WordPress - Бъг при смяна на тема

hardlemm

Active Member
Здравейте, имам следния казус - сменям темата с някоя от дефолт темите, след което си връщам старата тема, но вече настройките на старата тема са ресетнати. Връщам бекапа, правя дъщерна тема, активирам я - всичко е точно. Сменям пак с някоя друга тема , връщам се към старата тема - настройките пак ресетнати, активирам дъщерната - и тя ресетната. Ползвам същата тема на други сайтове и там няма проблеми. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
 
Нещо ресетва настройките. Явно пишат на едно място, нямам друго обяснение, новата ти тема, и тази към която искаш да се върнеш. По принцип от бекъпа трябва всичко да е Ок. Ако и бекъпа не е наред, кофти.
С бекапа всичко е наред, всички настройки се връщат. Къде може да пишат - function, ccs или др?
 
С бекапа всичко е наред, всички настройки се връщат. Къде може да пишат - function, ccs или др?
Там където пише новата тема, и като върнеш старата да захапва там вече написаното. Но не би трябвало. Само предполагам.

Аз този номер не съм го прави, защото честно казано все си мисля, че wp_options си се използва от всяка тема. В подобни случай, стейджинг или демо среда.
 
Там където пише новата тема, и като върнеш старата да захапва там вече написаното. Но не би трябвало. Само предполагам.

Аз този номер не съм го прави, защото честно казано все си мисля, че wp_options си се използва от всяка тема. В подобни случай, стейджинг или демо среда.
Мерси, ще го умувам и ще изчакам някой, ако е имал същия проблем да се включи.
 
По принцип виж във wp_options

SELECT * FROM wp_options WHERE option_name LIKE 'theme_mods_%';
SELECT * FROM wp_options WHERE option_name LIKE '%themename%';

Най-вероятно настройките са си там, но с грешно име. Имам смътни спомени от преди години, че нещо се сбъгясваше точно при дъщерни теми.
 
По принцип виж във wp_options

SELECT * FROM wp_options WHERE option_name LIKE 'theme_mods_%';
SELECT * FROM wp_options WHERE option_name LIKE '%themename%';

Най-вероятно настройките са си там, но с грешно име. Имам смътни спомени от преди години, че нещо се сбъгясваше точно при дъщерни теми.
Мерси, ще погледна какво се случва там. В случая и основната се бъгва.
 
По принцип виж във wp_options

SELECT * FROM wp_options WHERE option_name LIKE 'theme_mods_%';
SELECT * FROM wp_options WHERE option_name LIKE '%themename%';

Най-вероятно настройките са си там, но с грешно име. Имам смътни спомени от преди години, че нещо се сбъгясваше точно при дъщерни теми.
Това е в базата данни, нали? Не намерих такива редове, има нещо FROM wp_options WHERE option_name LIKE '1'; Ама с базата дани сме още на вие и не смятам да пипам там. Ще изчакам Sky да провери и ако не стане ще търся човек да го прави.
 

Горе