна инфраструктура, като на United hosting UK.
Иначе това да не се отстраняват злоупотребяващите потребители не е рядко срещано при най-големите доставчици, тъй като не им достига персонал, а броя хипервайзъри или контейнерни нодове е голям.
 
трябваше ми онагледяване какво е хипервайзор за тези който незнаят човек затова така :) и реших че тази е подходяща картинка

значи resource abuser точно в смисъла на думата няма при феър шелюдер лимитите базирани на cgroups с приорити ако целия хипервайзор е разделен на равни вируални машини с равно приорити дори в даден момент 1 да може да ползва всичко от даден ресурс като на другите им потрябва той ще бъре разпределн по равно с останалите
проблем има като например на хипервайзъра е да рачем клиент със 160 доларов на месец 8 ядрен 8 гб рам план със съответно приорити и си ползва активно а другите планове на същия хипервайзор са 512ки от 5 долара ... човека си е платил да ползва само че неговото ползване (със 16:1 сътоношение на приоритит да кажем хипотетично) смазва 512ките а не може и на него да му кажеш товариш много и абюсваш ресурси той си плаща

не гарантирам че съм 100% прав ама си мисля нещо такова се случило и за малките избора е да се преместят а фирмата трябва да ги съобрази такива клиенти и да ги разпределя нагоре на долу по машините или динамично да се опитва да си настрой приоритито така че да няма много ощетени
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Аз, както съм писал по-горе, съм доволен клиент, но искам да споделя нещо, което считам, че е проблем - международната ви свързаност е слаба. Например, вашият тестови файл https://217.174.151.130/100mb.test се сваля при мен с 500KB/s, а Интернет връзката ми е 100MB/s и поне 50MB/s до България. Аз живея в Австрия. Прикачам и 2 картинки.

http://i57.tinypic.com/cm2xv.png
http://www.speedtest.net/result/3412842549.png
 

Прикачени файлове

  • cm2xv.png
    cm2xv.png
    29.9 KB · Преглеждания: 21
  • 3412842549.png
    3412842549.png
    32.3 KB · Преглеждания: 19
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,
Международната ни свързаност е далеч по-висока от това, но явно точно в този момент е имало някои злоупотребяващ клиент, както се вижда и на графиките ни.

Вижте сега каква ще е скоростта.

Също планираме разширяване на международната свързаност, спазвайки политиката си - първите 2 години над 90% от печалбата ни да отива за подобряване на услугите ни.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,
Международната ни свързаност е далеч по-висока от това, но явно точно в този момент е имало някои злоупотребяващ клиент, както се вижда и на графиките ни.

Вижте сега каква ще е скоростта.

Днес скоростта е 3-пъти по-добра - свалям с 1600KB/s, което е задоволително предвид, че все пaк това е български сървър с 1GB/s свързаност в България. Благодаря Ви!
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Къде изчезнаха HDD предложенията ? :)
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

С въвеждането на SSD технологията и предпочитанията на клиентите ни, решихме да увеличим пространството на SSD плановете.
Хардуерния node, който беше на HDD се запълни и просто взехме решение да не слагаме нови node на HDD, а да инвестираме в по-големи SSD устройства.

HDD освен малко повече място няма друго предимство и решихме, че фокусирането към SSD е ключова стратегическа стъпка.

Ако все пак се нуждаете от повече място за сметка на бързина - може да ни пишете и като ни се освободи ресурс да Ви предоставим такъв VPS.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

KVM плановете също ли отпадат завинаги?

Възможна ли е миграция на HDD към SSD план? Аз бях фен на SSD, но първоначалното ви предложение беше за 10гб, които ми бяха недостатъчни. Сега 30гб ми харесва и бих се прехвърлил.

Трети въпрос, при евентуално запълване на капацитета на SSD плана може ли да се плати само за малко повече място или трябва да се мине към по-горния план?

Благодаря предварително.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Към KVM имаше по-малко интерес, иначе мислехме да ги пуснем и тях на SSD.

Относно миграцията, възможна е с минимален downtime, но моля свържете се с нас, за да проверим дали ще запазите същия IP адрес.

Допълнително пространство не може да се закупи и единствения вариант да го увеличите е с преминаване на по-висок план.
Ако увеличим само пространството цената ще е много близка до тази на по-високия план и няма много смисъл да се увеличи само то.
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Такааа,
попрочетох и реших да ви тествам, но първо имам 2-3 въпроса:

1. насочил съм се към план SSD VPS Standard - ще има само един онлайн магазин на prestashop. Тази кофигурация достатъчна ли е за prestashop? Сайта е старт-ъп и не мога да кажа нищо за броя на посещения, тъй като ще има малка рекламна кампания.
2. до сега съм работил само с cPanel и нямам познания за линукс и шел. Мога ли да се надявам да ми инсталирате php/mysql/apache, mail server, Webuzo, ftp и phpmyadmin, че аз само с него мога да работя :rolleyes:

3. за сега няма

Благодаря предварително!
 
От: VPSBG.eu - гигабитов VPS Хостинг и промо кодове само за Predpriemach.com

Здравейте,

Може да Ви съдействаме за приложенията и Webuzo, но след това поддръжката остава Ваша грижа, тоест веднъж като тръгнат нещата, както трябва.
 

Горе