Wordpress "сайтче" за 200 млн. $

vicbg

Active Member
CNN е на път да постави нови рекорди. Според журналиста на Reuters Felix Salmon, днес CNN ще обяви, че купува един от най-големите техноблогове - Mashable за огромната сума от 200 милиона щатски долара.
Въпреки авторитета на Reuters, новината може да се окаже кьор фишек... Не по-малко авторитетното издание New York Times отбелязва, че днес не се очакват никакви анонси от CNN.
Ако все пак сделката се осъществи, това ще е най-голямата сума за покупка от подобен характер. Друга значима подобна беше придобиването на блога TechCrunch от AOL през 2010 година за $25 милиона, но... къде са 25, къде са 200 милиона.
Mashable е основан не толкова отдавна - през 2005 година от Pete Cashmore. Към момента, сайтът може да се похвали с 15-20 милиона уникални посетители на месец. В началото, тематиката на Mashable бяха социалните медии и високите технологии, но в момента блогът се занимава предимно с новости от света на бизнеса и развлеченията.
Източник: Reuters
PS - Според скромната ни статистика, нашата страница SetCombG генерира месечно 200 000 - 250 000 уникални посетители, или около 60-70 пъти по-малко от Mashable. Но, ако някой реши да плати за нея 60-70 пъти по-малко от $200 милиона - да свирка :)

Източник: setcombg.com

П.С. Е такива новинки ми дават стимул за работа :)
 
От: Wordpress "сайтче" за 200 млн. $

Е, добре де, не съм я видял, хайде всички сега по една червена репутация да ми пляснат. Netsurfer вече се отбеляза! Кой е следващия?
 
Re: От: Wordpress "сайтче" за 200 млн. $

Е, добре де, не съм я видял, хайде всички сега по една червена репутация да ми пляснат. Netsurfer вече се отбеляза! Кой е следващия?

Спокойно де, давам ти линк ако ти е интересно там да си пишете, че вече има записани :)
 
От: Wordpress "сайтче" за 200 млн. $

Е, добре де, не съм я видял, хайде всички сега по една червена репутация да ми пляснат. Netsurfer вече се отбеляза! Кой е следващия?
Ти за репутация във форума ли живееш??
 
От: Wordpress "сайтче" за 200 млн. $

Ти за репутация във форума ли живееш??

Ако на всяко нещо му се придава различен смисъл без смисъл, то какъв е смисъла да го има?
 

Горе