word press въпроси - от категория да сочи страница!

dalasweb

Well-Known Member
Мога ли да направя следното !
Имам няколко категории в дясно на страницата .При натискането на дадена категория да ми се
зарежда избрана от мене страницат.т възможно ли е линк от категория към страница.

Другия ми въпрос е има ли плугин ,за да могат субкатегорите да се прибират -някакъв акардеон беше за pages, но не става за категориите!
 
От: word press въпроси!

Не може. Ама може просто да изредиш страниците вместо категориите. Тоя уиджет е стандартен - има го у сяка тема.
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Всичко можеш да си направиш ръчно. Някои неща зависят и от темата, която използваш.
Все пак, не съм сигурен, че разбрах, какво точно попита?
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

възможно ли е линк от категория към страница /Post/
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Покажи нагледно! Нали, когато натиснеш категорията - излизат всички постове от нея?
Какво искаш да постигнеш?
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Ами целта е следната.Не знам дали може да се направи следното.
Имам 20 страници сиреч 20 бутона.
Горе да ми се покажат само 5 бутона / страниците/
а в ляво останалите 15 бутона/страници/.
И затова не мога да го направя и се опитвам тези 15 бутона/страници/ да ги направя категории,но като се визуализират да се показват ,като страница.А не някакви си постовес резюмета.Темата ми е проста и не показва поста ми като страница.
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Приемам че си пробвал това дет написах.

Затуй разучи разликата между пост и страница в Уордпрес и тогаз си задай въпроса че не съм сигурен кво точно целиш вече.
Пък нямам голяма мотивация да гадая в момента.
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Нали, когато натиснеш категорията - излизат всички постове от нея?

Да излизат всички постове!!!
Но целта ми е да се покаже само един пост и то целия ,като една обикновена страница.А не някакво резюме и после да се клика ,за да се влезе в същинския пост.


Знам какво е pages i post.Posts се слагат към категориите!И после се показват ,като резюмета към дадената категория.Но мойта цел е една категория -един пост -видим като страница,а не като резюме и после с кликане да идеш към поста!


Не ми се ползва Jomla.Там има тази възможност къде да поставиш страницата горе в менюто
в ляво или дясно където сакаш
 
Последно редактирано:
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Леле, на мен лично много объркано ми звъчи това, което искаш да направиш. Но аз горе долу схванах. Имаш 20 направени страниц, които не са нито постове, както нито и влизат в дадена категория, щом не са постове, нали? До тук ОК.

Искаш от тези 20 страници, само 5 да присъстват горе и да са лепнати като бутони, а другите 15 да си останат в дясната страна като страници, но да са отделени там в някой от sidebar-овете на блога. Малко ми е трудно да си го представя как би го изпълнило WP. Пък и факта, че сигурно искаш точно определени страници горе непосредствено под хедъра. Виж....няма ли да е по-лесно да си създадеш 5 основни страници, които да са general и то там да се пръснеп надолу по тях, демек всяка страница да има подстраница. Това съм сигурен, че го има като опция. Даже е далче по-логично, отколкото да имаш много на едно място. Но все пак не знам и какво целиш като ефект де, та може и да не съм прав. :)

Станица и пост в блог са различни неща. Ако нещо и аз не съм схванал би ли дал пример пак, ако искаш ни го обесни и с рисуване. Не се шегувам една добра скица би ни опътила. Ако реално разбораш от кодинг, няма да имаш проблеми в нищо, което ти измисли съзнанието. ;)
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Но аз горе долу схванах. Имаш 20 направени страниц, които не са нито постове, както нито и влизат в дадена категория, щом не са постове, нали? .

Ако използвам от джадите pages и го дръпна в sidebar 1 .Ще ми се визуализират всички pages,които ми са в горно меню.Така ще ги имам на 2 места и горе и в ляво,но какво праавиме ,ако са 20 страници.Толкова не могат да се поберат горе - трябва да ги вмъквам като subpages,а не искам.WP искам да го ползвам като ЦМС. горе 5 страници. В ляво останалите 15 страници и за целта искам да ползвам от джаджите category и там да сложаа 15 страници във вид на категории.Но всяка категория да се визуализира като страница, без никакви резюмета.Кликаш си върху категорията и си влизаш директно в целиа пост.
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Турни си един текстов уиджет и ръчно ги наблъскай като линкове. За да свиеш категориите сложи отметка на "Display as dropdown". :)
 
Ако съм разбрала правилно, защо не ползваш HTML и ръчно да добавиш желаните страници в горното меню.
За sidebar-a можеш да ползваш widget-а за Pages и опцията му за Exclude.
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Оффф даласови обясниения :D

Създай 2 отделни менюта в Appearance -> Menus.
Горе отвори Screen Options и цъкни 'Posts'.
В първото меню тури 5-те поста дето трябва да излизат горе.
Във второто - сички останали които искаш.
Първото меню му дай да излиза горе.
После отиди на Appearance -> Widgets и дръпни 'Custom Menu'. От дропдауна му избери второто меню. Цъкни 'Сейв'.
Готово!
 
  • Like
Реакции: Brad
От: От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

К'ъвто е въпроса таквиз са и обясненията. :mrgreen:
Негофте обяснения имам предвид. :)
Чак от третото отваряне на темата му разбрах мъката.
 
От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Оффф даласови обясниения :D

Създай 2 отделни менюта в Appearance -> Menus.
Горе отвори Screen Options и цъкни 'Posts'.
В първото меню тури 5-те поста дето трябва да излизат горе.
Във второто - сички останали които искаш.
Първото меню му дай да излиза горе.
После отиди на Appearance -> Widgets и дръпни 'Custom Menu'. От дропдауна му избери второто меню. Цъкни 'Сейв'.
Готово!


Супер стана пробвах твоя начин мерси на всички!
Само не знам как ще се справи за мадамата дето ще им подържа сайта!



Правилно съм попитал,но някои като не вдява мислето обширно а не теснолинейно.
ПИСАЛ СЪМ
При натискането на дадена категория да ми се
зарежда избрана от мене страницата

но номера не стана!!!

first post
Мога ли да направя следното !
Имам няколко категории в дясно на страницата .При натискането на дадена категория да ми се
зарежда избрана от мене страницата.т възможно ли е линк от категория към страница.

Другия ми въпрос е има ли плугин ,за да могат субкатегорите да се прибират -някакъв акардеон беше за pages, но не става за категориите!
 
Re: От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

Другия ми въпрос е има ли плугин ,за да могат субкатегорите да се прибират -някакъв акардеон беше за pages, но не става за категориите!
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_categories
или
http://wordpress.org/extend/plugins/extended-categories-widget/
 
Re: От: Re: От: word press въпроси - от категория да сочи страница!

mersiiiii много
как се дава реп?
колко време търся този плугин СУПЕР е
Под поста има една звездичка, цъкни на нея. ;)
 

Горе