Windows vs Linux

Windows или Linux?

  • Windows

    Votes: 115 49.1%
  • Linux

    Votes: 119 50.9%

  • Общо гласове
    234
От: Windows vs Linux

Rabin - когато напишеш една програма тогава ще разбереш какво се има в предвид.
Спирам спора защото е безсмислен.
 
От: Windows vs Linux

Rabin - когато напишеш една програма тогава ще разбереш какво се има в предвид.
Спирам спора защото е безсмислен.
Цял живот си вадя хляба с програмиране, написал съм десетки програми. Ти с какво се занимаваш, че толкова отвисоко обясняваш?
Гледам на почетно място в сайта ти седи антивирусен софт за М$. Това ли било причината да са "незаменими" и "без аналог", дето "не мога да го проумея"? Много ли те бърка в джоба, че на мен платен антивирус не ми трябва!
 
Последно редактирано:
От: Windows vs Linux

Ако имаш наистина програми, които можеш да продаваш и отговаряш на условията, те каня да ги продаваш. За мен няма значение за каква Операционна система са.
http://software-bulgaria.com/for-vendors
 
От: От: Windows vs Linux

Ако имаш наистина програми, които можеш да продаваш и отговаряш на условията, те каня да ги продаваш. За мен няма значение за каква Операционна система са.
http://software-bulgaria.com/for-vendors
Програмата може да бъде инсталирана под Win 98, Win 2000, Win NT, Win XP, Win 7, Win 8
Програмата може да бъде инсталирана под Windows XP или по-висок.
Програмата може да бъде инсталирана под Windows XP или по-висок.
Koйто софтуер в магазина ти изобщо е описан за каква ОС е - все е за изчадието на М$. Платените антивирусни също са за М$ ОС, не видях и една програмка да имате за нещо различно от ОС на Корпорацията, дето се прави на господ и шпионира всичко дето може. И дето администрацията ни им плаща едни 300 милиона долара ли беше досега, такива цифри се въртят из Нета. Иначе за народа все пари няма, и все нови данъци и такси!
Сигурно съм много прост да не ги ползвам, поне досега така ми обяснявате. Явно някакви много висши идеали и технологии търгашат, дето са ми над нивото да ги проумея!
 
От: Windows vs Linux

Ами така де ще се радвам да сложим твоите за Линукс - наистина има много малко такива и за това те каня да участваш. Вътре има и за Андроид и за МАК ако прочетеш малко по внимателно тези които цитираш антивирусните. Малко самонадеяно е да твърдиш че не ти трябват антивирусни програми независимо каква операционна система използваш.
 
От: Windows vs Linux

Moите са писани директно за клиенти, и не са за продан.
Малко самонадеяно е да твърдиш че не ти трябват антивирусни програми независимо каква операционна система използваш.
Казах, че не ползвам платена антивирусна, а не, че не ми трябва.
Идея си нямаш какво чудо откри тая програма по Windows-ките ми дялове! Хиляди и хиляди заразени файлове, едно 20 вида бацили. Като се има предвид, че винаги е имало антивирусна (Касперски и Аваст съм ползвал).
 
От: Windows vs Linux

Най-често програмите за Linux се предлагат от производителите в конкретни сайтове, където можеш да си ги изтеглиш. Тези, които са безплатни и са достатъчно добри, най-често влизат в хранилищата на повечет Linux дистрибуции и няма нужда от специален сайт където да ги дириш. Антивирусна и аз не ползвам. Вчера и днес се реших да сканирам за вируси (от години не съм го правил) просто за разнообразие и открих точно един вирус троянец в кеш на winetricks, който не ползвам отдавна. Всъщност въпросният троянец е всеизвестен и е част от официалната версия на Internet Explorer.
Смешни са обвиненията, че някой не поддържал затворени нестандартни неща. Ако ползвате нестандартни затворени програми, това означава, че някой друг прави каквото си поиска с компютъра ви и данните на него. Документи и друг тип файлове записани в нестандартен формат те правят зависим от конкретната фирма. За да имаш достъп до собствените си файлове трябва да си платиш съответната версия и ако новите версии не са съвместими със старите (срещано явление при продукти на M$), може да се окаже невъзможно да прочетеш собствените си файлове. Всеки опит да напишеш програма или да наемеш някой да напише програма четяща и/или пишеща в тяхните формати може да доведе до съдебно дело срещу теб. Това е нещо като някой да притежава права върху азбуката, на която пишеш.
За съжаление човек ако никога не е виждал свобода, трудно може да я оцени.
 
От: Windows vs Linux

Не знам защото обаче от изказванията ви се вижда следното. Вие освен Линукс ползвате и Windows.
Защо след като е Линукса е толкова хубав и прави всичко го правите :)?
Аз ползвам само Windows а за интернет сървъри Линукс - това е първоначалното ми изказване.
Много моля отговорете на моят въпрос.
 
От: От: Windows vs Linux

Не знам защото обаче от изказванията ви се вижда следното. Вие освен Линукс ползвате и Windows.
Защо след като е Линукса е толкова хубав и прави всичко го правите :)?
Аз ползвам само Windows а за интернет сървъри Линукс - това е първоначалното ми изказване.
Много моля отговорете на моят въпрос.
1. Сoфтуера ми за видеонаблюдение идва за Windows. Има куца Линукска версия, дето е версия 1, иначе е 20 версии нагоре.
2. Искам да си пробвам видеокартата с пиратска игра. Да я разцъкам за час-два, и да я изтрия. Обаче имам съмнения, че М$ ми сканират дяловете, и не смея да му завърша ъпдейта. Не ми се занимава да криптирам ext-4, че има допълнителни кахъри с това.

Та така, имам една виртуалка на XP, и това е.
 
От: Windows vs Linux

аха мисля че си влезнал във филма - щото ако си мислиш че тези с Линукса не ти ровят по файловете жестоко се лъжеш
 
От: От: Windows vs Linux

аха мисля че си влезнал във филма - щото ако си мислиш че тези с Линукса не ти ровят по файловете жестоко се лъжеш
Еми то самия ни живот е вероятностен процес, защото такава е натурата на Вселената. Гаранция има само ако си прегледаш и прекомпилираш собствена ОС.
Линукс има много други предимства.
Види ми се по-бърз, но не съм мерил.
Няма такива пълчища вируси.
ГДБОП (ГД за борба с обикновения потребител) няма причина да те обвинява за лицензи и лицензчета. Може да си платил и да си изгубиш документите, или да ги откраднат при обир.
Доста по-сигурна откъм атаки отвън.
Избор между дистрота и шелове.
Имаш избор дали да правиш ъпдейти.
Инсталационното DVD идва с Live версия, ако нещо се омаже генерално. Оня ден точно така си спасявах компа, след като Windows му омаза MBR и Grub.

Аз лично съм попълвал серийния номер на Windows на служебния лаптоп на летището. По времената, когато трябваше да се декларира. Га, че целия свят се върти около М$. Oтделно, дето щипват яко от хазната, а пенсионери ровят по кофите.
 
От: Windows vs Linux

Ти сигурен ли си че ако сам си компилираш кода който е няколко стотин хиляди реда вътре няма кода за шпиониране. Линукса не е по бърз от Windowsa. Има много вируси и за линукс. Всъщност за какво ти са много и един ти е достатъчен. Е ако ползваш пиратски програми това си е твой проблем за ГДБОП - всеки сам си решава. Кой казва че е по сигурна.
Е това за ъпдейтите си наистина прав. Това с омазването нали каза че имаш само една виртуалка - махаш я и готово. Това за правилата които с опитаха да наложат МС наистина е гадно.
 
От: Windows vs Linux

Ти сигурен ли си че ако сам си компилираш кода който е няколко стотин хиляди реда вътре няма кода за шпиониране. Линукса не е по бърз от Windowsa.
1.Има много вируси и за линукс. Всъщност за какво ти са много и един ти е достатъчен.
2. Е ако ползваш пиратски програми това си е твой проблем за ГДБОП - всеки сам си решава.
3. Кой казва че е по сигурна.
Е това за ъпдейтите си наистина прав. Това с омазването нали каза че имаш само една виртуалка - махаш я и готово. Това за правилата които с опитаха да наложат МС наистина е гадно.
1. Има, ама са 50 тина броя, има и антивирусни. За М$ са десетки милиони.
2. За Линукс има предостатъчен брой безплатен софт. В момента пиша едни неща на LibreOffice.
3. Много народ. Долу в темата системата е дала линк към друга тема, за сървър. Юзера под Линукс не може да рови току тъй като под WIndows. Всеки файл си има група и достъпни юзери, флаговете отделно.
 
От: Windows vs Linux

1. - казах ти че и един е достатъчен
2. Да има много безплатен но не върши работа като платеният.
3. Е тук се издъни много.
Сега за да не си помисли някой че съм някой защитник на МС. Ще кажа че има наистина много добри неща направени на база Линукс например VMWARE. който направо е жесток.
Е и то си има кусури че не можеш да го подкараш на все хардуер но това е друга тема.
 
От: Windows vs Linux

3. Е тук се издъни много.
И по-конкретно? Имам поглед върху двете, и го виждам на живо кое колко чини. Вирус трудно може да плъзне върху Линукс, защото почти всичко го има на официалното репо, а външен софт може да го ограничиш да достъпва само неговата си група.

Иначе имаш избора дали да ползваш безплатна версия. Word колкото да си напиша CV-то и Excel да си сметна портфейла - друго не ми е нужно!

Стартъп с разработка на WEB приложения под Windows струва стряскаща сума. 8K долара нарина приятел, само за М$ лицензи и сървъри. Даваш едни пари напред, и чакаш да си ги върнеш!
 
От: Windows vs Linux

Я влез по надълбоко в правата на Windows и тогава ще говорим.
Това че на теб не ти е нужно да ползваш офис пакет не означава че и на другите не им трябва.
А замисляш ли се защо твоят приятел е платил толкова пари ? Дали не е добре да го попиташ все пак.
 
От: Windows vs Linux

Я влез по надълбоко в правата на Windows и тогава ще говорим.
Не знам ти доколко си запознат с Линукс, но аз в домашните версии на WIndows не съм виждал толкова педантична система на сигурност. Със сървърен М$ не съм работил, там не знам.
Това че на теб не ти е нужно да ползваш офис пакет не означава че и на другите не им трябва.
Е нали ти казах, че ползвам! Отварям си всякакви документи. С уговорката, че не е много съвместим с М$ макроси.
А замисляш ли се защо твоят приятел е платил толкова пари ? Дали не е добре да го попиташ все пак.
Щото е М$ фанатик. Питал съм го. М$ няма и едно предимство, само кусури. Или поне аз това знам, може да пропускам нещо.

п.с. Абе вярно ли М$ ходят по диска и трият торентите при десятката? От няколко места го чувам вече.
 
Последно редактирано:
От: Windows vs Linux

не е вярно за торентите :) аз съм с 10
Истината е че и двете са хубави едното има предимства за едни неща другото за други и не може еднозначно да се твърди че едното е по хубаво от другото както и обратно
 
От: От: Windows vs Linux

Не знам защото обаче от изказванията ви се вижда следното. Вие освен Линукс ползвате и Windows.
Защо след като е Линукса е толкова хубав и прави всичко го правите :)?
През последните 10-тина години карам без Win (т.е. само с Linux). Тази година ме изнудиха да инсталирам Win заради конкретни програми, които до около месец ще ползвам, след което ще ги затрия заедно с целия Win и отново ще заживея щастливо без него.
 
От: От: Windows vs Linux

През последните 10-тина години карам без Win (т.е. само с Linux). Тази година ме изнудиха да инсталирам Win заради конкретни програми, които до около месец ще ползвам, след което ще ги затрия заедно с целия Win и отново ще заживея щастливо без него.

Същото при мен. От много години, забравих им броя съм с Linux. И то на какво ли не бях. Ubunto, Debian Mint (на което съм и сега) и наскоро ми се налага да работя на Win 7, което малко ми е странно, имайки предвид, че от доста време не бях сядал на Win, но добре, че последно със 7-цата работех. :) Но вече всичко ми е ОК, и там влязох бързо в час. Не можех да си намеря къде да си проверя IP-то и ей такива елементарни операции. :)

Иначе съм инсталирал през годините няколко 7-ци, 2 8-ци, една 10-ка и май 1-но XP, което дори не знаех, че още има хора, които си го искат. Ама им било много по-добре с него. Плашели се от другите. :)
 

Горе