Wordpress бавно зареждане

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте! Отскоро се ориентирам в wordpress-a по-така и мисля да правя едно по-сериозно сайтче на тази платформа. Нещо ми зарежда бавно сайта, обаче. Възможно ли е от това, че заглавията са ми с куфон и шрифта ми е 700кб. Ако да, може ли да препоръчате някой хубаво изглеждащ универсален шрифт, който да ползвам (поддържащ кирилица).

Още нещо, това че имам 13 включени разширения и планувам да са ~20 ще влияе ли негативно на зареждането? 3-4 от тях са администраторски (платинум сео, вп каче и т.н.), но другите реално ще ги има като отделни страници в сайта.

Поздрави!
 
700K e брутално много.

Тука има кирилишки шрифтове:
http://www.911fonts.com/cyrillics/

Или ползвай http://www.google.com/webfonts?subset=cyrillic. Ако държиш да е куфонизирано, можеш да ги дръпнеш и да си ги окуфониш..

20 плъгина по принцип са много ама бройката не е определяща колко точно ще се забави сайтът - зависи от самите плъгини.
 
От: Wordpress бавно зареждане

Ибаа, той тоз wordpress можел и да зарежда бе :)

За добавките, не са за целия сайт. Всмисъл, имам например добавка за обяви, която се зарежда само в 3-4 страници и няма добавени за нея джаджи в самия темплейт, освен в тези 3-4 страници. За другите добавки е аналогично.

Още един нооб въпрос, куфона по принцип ми се явява като картинка на оригиналния текст. Търсачките как го отчитат, като картинка или като текст?
 
Като текст го отчитат. Барабар с всичките шитаци дето набутва куфоня, турга и текста.

То че не се ползват на индекса не е застраховка че като цяло не попрецакват пърформанса, ама някои плъгини просто са неизбежни. Нема нужда да ставаме параноици ако сайтът не е някакъв суперважен или не почне да пъпли. Или от хостинга не се обадят.

Сложи и плъгин за кеширане там някакъв.
 
Re: От: Wordpress бавно зареждане

Ибаа, той тоз wordpress можел и да зарежда бе :)

За добавките, не са за целия сайт. Всмисъл, имам например добавка за обяви, която се зарежда само в 3-4 страници и няма добавени за нея джаджи в самия темплейт, освен в тези 3-4 страници. За другите добавки е аналогично.

Още един нооб въпрос, куфона по принцип ми се явява като картинка на оригиналния текст. Търсачките как го отчитат, като картинка или като текст?

Че е така, така е. Наистина добавките се визуализират само на определени страници, но не забравяй, че почти всяка една добавка има собствен javascript, собствен css файл и т.н - това са два допълнителни извиквания за файлове към сървъра. Това беше само за да ти оборя тезата, за отделните страници.
Що се отнася до броя - рекламирал си в един мой сайт, в момента има заредени 39 добавки. Отвори го и ми кажи дали се зарежда бавно :)
Според мен всичко е въпрос на конфигурация. Ако правилно си настроиш темата и изпълниш 4-5 прости стъпки, ще получиш сайт който се зарежда по-бързо от статичен.

Виж темата за добавките в секцията и по-специално wp-minify. Ползвам го за обединяване САМО на css файловете. Но пак е нещо.
 
Последно редактирано:
От: Wordpress бавно зареждане

Определено е доста голям шрифта ти. Зареди си собствен и при куфонизирането си отбележи само знаците от шрифта, които реално ползваш, защото иначе ти набута един тон глупости. Моя например е 50kb в момента.

Плъгините иначе могат да ти бавят, ако имаш някой несъвместим или с темата ти, или с версията на wordpress, а понякога просто има такива, дето не са написани както трябва... Аз имам 2 сайта с по 35 плъгина и благодарение на съветите на ktomov, успях значително да ускоря зареждането им и да намаля натоварването на сървъра. Много е важно да откриеш подходящия за теб кеширащ плъгин и да намалиш колкото можеш извикванията на джава скриптове. Ако разбираш достатъчно пък, най-добрият вариант е да си допишеш функциите директно в темата и така да елиминираш нуждата от някои плъгини.
 
От: Wordpress бавно зареждане

Щом някой плъгини са само за определени страници, ползвай HeadSpace, за да вкарваш конкретната джава само там, а и изобщо това е страхотен плъгин за СЕО; ако вече имаш All in One SEO, можеш направо да му импортираш настройките и ще имаш възможност за още куп настройки. Задължително слагай SuperCache и Minify, ще имаш в пъти по- добър пърформънс.

 
От: Wordpress бавно зареждане

хостингът ти също е важен, макар wordpress да е бърза платформа като цяло, все пак се работи с база данни - повечето от тея плъгини увеличават размера на db-то и оттам може да има забавяне
другото е джаваскрипта при браузъра, отвори сайта с браузър, който е бърз на джавата - сафари например и виж дали има значителна разлика
ако да, плъгините , които ползват много джаваскрипт - те са проблема

уърдпрес е супер платформа, но плъгините са на външни автори и повечето всъщност са кофти. използвай колкото се може по-малко, има неща, които вместо с плъгин може да се вкарват през темата
 

Горе