Wordpress старт пакет

HauBeH

New Member
Здравейте отново :)

искам да попитам, каква е минималната сума, която трябва да отделя за хостинг на сайт, който ще е задвижван от wordpress. Преди няколко месеца си бях направил нещо, най-сполучливият ми проект до момента, за първи път ползвах и домейн, който няма 7-8 символа :) Ако случайно някой може да го е срещал, lifemystery.eu . Проблемът ми беше хостинга, ползвах безплатен от 000webhost :oops: . Бях чел, че изобщо не е хубаво да ползвам безплатен хостинг, но 4-5 месеца докато всичко вървеше както трябва, нямах никакви проблеми и всичко си беше 6+. Изведнъж, без никакво предупреждение, свалиха сайта, пратиха имейл и ми казаха, че съм надвишил някакъв CPU лимит, и няма да си видя сайта, ако не платя минималният им план... излизаше около 60$, пари които не възнамерявах да дам. Като тотален новак, нямах никакъв бекъп на сайта и с една дума потъна ми корабчето. Написах всичко това, донякъде и като съвет към тези който сега вървят по моят път :)

Та сега отново на въпроса, разгледах на бързо и на повечето места ми излиза около ~70лв. и домейн ~20, та въпросът ми е, къде да търся ефтин хостинг?
 
От: Wordpress старт пакет

Ми като начало хостинга ти в Суперхостинг купен за година ти излиза 45.00 лв. Горе-долу в такава ценова листа се движи хостинг за година при различните хостинг компании. След това вече може да ъпгрейдваш когато се налага. Даже и при платен хостинг отново си има лимит на използване на CPU. Ще трябва да провериш какъв е лимита при различните хостинг компании. Цената на домейна е различна, в зависимост от къде си го купуваш.
 
От: Wordpress старт пакет

Ако толкова добре са ти вървели нещата, кихни 60 гущера и поне си спаси сайта. След като нямаш бекъп и не си сколасал от кеширано копие да си го препишеш. Цената е символична за глупостите, дето си сторил.
Ползвам хостбългария за по-малко от 60 лева - хост на 10 домейна+1 домейн.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Wordpress старт пакет

Вървеше добре, спрямо предишните ми сайтове. Беше най-добре изглеждащ и функциален... всичко работеше доста добре и гладко :) това имах на предвид под добро вървене, средно около 90-100 уникални на ден. Та сега събирам сили за нов проект, и този път мисля всичко да е както трябва :) затова исках да попитам колко пари трябва да приготвя. Не мисля да очаквам и да се боря за пари поне първата година :)
 
От: Wordpress старт пакет

hostbulgaria.com - ще ти свърши прекрасна работа - можеш десет сайта да сложиш
 
Е от Icn поне предупреждават за тези неща и дават срок от 7 дена да провериш как стоят нещата, а след това ако отново превишиш ресурсите или доплащаш или ....
 
От: Wordpress старт пакет

За по-сериозен проект ти препоръчвам SuperHosting. 45 лева хост, +- 20 лева домейн. Ако намериш и код за отстъпка - до около 50 лева ще се побереш. Това говоря за най-ниския пакет. Убийствена поддръжка и просто.... абе без нито 1 забележка. С известия, с всичко.

ОБАЧЕ... за нещо малко по-малко (каквото май е твоето), препоръчвам HostSean. Фирмата е на един колега. Най-ниския пакет е 30 лева, а към него получаваш и 1 домейн безплатно. Като параметри е що-годе същия като SuperHosting. Вече за самата поддръжка, известия и т.н. не съм пробвал (тези дни мисля да взема 1-2 акаунта при него).

Вървеше добре, спрямо предишните ми сайтове. Беше най-добре изглеждащ и функциален... всичко работеше доста добре и гладко :) това имах на предвид под добро вървене, средно около 90-100 уникални на ден. Та сега събирам сили за нов проект, и този път мисля всичко да е както трябва :) затова исках да попитам колко пари трябва да приготвя. Не мисля да очаквам и да се боря за пари поне първата година :)
 
От: Wordpress старт пакет

...пратиха имейл и ми казаха, че съм надвишил някакъв CPU лимит, и няма да си видя сайта, ако не платя минималният им план... излизаше около 60$...

Според мен изобщо не си превишил никакъв лимит, а просто тия от 000webhost са най-големите мерзавци и на общо основание трият сайтове и изнудват за пари...
 
От: Wordpress старт пакет

За по-сериозен проект ти препоръчвам SuperHosting. 45 лева хост, +- 20 лева домейн. Ако намериш и код за отстъпка - до около 50 лева ще се побереш. Това говоря за най-ниския пакет. Убийствена поддръжка и просто.... абе без нито 1 забележка. С известия, с всичко.
Съпортът на СХ наитина е супер. Всичко щеше да е идеално, ако даваха повече адон домейни на малкия пакет:wink:
 
От: Wordpress старт пакет

Благодаря за отговорите, новото ми начинание, наистина няма да е много обемно, затова гледам най-ниските планове, винаги мога да мина на по-сериозен план ако се наложи :)
 

Горе