Windows vs Linux

Дискусията в 'Webmaster Help - Секцията на Експертите' стартирана от Blinky, Февру 24, 2010.

?

Windows или Linux?

1. Windows

112 глас(ове)
    49.8%
  2. Linux

113 глас(ове)
    50.2%
  1. imagination

imagination Active Member

Рег.:
    Юли 26, 2011
    Съобщения:
    210
    Харесвания:
    45
    Точки:
    28
    По ирония на съдбата Майкрософт правят този дървен скайп :D

2. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,825
    Харесвания:
    649
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    Което не променя факта, че е супер стара версията за линукс и на практика неизползваема.

3. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    Те и банкоматите се сриват типично за Windows.
    Eми откак М$ го купиха и спряха да излизат версии на Скайп за М$ ОС. И нарочно държат едни проблеми за които знаят, примерно да не можеш да се закачаш към конферентен разговор. Щото да си принуден да ползваш техните боклучиви ОС. Win10 е особено зле. От ХР нататък дълбаят надолу и надолу.
    А мобилната му 10-та версия си е направо НЕизползваема на 100%, дори за слушалка не чини.
    Вижте ми и подписа, в прав текст са казали, че подслушват на поразия!

4. imagination

Рег.:
    Юли 26, 2011
    Съобщения:
    210
    Харесвания:
    45
    Точки:
    28
    Аз мисля, че виндовс не става за нищо, понеже notepad е ужасно дървен. Просто не знам как е възможно човек да работи с него. Никога повече няма да си инсталирам виндовс, notepad не е променян от win 3.11!

5. Kiril

Kiril Active Member

Рег.:
    Март 6, 2013
    Съобщения:
    229
    Харесвания:
    36
    Точки:
    28
    Ха, по смешно мнение не бях чел! Да си вадиш извод за цяла OS по една безплатна програмка от него, и то която си работи без проблем.

6. WPNewbie

WPNewbie Active Member

Рег.:
    Септ 6, 2014
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    99
    Точки:
    28
    Rabin аз и Мерцедеси съм виждал на пътна помощ, ама продължават да ги купуват...
    От 20 години слушам специалисти, които предричат краха на Windows, 'щото новата версия не е като секънд едишъна на 98...

7. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    Нищо не съм предричал, не ми приписвай глупостите си! Преди малко в друг форум направо ми изтриха подобни мнения, с линкове и обосновка.
    Тия работи с фашимерия не стават! Линукс е не само добра алтернатива на Windows, ами дори е и по-бърз. Само това мога да ти кажа!

8. WPNewbie

WPNewbie Active Member

Рег.:
    Септ 6, 2014
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    99
    Точки:
    28
    Rabin не съм ти приписъл абсолютно нищо - явно ти се самоопределяш като специалист...
    Пусни си тук обосновките - администратора е широко скроен тип . За линковете е божа работа - ако си рекламираш сайта с линкове вероятно и тук ще ги изтрият.

9. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    Kaкви сайтове, какви реклами, какви специалисти? Изобщо не ти разбирам. Не съм предричал края на Windows, нашата администрация го купува на едро! И го купуват с моите данъци!
    Колко вече години съм на Линукс, и не смея да направя и една стотинка транзакция през Windows. Милиони вируси, шпионоране от М$... Га, че не съм им клиент, ами доживотен длъжник! И престъпник, защото по нашите закони само заподозрени могат да се подслушват, и то само от длъжностни лица, след прокурорска заповед!
    Останах потресен как линукския ClamAV намери десетина вида бацила, размножени с хиляди по windows-ките дялове. Хем знам къде и какво цъкам, и винаги съм имал актуален антивирус.
    На ония бастуни де ме триха им показах снимка как мобилен Windows phone не може да изобрази сайта flightradar24.com. Пробвах 5 вида браузъра, и резултатът беше от зле към по-зле.
    Исках да кача БГ превода на това от подписа ми, ама тъпия софт не дава дълги цитати!

Последно редактирано: Ян 15, 2017
  10. borisov87

borisov87 Member

Рег.:
    Ноем 18, 2009
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Място:
    Велико Търново
    Разбира се точно това ми харесва че няма рекламите и интеграцията с фб.

11. borisov87

borisov87 Member

Рег.:
    Ноем 18, 2009
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Място:
    Велико Търново
    Аз говоря за настолен компютър ти къде отиде . Иначе там са много различни работите дс банките. То сега ако вземем да си вадим примери - ми примерно на МКС са на линукс Debian.

12. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    928
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Линукс може да възхвалява само човек без опит.

13. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    333
    Харесвания:
    86
    Точки:
    28
    Skype не е правен от Microsoft, а е купен от тях през 2011 г. и го осраха. Писан е на делфи, доколкото съм чел.от шведи и естонци.
    Тестът коя операционна система е по-добра е лесен. Нека всеки честно напише от каква ОС пише в темата и готово, проста математика.

14. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    На Линукс съм си. В редки случаи ползвам виртуалка, пак заради несъвместимостите на Windows с останалия свят.
    Еми от 2008 съм на Убунту, не ти ли стига опита? Отделно дето имам служебни Дебиани и CentOS. Oт Win XP нататък стават от зле по - зле. Уин Десятката те предава баш в момента когато си най назор и не ти е до малоумията на М$. Не може да и спреш ъпдейтите, които ти чупят драйверите.
    Windows phone 8.1 и 10 версия не стават и за прост телефон. Да звъннеш и да ти звъннат не може. За сметка на това още преди да съм разбрал работи ли GPS-a - координатите на дома ми веднага цъфнаха в натрапения ми профил в outlook. Дори не се притесняват, да покажат на картата, че ти следят и записват всяка крачка.

Ненаядоха се тия...
    Бил Гейтс говори за използването на нови ваксини за намаляне на населението на света с 10-15%:
    http://www.youtube.com/watch?v=gROhNaJoGzI
    Естествено, клипът е цензуриран!

Последно редактирано: Ян 22, 2017
  15. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    928
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Стаж не е равен на опит.
    Не питай старило, а питай патило.

16. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    Ей го де, сега питам патило. Линукския офис не беше съвместим с Уиндоуския... Познах ли? Кажи какво не ти хареса в Линукс...

17. razdumka

razdumka Active Member

Рег.:
    Ян 15, 2017
    Съобщения:
    333
    Харесвания:
    86
    Точки:
    28
    Не съм запознат с Линукс, но кой AutoCad върви на него. Има ли Proteus, Corel Draw. Какво значи устойчива система и какво да я правя без приложения, ако говорим от гледна точка на обикновения потребител, който иска да твори, а не да има тотален контрол над ОС.

18. imagination

Рег.:
    Юли 26, 2011
    Съобщения:
    210
    Харесвания:
    45
    Точки:
    28
    Само AutoCad & Corel DRAW! струват над 3000 лв. На всичкото отгоре аутодеск направиха лиценза максимум за 3 години.

С две думи, нека да сме коректни и като изтъкваме преимуществата и недостатъците да не забравяме цената на продуктите. Чичко Бил е богат защото неговите продукти са платени.

Има аналози на всички гореспоменати продукт, естествено те не са 100% еквивалентни. Едното е безплатно другото струва пари и то не малко.
    На мен ми е ясно, че по принцип пари за софтуер в бг не се дават, но това си е кражба. А да откраднеш 3к не е шега работа.

19. jair

jair Active Member

Рег.:
    Март 3, 2013
    Съобщения:
    383
    Харесвания:
    118
    Точки:
    43
    Rabin-е, религиозната привързаност към линукс настрана, ама вземи малко се поинтересувай от контекста на това изказване. Пълна излагация уж интелигентен човек да кълве на най-долните и елементарни конспиралнически теории, пускането на тоя линк е в стил брадва.бг и хич не допринася за убедителността на гледната ти точка.

20. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    Повечето от нещата тръгват на емулатор. Не съм запознат с конкретните продукти дали имат дистрибуции за Линукс. Тия дебели продукти не заслужават да се пиратстват, т.е. хубаво е да получат някой друг долар за труда си. Autodeck имат добър и БЕЗПЛАТЕН продукт, 123D design, в момента си правя мои неща с него. Autocad е за големи заводи, и е правилно да си платят до последния цент, докато вадят милионите с продукта!
    Били Белезниците колкото и да го изпиратстваш - все ще му е малко, и все ще му е късно! Смятахме в един форум, че е щипнал по около 400 лева на работещ човек. Т.е. да си вземеш твоето от крадеца - не е кражба! Към 300 милиона $ е отмъкнал само от България, а пенсиите да мрат от глад, или пък третия метро диаметър щеше да е готов с тия пари, и т.н.
    От Румъния е щипнал близо МИЛИАРД $, мога и линкове да давам!
    Айде не ме поучавай и ти. Дори допускам, че е имал предвид да се кастрират амуджите, дето идват на пълчища да ги храниш и поиш, в замяна на това да ти налагат религия. Грозното в случката, е, че като всичко в М$ е скрито - покрито, в унисон с еврогейско-алтантическите "ценности".

Последно редактирано: Ян 22, 2017

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice